• ΓΕΝΕΤΙΣΤΗΣ ΚΑΙ ΑΓΙΟΣ Ο ΘΕΟΣ

  • Βότανα, διατροφή, βιταμίνες, αντιοξείδωση, ευεργετική σωματική άσκηση, δραστηριότητες, κίνηση.
Βότανα, διατροφή, βιταμίνες, αντιοξείδωση, ευεργετική σωματική άσκηση, δραστηριότητες, κίνηση.
 #99714  από kostasp
 Τρί Φεβ 11, 2014 10:17 pm
kostasp έγραψε:
Ammochostos έγραψε:Καλή επιτυχία. Ετοιμάσου για ένα αξέχαστο ταξίδι. :dance:
Ευχαριστώ το περιμενω καιρο τωρα μακάρι :smile-sweating:
Συγχωρέστε την επιφυλακτικοτητα μου απλα η μορφη που εχω δεν μου δινει να γελασω η να χαρω φοβαμαι. Ότι εκανα εδω και 4 χρονια οχι μονο δεν εγινε κατι αλλα η πορεια μου ηταν πτωτικη. Θελω να σταματήσει τωρα που εχω ηπια κινητικα προβληματα δηλαδη το αριστερο ποδι το σερνω και κουτσαινω εχω αισθητη αδυναμια στο αριστερο χερι ασταθεια φοβερη ανισσοροπια κόπωση γρηγορη διπλωπια στο δεξια κυστικες διαταραχες . Μαζι με τον Γενετιστη ξεκινησα με ενα ειδικο στην φυσιοθεραπεια που εχει ασχοληθει με τα προβληματα της σκληρηνσης. Μια μερα πριν παω στον γενετιστη μου εκανε καποιες ασκησεις ωστε να στεκομαι σταθερος και να μην μπαλατζαρω. Την επομενη ο γενετιστης με εξετασε και με λιγα λογια διαπιστωσε οτι το σωμα μου ειναι χαλια και το πρωτο πραγμα που θα προσπαθησει να πετυχουμε ειναι να σταματησουμε την πτωτικη πορεια. Μακαρι περιμενω τηρω κατα γραμμα την θεραπεια που μου εδωσε μεχρι να βγουν οι εξετασεις. Με τον φυσιοθεραπευτη καταφερα να ισιωσω και να μενω σταθερος . Δεν μπαλατζαρω ουτε ειμαι ετοιμος να πεσω το αριστερο χερι και ποδι του κανω ασκησεις ενδυναμωσης ειμαι σε καλο δρομο ομως δεν το κρυβω περιμενω τα οφελη του γενετιστη διοτι αν ερθουν αυτα το πιστευω θα αλλαξει και η ψυχογολογια μου πρεπει να ομολογησω οτι με τα πρωτα καλα δειγματα που εχω απο τον φυσιοθεραπευτη ηδη βλεπω πιο αισιοδοξα τα πραγματα παρακαλω την παναγια να βοηθησει και με το θεμα του γενετιστη διοτι εκει οπως ειπαν και αλλοι ασθενεις του ειδαν διαφορες. Αυτο ζηταω και εγω θεε μου. Συγγνωμη ενοιωσα την αναγκη να γραψω αυτα που κρυβω μεσα μου η γυναικα μου με εχει πιασει και να κλαιω αλλα σε κανεναν αλλο δεν εχω εξωτερικεψει αυτα που αισθανομαι. Ολοι πιστευω ειμαστε χαλια και ελπιζουμε . Αυριο θα παω να κανω ενα τεστ παω και περπατω-κουτσαινω στην παραλια καλο βραδυ για οποιον με διαβασε και να με συγχωρεσει απλα με επιασε το παραπονο παλι
 #99715  από litsa
 Τρί Φεβ 11, 2014 10:24 pm
κοίτα kostasp,
καταρχήν χαλαρά και όλα θα γίνουν...

ηρέμησε και πιστεύω όλα θα πάνε καλύτερα...
καλά κάνεις και κάνεις και φυσιοθεραπεία, και αυτό που κάνει ο γενετιστής, πιστεύω να σε βοηθήσει...
όπως λες τουλάχιστον να σταθεροποιηθεί μία κατάσταση...
οπότε υπομονή και δύναμη ...

καλά κάνεις και λες τι αισθάνεσαι...
και ξαναλέω αυτό που μου είπε μία φίλη όταν πρωτονοσηλεύτηκα...

''το μυαλό μας να μην χάσουμε'' :smile-flower: :smile-flower: :smile-flower: :smile-flower: :smile-flower: :smile-flower: :smile-star: :smile-star: :smile-star:

καλή δύναμη!!! :happy-cheerleadersmileygirl: :happy-cheerleadersmileygirl: :happy-cheerleadersmileygirl: :happy-cheerleadersmileygirl: :smile-sun: :smile-sun: :smile-sun: :smile-sun: :smile-sun: :smile-sun:
 #99719  από billios
 Τετ Φεβ 12, 2014 12:24 am
Κανε υπομονη ρε φιλε,κανε υπομονη..ευχομαι να σε βοηθησει και να πας ενα βημα παραπερα.
Επιβαλεται να παλεψεις,η ανηφορα ειναι το δυσκολο και πρεπει να την ανεβεις οπως και ολοι μας.
Προχωρα φιλε,προχωρα..
 #99733  από βικυ
 Τετ Φεβ 12, 2014 11:03 am
Καλη συνεχεια kostasp,καλη πορεια,καλη επιτυχια,ολα καλα.......και οχι μονο καλα αλλα και καλυτερα!!!!!!!!!!!!!!
 #99740  από Κώστας
 Τετ Φεβ 12, 2014 4:27 pm
Πάντως εμένα βρε παιδιά ο γενετιστής δεν κατάφερε ν΄ αναστείλει καμμία πτωτική πορεία. Από τότε που ξεκίνησα έχω συνεχή πτωτική πορεία που δεν λέει να σταματήσει με τίποτα. Εύχομαι πραγματικά Κώστα σε σένα ν΄ αποδώσει η αγωγή. Άλλωστε ο κάθε οργανισμός, ανταποκρίνεται και διαφορετικά. Απλά σε μένα δεν έπιασε.
 #99743  από litsa
 Τετ Φεβ 12, 2014 5:06 pm
Κώστα, δηλ. δεν σταμάτησε τίποτα? ούτε κάποια έστω μικρή βελτίωση?

Γιάννη, έτσι υπόσχονται όλοι??? σταθεροποίηση?

ωχ... ! μας βρήκανε και τα κάνουνε...

καλά, αθάνατους δεν μπορούν να μας κάνουν..
:smile-wink:
 #99744  από Γιάννης
 Τετ Φεβ 12, 2014 5:25 pm
litsa έγραψε:ωχ... ! μας βρήκανε και τα κάνουνε...
Αν παρατηρήσεις Λίτσα μου ΟΟΟΟΟΛΟΙ οι εναλλακτικοί (στην περίπτωσή μου ο υπερβαρικός οξυγόνος) σε βάζουν κάτω με ύφος εξήντα καρδιναλίων και σε εξετάζουν εξονυχιστικά (?). Ε και; Οι μόνοι στους οποίους μπορώ να δικαιολογήσω τέτοια αναλυτική εξέταση είναι οι φυσικοθεραπευτές και οι φυσίατροι (ούτε καν οι νευρολόγοι). Αυτοί μόνο μπορούν να διακρίνουν λεπτομέρειες και να κανονίσουν τις ασκήσεις τους εστιασμένα. Οποιοσδήποτε άλλος τι μπορεί να σου προσφέρει πχ στην αυξημένη σπαστικότητα του αριστερού ποδιού;
 #99747  από ΑΝΝΑ59
 Τετ Φεβ 12, 2014 6:08 pm
kostasp έγραψε:
kostasp έγραψε:
Ammochostos έγραψε:Καλή επιτυχία. Ετοιμάσου για ένα αξέχαστο ταξίδι. :dance:
Ευχαριστώ το περιμενω καιρο τωρα μακάρι :smile-sweating:
Συγχωρέστε την επιφυλακτικοτητα μου απλα η μορφη που εχω δεν μου δινει να γελασω η να χαρω φοβαμαι. Ότι εκανα εδω και 4 χρονια οχι μονο δεν εγινε κατι αλλα η πορεια μου ηταν πτωτικη. Θελω να σταματήσει τωρα που εχω ηπια κινητικα προβληματα δηλαδη το αριστερο ποδι το σερνω και κουτσαινω εχω αισθητη αδυναμια στο αριστερο χερι ασταθεια φοβερη ανισσοροπια κόπωση γρηγορη διπλωπια στο δεξια κυστικες διαταραχες . Μαζι με τον Γενετιστη ξεκινησα με ενα ειδικο στην φυσιοθεραπεια που εχει ασχοληθει με τα προβληματα της σκληρηνσης. Μια μερα πριν παω στον γενετιστη μου εκανε καποιες ασκησεις ωστε να στεκομαι σταθερος και να μην μπαλατζαρω. Την επομενη ο γενετιστης με εξετασε και με λιγα λογια διαπιστωσε οτι το σωμα μου ειναι χαλια και το πρωτο πραγμα που θα προσπαθησει να πετυχουμε ειναι να σταματησουμε την πτωτικη πορεια. Μακαρι περιμενω τηρω κατα γραμμα την θεραπεια που μου εδωσε μεχρι να βγουν οι εξετασεις. Με τον φυσιοθεραπευτη καταφερα να ισιωσω και να μενω σταθερος . Δεν μπαλατζαρω ουτε ειμαι ετοιμος να πεσω το αριστερο χερι και ποδι του κανω ασκησεις ενδυναμωσης ειμαι σε καλο δρομο ομως δεν το κρυβω περιμενω τα οφελη του γενετιστη διοτι αν ερθουν αυτα το πιστευω θα αλλαξει και η ψυχογολογια μου πρεπει να ομολογησω οτι με τα πρωτα καλα δειγματα που εχω απο τον φυσιοθεραπευτη ηδη βλεπω πιο αισιοδοξα τα πραγματα παρακαλω την παναγια να βοηθησει και με το θεμα του γενετιστη διοτι εκει οπως ειπαν και αλλοι ασθενεις του ειδαν διαφορες. Αυτο ζηταω και εγω θεε μου. Συγγνωμη ενοιωσα την αναγκη να γραψω αυτα που κρυβω μεσα μου η γυναικα μου με εχει πιασει και να κλαιω αλλα σε κανεναν αλλο δεν εχω εξωτερικεψει αυτα που αισθανομαι. Ολοι πιστευω ειμαστε χαλια και ελπιζουμε . Αυριο θα παω να κανω ενα τεστ παω και περπατω-κουτσαινω στην παραλια καλο βραδυ για οποιον με διαβασε και να με συγχωρεσει απλα με επιασε το παραπονο παλι
:smile-rain: :gay-rainbow: :gay-rainbow: :gay-rainbow: :gay-rainbow: :gay-rainbow: :gay-rainbow: :gay-rainbow: :gay-rainbow: :gay-rainbow: :smile-sun: :smile-sun: :smile-sun: :smile-sun: :smile-sun: :smile-sun: :smile-sun: :smile-sun: :smile-sun: :smile-sun: Μη στενοχωριεσαι φιλε μου !!!!! Ευχομαι , μεσα απο την καρδια μου, να πανε ολα καλα !!!!!!Περιμενω τα ΚΑΛΑ νεα σου!!!!!!! Και .....οταν θελεις να λες τον πονο σου ....ΕΜΕΙΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΔΩ !!!!! :happy-wavemulticolor: :happy-wavemulticolor: :happy-wavemulticolor: :happy-wavemulticolor: :happy-wavemulticolor:
 #99755  από kostasp
 Τετ Φεβ 12, 2014 10:41 pm
Ενα πραγμα μονο εχω να πω για τωρα σας ευχαριστω όλους παροτι εχετε και τα δικα σας προβληματα μου συμπαραστεκεστε παροτι δε με γνωριζετε καν.. ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥΣ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΟΤΙ ΚΑΛΛΥΤΕΡΟ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ