• Κομπουχα μανιταρι και βασιλικος πολτος

  • Βότανα, διατροφή, βιταμίνες, αντιοξείδωση, ευεργετική σωματική άσκηση, δραστηριότητες, κίνηση.
Βότανα, διατροφή, βιταμίνες, αντιοξείδωση, ευεργετική σωματική άσκηση, δραστηριότητες, κίνηση.
 #67944  από NikoleScully
 Δευ Φεβ 20, 2012 1:12 pm
Χαιρετω τον κοσμο!!!Τι κανετε?
Μια ερωτηση βρε παιδια,γνωριζει κανεις για το μανιταρι κομπουχα?Ενας φιλος μου το συνεστησε οτι κανει παρα πολυ καλο και για την σκπ,επιτρεπεται να το παρουμε,και για τον βασιλικο πολτο λενε οτι πολυ καλο αλλα καπου εδω μεσα διαβασα οτι σε μια κοπελα της ειπε ο γιατρος οτι ο βαιλικκος πολτος κανει ιαση,τι γνωριζετε για αυτα?φυσικο βοτανο ειναι αυτα αλλα εχω λιγο τον φοβο...
 #68006  από Ευτυχία
 Τρί Φεβ 21, 2012 5:41 pm
ιαση με το βασιλικό πολτό?.. σιγουρα κανει παρα πολυ καλό σε πολλους τομείς ..ομως "ιαση"? .μακάρι να ηταν τόσο απλα τα πράγματα
το μανιτάρι κομπουχα το χρησιμοποιούσα σα τσαι για κανα χρόνο,
η κύρια δράση του ειναι να αποτοξινώνει το συκώτι οπως κ το γαιδουραγκαθο που ειχα ανοιξει θεμα
μια χαρα είναι μη το φοβάσαι
γενικα τα βοτάνια μια χαρα ειναι αρκει να τα χρησιμοποιούμε με σύνεση - οπως π.χ τον απήγανο ή αλλιώς σιδεροχορτο
 #68038  από NikoleScully
 Τετ Φεβ 22, 2012 7:35 am
Καλημερα!!
Σε ευχαριστω πολυ Ευτυχια!!!!!!
Δεν ξερω,ετσι λενε:viewtopic.php?f=49&t=2815
Ξερω οτι καλυτερο φαρμακο ειναι της φυσης και ακινδινο αλλα ξερεις επειδη παιρνουμε ιντερφερονη μηπως κανει καμια αλληλεπιδραση αλλα και ο ντοκ τοτε που τον ειχα ρωτησει μου ειχε πει να πινω βοτανα,κακο δεν κανουν αλλα με μετρο
Ευχαριστω και παλι καλη σου ημερα!!!
 #68221  από manoula 2
 Σάβ Φεβ 25, 2012 11:41 pm
ΛΟΙΠΟΝ ΤΟ Β Π ΕΓΩ ΤΟΝ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ.......ΘΑ ΚΑΝΩ ΜΑΓΝΗΤΙΚΗ ΕΝΤΟΣ ΤΩΝ ΗΜΕΡΩΝ ΚΑΙ ΘΑ ΣΑΣ ΠΩ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ.ΠΑΝΤΩΣ ΑΠΟ 2800 ΛΕΥΚΑ ΕΧΩ ΠΛΕΟΝ 9300 ΚΑΙ ΞΑΦΑΝΙΣΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΝΑΙΜΙΑ!!!!