• κακή εξελιξη με 2 χρονια tecfidera και αναζητηση αλλου γιατρου

  • Θεματολογία για το φουμαρικό διμεθυλεστέρα (Tecfidera, dimethyl fumarate, BG-12), χάπι για την πολλαπλή σκλήρυνση.
Θεματολογία για το φουμαρικό διμεθυλεστέρα (Tecfidera, dimethyl fumarate, BG-12), χάπι για την πολλαπλή σκλήρυνση.
 #130510  από Στάθης
 Κυρ Σεπ 23, 2018 7:01 pm
frida έγραψε: απο οτι καταλαβα και εσυ και καποιοι ακλλοι δεν λαμβανετε πλεον καποια συμβατικη φαρμακευτικη αγωγη τυπου tecfidera , rebif κτλ αλλα αντιμετωπιζετε την ασθενεια με ενα εναλλακτικο τροπο...
Πολύ σωστά frida.
frida έγραψε: ...αλλα ακουω και τους αλλους να λενε μπορει να γινεις χειροτερα αν το σταματησεις! οποτε ειναι ενα ρισκο που θα πρεπει να το διαχειριστω μονη μου μαζι με τις συνεπειες που θα εχει και στην οικογενεια μου..φοβαμαι οτι μετα θα πρεπει να με κουβαλανε στις ροδες...
Στην πολλαπλή σκλήρυνση το πιο σημαντικό πιστεύω είναι να πάψουμε να ακούμε τους άλλους, και να αρχίζουμε να ακούμε τον εαυτό μας, δηλαδή τον "άμεσα εμπλεκόμενο" στην υπόθεση. Αυτό που άκουσα από το σώμα μου είναι "Επικεντρώσου στην βελτίωση της Υγείας του Κεντρικού Νευρικού Συστήματος" και "Σταμάτα να πειράζεις το ανοσοποιητικό".

Βγήκα κερδισμένος από την οπτική την πρώτη (Βασικά έσωσα την ζωή μου).

frida έγραψε:...θα ηθελα επισης να μου πεις σε ποιο θεμα ειδικα σε βοηθησε η κανναβη?
Η κάνναβη είναι το απόλυτο βότανο για ένα επιβαρυμένο Κεντρικό Νευρικό Σύστημα. Βοηθάει σε πάρα πολλά, ειδικά στον Νευροπαθητικό πόνο (ένα ιδιαίτερο επίπονο σύμπτωμα..), βοηθάει επίσης πάρα πάρα πολύ στην Σπαστικότητα επειδή χαλαρώνει τα νεύρα. Αυτό βοηθάει στην κίνηση όλου του σώματος πολύ περισσότερο από π.χ. ένα χημικό τύπου Fampyra. Βοηθάει επίσης στην διάθεση, στην κατάθλιψη, υπάρχουν ποικιλίες που βοηθούν στην δημιουργικότητα άλλες στον ύπνο, είναι το βότανο κλειδί στην Θεραπεία ενός σκληρυντικού. Γιατί;; Γιατί βοηθάει προς την αποτοξίνωση και αντιφλεγμονοποίηση του οργανισμού από χημικά και βαρεά μέταλλα.
Το δύσκολο. Χρειάζεται πρωτόκολλο και THC. Πρόσφατα βγήκε ένα πάρα πολύ ενδιαφέρον βιβλίο που εξηγεί λίγο πολύ πράγματα για την ιατρικού του χρήση. Είναι δωρεάν.

Η ηλεκτρονική έκδοση του βιβλίου είναι διαθέσιμο σε αρχείο pdf πατώντας εδώ ή εδώ.

Πάντως πολλά μπράβο για την προσπάθεια που κάνεις να καθαρίσεις την ζωή σου και να την ανεβάσεις ποιοτικά, μην ανησυχείς αυτές οι νοοτροπίες σιγά σιγά αποκτούν σχήμα με ενέργεια Θετική, από την οποία ενέργεια πηγάζουν Θετικές καταστάσεις. Βγάλε από το μυαλό σου οτιδήποτε άλλο.

Η Ζωή είναι πλούσια για εκείνον που έχει πλούτο μέσα στην ψυχήν.