• fysikotherapeies

  • Βότανα, διατροφή, βιταμίνες, αντιοξείδωση, ευεργετική σωματική άσκηση, δραστηριότητες, κίνηση.
Βότανα, διατροφή, βιταμίνες, αντιοξείδωση, ευεργετική σωματική άσκηση, δραστηριότητες, κίνηση.
 #3648  από mairi
 Παρ Μάιος 08, 2009 12:25 am
gnorizei kapoios an yparxoyn eidikes askhseis gia mas sths fysikotherapeies;
h katastash moy einai kalh tha elega gia ta xronia poy exo thn pathish fetos kleino ta 11.
 #3650  από manos81
 Παρ Μάιος 08, 2009 8:28 am
DEN KATHORIZOUN TA XRONIA TIN KATASTASI ENOS ANTHROPOU ME MS....ELPIZW NA EISE ETSI KAI AKOMA KALITERA KAI STIN YPOLIPI ZOH SOU! ;)
AN DEN MPOREIS NA PAS GYMNASTIRIO NA KANEIS ENA ELURI PROGRAMA AEROVIKIS KIRIOS TOTE OI FISIOTHERAPIES EINAI KATALILES...PIO POLI GIMNAZEIS ISOROPIA LEKANI DILADI SOU KANEI DIAFORES ASKISEIS GIA TOUS TENONTES TON PODION KAI KAPIES ENDINAMOTIKES PODION KAI KILIAKWN ;)
 #3671  από mairi
 Παρ Μάιος 08, 2009 6:15 pm
Eyxaristo Mano makari na eimai kalytera...
o giatros moy exei pos tha do diafora sto xrono sthn katastash thn dikh moy gia na doyme.
 #3672  από michaelz21789
 Παρ Μάιος 08, 2009 7:28 pm
Γεια σου Μαιρη. Ξεκινησα πριν κανα 2 μηνες φυσικοθεραπειες με ειδικο γιατρο για νευρολογικες παθησεις. Εγω εβλεπα διαφορα αμεσως μετα τη συνεδρια και ειμαι πολυ ικανοποιημενος. Ελπιζω, αν αποφασισεις να κανεις, να σου κανουν επισης πολυ καλο, να βελτιωθεις και να αισθανεσαι καλυτερα. Οσο αφορα τις ασκησεις θα συμφωνησω με τον Μανο αλλα εγω θα σου προτεινα φυσικοθεραπειες. :D
 #3705  από ΜΙΜΙΚΑ
 Σάβ Μάιος 09, 2009 1:46 am
Ναι Μαίρη κι εγώ συμφωνώ με τα παιδιά. Συμβουλέψου έναν καλό φυσικοθεραπευτή.
 #3999  από aoratos
 Πέμ Μάιος 14, 2009 12:26 pm
Σαφώς και πρέπει να είναι καλός ο φυσιοθεραπευτής και να σε εμπνέει αλλά το που πάσχει ο καθένας το ξέρει καλύτερα ο γιατρός οπότε αν μπορεί να υπάρχει συνεργασία των δύο πλευρών είναι το ιδανικό.
Μια άλλη λύση είναι η εξέταση από έναν φυσίατρο που θα δώσει το βασικό πρόγραμμα ασκήσεων στον φυσιοθεραπευτή και από εκεί και πέρα θα το προσαρμόσει αυτός ανάλογα με την εικόνα που βλέπει.
Η γυναίκα μου κάνει 3 φορές την βδομάδα φυσιοθεραπείες στο σπίτι τις οποίες πληρώνουμε εμείς φυσικά αλλά κάτι πρέπει να καλύπτει το κάθε ταμείο αν το ψάξεις (μαζί με το τρέξιμο που θα κάνεις).
 #4008  από Γιούλη Κ.
 Πέμ Μάιος 14, 2009 2:43 pm
Καλημέρα σε όλους :) Είπα να μπω κι εγώ σ' αυτή τη συζήτηση και να πω την εμπειρία μου. Τις φυσικοθεραπείες τις έχω ξεκινήσει εδώ και τρία χρόνια. Ξεκίνησα ύστερα από προτροπή της νευρολόγου. Ήμουν όρθια, αλλά οι αντοχες μου ήταν πεσμένες και το μυικό σύστημα σε άθλια κατάσταση :cry: Η διαφορά με την πάροδο του χρόνου άρχισε να γίνεται αισθητή :) Ο φυσικοθεραπευτής μου είναι φανταστικός, πολύ ψαγμένος και πραγματικά, το ότι είμαι όρθια, το χρωστάω σ' αυτόν και στη δική μου φυσικά επιμονή :) Η γνώμη μου είναι πως όπου υπάρχει θέληση, υπάρχουν και αποτελέσματα. Βέβαια, επειδή αυτή η πάθηση είναι πολύ ύπουλη :evil: και ποτέ δεν ξέρεις τι σου ξημερώνει, κρατάω πάντα και μία πισινή :cry: Εύχομαι σε όλους το καλύτερο :lol: και καλό μεσημέρι :lol:
 #4025  από ΜΙΜΙΚΑ
 Παρ Μάιος 15, 2009 12:47 am
Παιδιά εγώ κάνω ρεφλεξολογία. Δεν ξέρω αν θα έχω αποτελέσματα ή πώς θα ήμουν χωρίς αυτή, αλλά συνεχίζω.
 #4385  από nikolaras
 Παρ Μάιος 22, 2009 12:05 pm
Emena 8a m milisei kaneis tin aporia ama einai diaforetiko h fisiko8erapeia me tin fisio8erapeia? Egw ksekinaw tin trith fisiko8erapeies :D
 #4386  από manos81
 Παρ Μάιος 22, 2009 12:16 pm
FISIOTHERAPIES LEGONTE