• Ayurveda

  • Βότανα, διατροφή, βιταμίνες, αντιοξείδωση, ευεργετική σωματική άσκηση, δραστηριότητες, κίνηση.
Βότανα, διατροφή, βιταμίνες, αντιοξείδωση, ευεργετική σωματική άσκηση, δραστηριότητες, κίνηση.
 #105477  από Κωνσταντίνα
 Σάβ Αύγ 23, 2014 11:44 am
Καλημέρα Nick :smile-flower: ,
χαίρομαι πολύ που ο δαίμονας των ναρκωτικών έφυγε από τη ζωή του :smile-yes:
Μπράβο στην προσωπικότητά σου και στη δύναμη την ψυχική που έχεις :clap: Αυτό που απομένει είναι να πιστέψεις εσύ η ίδια στην αποτελεσματικότητά σου και ότι είσαι τόσο αρκετή που δεν χρειάζεται να απολογείσαι :snooty: Σιγά σιγά θα το αποτινάξεις, επειδή θα νιώσεις ότι είσαι μόνη σου και δεν σου χρειάζεται :smile-makeup:
Το γεγονός ότι έχεις γίνει η "μαμά" του, χρειάζεται εσύ σιγά σιγά να τον εκπαιδεύσεις με τη βοήθεια του ειδικού να αναλάβει ευθύνες.Η ευθύνη της υγείας του είναι πρώτα απ' όλα δική του υπόθεση.Εσύ μόνο επικουρικά θα βρίσκεσαι πλάι του σ' αυτό.
Επειδή καταλαβαίνω ότι έχει βολευτεί πίσω από τη δική σου φροντίδα, πρέπει να αποστασιοποιηθείς από το τι θα πουν οι άλλοι για την έννοια που έχεις για τον άντρα σου και να αυτονομείται όσο και όπου μπορεί.

Είμαστε το καλύτερο πρότυπο για τα παιδιά μας και πρέπει να το ξαναβρεί αυτό Nick μου για χάρη του γιου του :smile-sun:
Τους παρατρεχάμενους μπορείς να τους εκπαιδεύσεις να σε βοηθούν τόσο, όσο εσύ θα ορίζεις.Δεν χρειάζεται να τους θυμώνεις :whistle: Ίσως τόσα μπορούν, ή μπορεί να τους έδωσες την εντύπωση ότι είσαι η super woman!! :smile-muscle:
Σας εύχομαι καλή επιτυχία :smile-flower:
 #105480  από Nick.
 Σάβ Αύγ 23, 2014 1:16 pm
Κωνσταντίνα έγραψε:Καλημέρα Nick :smile-flower: ,
Τους παρατρεχάμενους μπορείς να τους εκπαιδεύσεις να σε βοηθούν τόσο, όσο εσύ θα ορίζεις.Δεν χρειάζεται να τους θυμώνεις :whistle: Ίσως τόσα μπορούν, ή μπορεί να τους έδωσες την εντύπωση ότι είσαι η super woman!! :smile-muscle: :
Έχεις απόλυτο δίκιο. Εκεί παίζεται το παιχνίδι με εμένα. Πάνω σ'αυτό προσπαθώ να "διαχειριστώ" τον εαυτό μου. Είπαμε κάνω ψυχανάλυση στον εαυτό μου. Δεν έχω μάθει να ζητάω βοήθεια, μεγάλωσα με στόχο την "αυτάρκεια και ανεξαρτησία".
Δεν θέλω να θυμώνω με τους συγγενείς οι οποίοι σίγουρα αντιμετωπίζουν τα δικά τους σοβαρά προβλήματα και θέλω να πιστεύω πως πραγματικά τόσα μπορούν, όπως λες. Απλώς θα ήθελα κάποια στιγμή να καταλάβουν ότι δεν χρειάζομαι εγώ τη βοήθειά τους, αλλά ο άντρας μου χρειάζεται την παρουσία τους, την κουβέντα τους, πέρα από την πάθησή του, σαν άνθρωπος με άνθρωπο.