• Γυμναστηριο

  • Βότανα, διατροφή, βιταμίνες, αντιοξείδωση, ευεργετική σωματική άσκηση, δραστηριότητες, κίνηση.
Βότανα, διατροφή, βιταμίνες, αντιοξείδωση, ευεργετική σωματική άσκηση, δραστηριότητες, κίνηση.
 #4292  από Lena
 Τετ Μάιος 20, 2009 10:37 pm
Παιδια, ΚΑΠΙΟΙ ΑΠΟ ΣΑΣ ΓΥΜΝΑΖΕΣΤΕ?
ΕΓΩ ΓΥΜΝΑΖΟΜΑΙ. ΔΕΝ ΒΑΡΥΚΟΥΡΑΖΟΜΑΙ ΒΕΒΕΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΟΣΟ ΚΑΛΟ ΜΑΣ ΚΑΝΕΙ. ΟΣΟ ΑΝΤΕΧΟΥΜΕ?
 #4293  από butterfly-
 Τετ Μάιος 20, 2009 10:43 pm
Λένα, η άσκηση κάνει καλό.
Ασκούμαστε τόσο όσο αντέχουμε χωρίς να καταπονούμε τον εαυτό μας.
 #4294  από Maria77
 Τετ Μάιος 20, 2009 10:48 pm
H Gymnastikh mas kanei poly kalo kai genikotera systhnetai apo tous giatrous! Egw vevaia gymnazomai opote thymhthw kai kourazomai kai para poly eukola :oops:
Opote gymnastw estw kai ligo meta gyrizw sto spiti san methysmenh :shock: pragmatika, einai les kai den me kratane ta podia mou, phgainw mia deksia kai mia aristera!!! :shock:
 #4296  από Lena
 Τετ Μάιος 20, 2009 11:01 pm
ΔΡΟΜΟ ΟΥΤΕ 20 ΛΕΠΤΑ ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΕΙΣ ΜΑΡΙΑ ΜΟΥ?
ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΑΡΧΙΣΕΣ ΝΑ ΚΟΥΡΑΖΕΣΑΙ ΑΠ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΗΣ ΑΣΘΕΝΕΙΑΣ Η ΠΙΟ ΜΕΤΑ? ΠΑΝΤΑ ΚΟΥΡΑΖΕΣΑΙ Η ΟΤΑΝ ΠΕΡΝΑΣ ΩΣΗ? ΚΑΝΕ ΤΟ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΗ.
ΙΣΩΣ ΝΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΦΥΣΙΟΘΕΡΑΠΕΙΑ.
 #4299  από ioanna_melina
 Πέμ Μάιος 21, 2009 12:46 am
Lena, παρόμοια ερώτηση είχε κάνει και η Μαρία77 θυμάμαι.
Εγώ γυμνάζομαι συστηματικά,κάθε μέρα,εδώ και 3-4 χρόνια ,δηλαδή ενώ είχα σκλήρυνση μόνο που δεν το γνώριζα :x :cry:
Οι γιατροί υποστηρίζουν πως η γυμναστική κάνει καλό και συμφωνώ απόλυτα.Δεν επιτρέπει στο σώμα να μείνει νωθρό και επιρεπές σε κάποιο σύμπτωμα! :o
Εγώ γυμνάζομαι καθημερινά για 45λεπτά. Προσέχω να αποφεύγω την έντονη άσκηση για να μην αυξάνεται η θερμοκρασία στο σώμα.Βέβαια,κουράζομαι και ιδρώνω αρκετά γρήγορα όμως κάνω τότε διαλείμματα και χαλαρώνω τους ρυθμούς ;) Δυστυχώς σε τμήμα αεροβικής δεν μπαίνω,επειδή θα γίνω ρεζίλι που θα τα φτύσω μέσα σε κανένα τέταρτο! :P :oops: :D :D :D

Σου προτείνω,λοιπόν,να γυμναστείς άφοβα αφού οι ρυθμοί είναι ελεγχόμενοι! ¨Ασε που όταν γυρνώ σπίτι μπορεί να βαδίζω σα μεθυσμένη, αλλά αισθάνομαι ανανεωμένη σα να πήγα για ψώνια! :D :D ;)
 #4305  από Maria77
 Πέμ Μάιος 21, 2009 8:54 am
Lena kalhmera kai Xronia Polla gia thn giorth sou :D
Twra teleutaia kourazomai toso eukola den hmoun apo thn arxh ths astheneias etsi :oops: Isws prepei na kanw kai egw kathhmerina gymnastikh gia na apokthsw perissoterh antoxh :!:
 #4306  από Dhmhtrhs
 Πέμ Μάιος 21, 2009 9:00 am
Καλημερα.Κατ αρχην Χρονια Πολλα και Καλά σε οσες και οσους γιορταζουν σημερα.Το καλυτερο δωρο ειναι να ειστε καλα.Λοιπον δε παω γυμναστηριο αλλα απο τοτε που ξεκινησα φυσιοθεραπεια παω πολυ καλυτερα!Το συνιστω ανεπιφυλακτα! ;)
 #4322  από Lena
 Πέμ Μάιος 21, 2009 1:15 pm
ΜΑΡΙΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΥΧΕΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΣΗ ΣΟΥ!
ΝΑΙ ΟΠΩΣ ΤΟ ΕΙΠΕΣ ΕΙΝΑΙ. ΑΦΗΣΕΣ ΤΟΝ ΡΥΤΟ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ ΑΓΥΜΝΑΣΤΟ ΓΙΑΥΤΟ ΚΑΙ ΚΟΥΡΑΖΕΣΑΙ ΕΥΚΟΛΑ. ΚΑΙ ΓΩ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΣ ΜΙΑ ΣΚΑΛΑ ΝΑ ΒΓΩ ΚΑΙ ΝΙΩΘΩ ΚΟΥΡΑΣΗ ΣΤΑ ΓΟΝΑΤΑ. ΚΟΛΥΜΠΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ!
 #4333  από Giota
 Πέμ Μάιος 21, 2009 3:26 pm
xronia polla lena