• ΝΕΑ ΑΠΟ ΣΤΟΜΑΤΟΣ ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΓΙΑ ΣΚΠ

  • Θεματολογία για το φουμαρικό διμεθυλεστέρα (Tecfidera, dimethyl fumarate, BG-12), χάπι για την πολλαπλή σκλήρυνση.
Θεματολογία για το φουμαρικό διμεθυλεστέρα (Tecfidera, dimethyl fumarate, BG-12), χάπι για την πολλαπλή σκλήρυνση.
 #115676  από Christy
 Πέμ Μαρ 17, 2016 6:06 pm
Κουραστικα και εγώ με τις ενέσεις από 16 αρχησα..+ αλλά προβλήματα..τεσπα..υπέφερα τι να λέμε τώρα και οχι μόνο σας νιωθω αλλά το έζησα στο πετσί μου...στατισα με δική μου πρωτοβουλία τα φάρμακα αλλά όταν πήγα στην γιατρό μου μου είπε πως φέρεται που πήρα τέτοια μεγάλη απόφαση αλλά δεν πρέπει να Μίνω χωρίς φάρμακο..και μου είπε να το κανασκεφτω ..και αν τυχόν θέλω να κάνω εξετάσεις και αναλόγως τα αποτελέσματα θα μου πει τι να κάνω.. Σκέφτεται να μου δώσει στόμια αγωγή αλλά το θέμα είναι ότι για μένα ότι φάρμακο υπάρχει δεν κάνει τίποτα αλλο από το να ΜΕΙΩΝΕΙ ΧΡΟΝΙΑ ΖΩΗΣ τι θέλω να πω; δεν λέω για θάνατο αν και είχα τάσεις αυτοκτονία με πολύ καταθληψη και φυσικά δεν ήταν μόνο αυτά φανταστείτε τα σωματικά που τι να φανταστείτε αφού και εσείς τα ζησατε λίγο πολυ καθώς έφτιαχνα ενέσεις μπερταφερον και μετά αβονεξ...δεν θέλω φάρμακα στην ζωή μου σε γλητωνουν από ένα πρόβλημα και σου φέρνουν αλλά τοσα τρομερά προβλήματα!
 #116944  από Christy
 Πέμ Μάιος 12, 2016 1:47 pm
costas1968 έγραψε:ΤΕΛΙΚΑ ΤΑ ΠΡΑΜΑΤΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΑΘΩΑ.
ΓΙΑ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΒΡΗΚΑ ΤΟ ΦΥΛΛΑΔΙΟ ΟΔΗΓΙΩΝ.
ΤΕΛΙΚΑ ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΘΩΟ ΣΤΗΝ ΕΡΜΗ ΤΗΝ ΖΩΗ ΜΑΣ..
http://www.ema.europa.eu/docs/el_EL/doc ... 162069.pdf
ΔΕΝ ΣΑΣ ΚΡΥΒΩ ΟΤΙ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΗΚΑ.
ΘΑ ΜΙΛΗΣΩ ΚΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΤΗΛΕΟΠΤΙΚΗ ΓΙΑΤΡΟ ΠΟΥ ΕΧΩ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΤΟΝ ΑΠΡΙΛΙΟ ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΙ ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙ.ΤΕΛΙΚΑ ΒΛΕΠΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΕ ΓΛΙΤΩΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΞΕΛΙΞΗ.ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΓΙΑ ΘΕΟ,ΔΙΚΑΙΟΣΥΝΗ ΚΑΙ ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ...
:smile-clapping: :smile-clapping: :smile-clapping:

ΚΑΙ ΕΓΩ ΦΟΒΑΜΑΙ...ΑΛΛΑ ΚΑΛΗΤΕΡΑ ΝΑ ΤΟ ΔΟΚΙΜΑΣΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΙ ΘΑ ΣΥΜΒΕΙ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΜΕΡΑ...ΚΑΙ ΥΣΤΕΡΑ ΒΛΕΠΟΥΜΕ...ΦΙΛΕ ΜΟΥ?? ΜΟΝΟ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗ ΦΕΡΝΟΥΝ ΦΑΡΜΑΚΑ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΣΑΝ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ! ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΚΑΝΕΝΑΝ ΙΑΤΡΟ ΟΛΟΙ ΘΑ ΠΟΥΝΕ ΤΗΝ ΜΙΣΗ ΑΛΗΘΕΙΑ ΟΛΗ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΑΛΗΘΕΙΑ ΑΠΛΑ ΤΗΝ ΑΠΟΦΕΥΓΟΥΝ ΝΑ ΤΗΝ ΠΟΥΝΕ ΓΙΑΤΙ ΜΑΛΛΟΝ ΕΤΣΙ ΤΟΥΣ ΣΥΜΦΕΡΕΙ..ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΘΕΟ ΜΗΝ ΧΑΝΕΙΣ ΠΟΤΕ ΤΗΝ ΕΛΠΙΔΑ ΣΟΥ ΔΙΟΤΙ ΑΥΤΟΣ ΕΠΙΤΡΕΠΕΙ ΟΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΜΟΝΟ ΜΕ ΤΗΝ ΠΙΣΤΗ ΜΑΣ ΘΑ ΜΑΣ ΛΥΤΡΩΣΕΙ..ΑΠΟ ΑΝΘΡΩΠΙΝΑ ΦΑΡΜΑΚΑ ΚΑΛΗΤΕΡΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΦΩΣ...ΜΙΝΕ ΔΥΝΑΤΟΣ...ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΨΗΛΑ ΚΑΙ ΜΗΝ ΤΟ ΒΑΛΕΙΣ ΚΑΤΩ! ΑΝ Η ΠΑΘΗΣΗ ΗΤΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΧΑΧΑΧ ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΘΑ ΖΟΥΣΕ ΓΙΑΤΙ ΤΟΣΟ ΠΟΥ ΜΑΣ ΧΤΥΠΑΕΙ ΤΩΡΑ ΘΑ ΤΗΝ ΕΙΧΑΜΕ ΕΙΔΗ ΣΚΟΤΩΣΕΙ! :smile-yes: :emojis-30:


ΚΑΛΗΤΕΡΑ ΠΑΡΑΛΛΥΤΗ ΑΠΟ ΜΙΑ ΠΑΘΗΣΗ ΠΑΡΑ ΑΠΟ ΕΝΑ ΦΑΡΜΑΚΟ!
 #116950  από billios
 Πέμ Μάιος 12, 2016 7:45 pm
Ενταξει,τοτε κοψε τα ντεπον και τις ασπιρινες,μην κανεις εμβολια και απλα...απολαυσε το