• ΒΙΤΑΜΙΝΕΣ - ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΚΑΙ ΣΚΠ ..... Εν έτει 2012..

  • Βότανα, διατροφή, βιταμίνες, αντιοξείδωση, ευεργετική σωματική άσκηση, δραστηριότητες, κίνηση.
Βότανα, διατροφή, βιταμίνες, αντιοξείδωση, ευεργετική σωματική άσκηση, δραστηριότητες, κίνηση.
 #75424  από litsa
 Κυρ Ιούλ 22, 2012 11:15 pm
kate2002 έγραψε:μπράβο λιτσα! χαιρομαι που εισαι χαρουμενη, που νιωθεις οπως νιωθεις!
ετσι νιωθω κι εγω τα τελευταια 2 χρονια.

μακαρι να πας ολο και καλυτερα!

σε ζηλευω για την απωλεια κιλων...εκει η επεμβαση υστερει :laughing-rolling:

καλα να εισαι και καλα να νιωθεις! :romance-kisscheek: :greetings-waveyellow:
καιρός λοιπόν να χάσεις τα κιλά :teasing-neener: :teasing-neener: :teasing-neener: :teasing-neener: :teasing-neener: :teasing-neener: :teasing-neener: :teasing-neener: :teasing-neener: :teasing-neener: :teasing-neener: :teasing-neener: :teasing-neener:

φιλιά στην άλλη άκρη της ελλάδος ...μάνα του λόχου!!!!
 #75425  από litsa
 Κυρ Ιούλ 22, 2012 11:17 pm
βικυ έγραψε:Litsa χαρηκα πολυ με τα νεα σου!!!!!!!!!!!!!!!! :greetings-clappingyellow:
Μπραβο,μπραβο,μπραβο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Καλη συνεχεια, θα μας ενημερωνεις ετσι???? :romance-kisscheek:
η αρχή έχει γίνει βίκυ μου... το θέμα είναι να δούμε και άλλους που θα πάνε... τι αποτελέσματα θα έχουν... ενημερώνω όσο μπορώ!!
 #75427  από litsa
 Κυρ Ιούλ 22, 2012 11:22 pm
Π.Μ79 έγραψε:Λίτσα, ίσως να είσαι τυχερή που έχεις πιο ανοικτόμυαλο νευρολόγο να το πω.

Σημασία έχει ένα πράγμα: μετά από χρόνια, έκανες κάτι που δεν είναι συνταγή ή ''πρέπει'' της νευρολογικής κοινότητας, το οποίο σε έκανε να αισθάνεσαι άλλος άνθρωπος.

Όπως ακριβώς έγραψες ότι παρόλο που δεν έχεις χρήματα, θα το παλέψεις ώστε να συνεχίσεις με τη διατροφή και τις βιταμίνες, αυτό κάναμε και άλλοι.
Τα χρήματα που δίνουμε σε κάτι που μας προσφέρει αληθινή ανακούφιση, είναι money well and wisely spent :)

Εύχομαι να αισθανθείς ακόμα καλύτερα στη συνέχεια. :)

Θα ήθελα και γω να δω τη διάγνωση και τι ακριβώς σου πρότεινε ο ντόκτορ.

Μα ήμουν ήδη αποφασισμένη... τηλέφωνο τον πήρα και του το ανακοίνωσα... περιμένει νέα μου, αλλά θα τον αφήσω να περιμένει τον χειμώνα που ίσως με δει, να δούμε τι θα έχει να πει..!!
Ισως λίγο αργότερα να του στείλω και τις εξετάσεις .....αλλά δεν το έχω αποφασίσει ακόμα...

Η διάγνωση είναι 4-5 σελίδες με άλλη τόση βιβλιογραφία - το έχετε ξαναδεί αυτό? εγώ όχι! - και οι εξετάσεις 9 σελίδες ...εντελώς εξειδικευμένες....

Λήδα, Γιάννη, soulla, billios και όλους ... σας ευχαριστώ!!!!
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος litsa την Δευ Ιούλ 23, 2012 1:53 am, έχει επεξεργασθεί 2 φορές συνολικά.
 #75429  από litsa
 Κυρ Ιούλ 22, 2012 11:58 pm
:romance-heartsthree: :romance-heartsthree:
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος litsa την Παρ Ιούλ 27, 2012 6:08 pm, έχει επεξεργασθεί 2 φορές συνολικά.
 #75433  από litsa
 Δευ Ιούλ 23, 2012 12:25 am
:romance-adore: :romance-heartsthree:
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος litsa την Παρ Ιούλ 27, 2012 6:08 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
 #75450  από petros
 Δευ Ιούλ 23, 2012 10:22 am
litsaki μπραβο που νοιωθεις καλυτερα. σουπερ το βρισκω. αν και θεωρω οτι αφου μπορει καποιος να θελει να το κοιταξει το θεμα δεν ειναι κακο να βαλεις το σαιτ...δικη σου επιλογη. εγω θα ηθελα να ριξω μια ματια. αν θες μου το στελνεις σε ΠΜ.
 #75452  από anni
 Δευ Ιούλ 23, 2012 11:09 am
μπραβο litsa!!
χαιρομαι πολυ που νοιωθεις καλα...

θα ηθελα και εγω περισσοτερες πληροφοριες
φιλια πολλα :romance-kisscheek:
 #75454  από Κωνσταντίνα
 Δευ Ιούλ 23, 2012 11:15 am
Hans Chr. Andersen έγραψε:
litsa έγραψε:
θεωρείς ότι είναι σωστό να το παραθέσω?? στείλε μου πμ και θα σου το στείλω ....

Μπράβο παραμυθά!!! :greetings-clappingyellow: :greetings-clappingyellow: :greetings-clappingyellow: :eusa-naughty: :eusa-naughty: :eusa-naughty: :eusa-naughty: :eusa-naughty: βρήκες τον ένα από τους δύο... !!! γενικός διευθυντής έγραψα....
Συγγνώμη και ο πρόεδρας και ο γενικός διευθυντής είναι Έλληνες; ο γραμματέας; Έλληνας κι' αυτός; ευρωπαϊκο είναι το ινστιτούτο ή ελληνικό;
δεν με ενδιαφέρει καλή μου αν είναι πρόεδρος ή γραμματέας ούτε τα διπλώματά του, ούτε υπήρχε περίπτωση να πάω, μια χαρά είναι η διατροφή που κάνω, και τα αίτια της ΣΚΠ ξέρω ότι δεν έχουν να κάνουν με τη διατροφή, όσο κι' αν μια κακή διατροφή επιβαρύνει την ΣΚΠ, να διαβάσω τις απόψεις του ήθελα,
γιατι δεν θα ήταν σωστό να παραθέσεις το σάιτ του; τόσα και τόσα έχουν παρατεθεί εδώ, δεν θα σε κατηγορούσε κανεις για διαφήμιση (τουλάχιστον όχι εγώ)
Καλημέρα στην παρέα, υπάρχει μία συνάδελφος που καταθέτει με φανερή ειλικρίνεια την εμπειρία της και μάλιστα δεν το κρατά για την "παρτάρα" της.Διέκρινα νοιάξιμο για την κοινότητα.
Η παραπάνω δημοσίευση (συγνώμη Hans), μου βγάζει αυτό: προτιμώ να πάθω ζημιά, παρά να παραδεχτώ ότι έχω άδικο!!

ΥΓ με φιλική διάθεση :romance-kisscheek:
 #75463  από Γιάννης
 Δευ Ιούλ 23, 2012 1:25 pm
Σ' έναν κόσμο που βρίθει απατεώνων που δεν διστάζουν να εκμεταλευτούν ακόμα και βαριά ασθενείς, σ' έναν κόσμο που η γκρίζα και η παραπλανητική διαφήμιση έχουν γίνει πλέον θεσμός, καλό είναι να λέμε ονόματα για να βλέπει ο καθένας, να ζυγίζει και ανάλογα να αποφασίζει.
 #75465  από ΑΝΝΑ59
 Δευ Ιούλ 23, 2012 1:28 pm
Γιάννης έγραψε:Σ' έναν κόσμο που βρίθει απατεώνων που δεν διστάζουν να εκμεταλευτούν ακόμα και βαριά ασθενείς, σ' έναν κόσμο που η γκρίζα και η παραπλανητική διαφήμιση έχουν γίνει πλέον θεσμός, καλό είναι να λέμε ονόματα για να βλέπει ο καθένας, να ζυγίζει και ανάλογα να αποφασίζει.
:bow-yellow: :bow-yellow: :bow-yellow: :bow-yellow: :bow-yellow: :bow-yellow: Σωστος !!!!!!!!!!!!
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 31