• φουμαρικό οξύ

  • Θεματολογία για το φουμαρικό διμεθυλεστέρα (Tecfidera, dimethyl fumarate, BG-12), χάπι για την πολλαπλή σκλήρυνση.
Θεματολογία για το φουμαρικό διμεθυλεστέρα (Tecfidera, dimethyl fumarate, BG-12), χάπι για την πολλαπλή σκλήρυνση.
 #56620  από FANTOMAS
 Πέμ Ιούλ 14, 2011 1:10 pm
homer έγραψε:Αααα...
Κι όσο για την απουσία μου, ευχαριστώ FANTOMAS αν και νομίζω ότι εδώ υπάρχουν άνθρωποι που και διαβάζουν και γνωρίζουν και παρακολουθούν πολύ περισσότερο απ'ότι εγώ... ;)
το κακό είναι ότι κάποιοι δεν θέλουν την γνώση που απλόχερα κάποιοι γνώστες όπως εσύ ΚΑΙ ΑΛΛΟΙ προσφέρετε , και θέλουν να γράφουμε μόνο ''ότι όλα θα πάνε κάλα '' , '' ΈΧΩ ΕΜΠΙΣΤΟΣΎΝΗ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΌ ΜΟΥ '' κ.α τέτοια, δεν θέλω να χαλάσω άλλο το ενδιαφέρον θέμα για το φουμαρικό οξύ.
 #56622  από homer
 Πέμ Ιούλ 14, 2011 1:25 pm
Είναι γιατί χρειάζεται θάρρος να σταθείς μπροστά στην ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΗ ΑΛΗΘΕΙΑ ΟΠΟΙΑ ΚΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ. Κάποιο προτιμούν την "ασφάλεια". Όμως (για να χρησιμοποιήσω τα λόγια ενός μεγάλου άνδρα) "στην είσοδο της επιστήμης, όπως και στην είσοδο της κόλασης, πρέπει να αναγραφεί το αίτημα":

«εδώ πρέπει να αφήσεις κάθε υποψία
κάθε ποταπότητα, εδώ πρέπει να πεθάνει».
 #56623  από pelopidas
 Πέμ Ιούλ 14, 2011 1:33 pm
:techie-studyingbrown:
:violin:


διαλεγουμε και παιρνουμε
ευχαριστουμε homer
 #56653  από tom80
 Πέμ Ιούλ 14, 2011 11:10 pm
FANTOMAS έγραψε: το κακό είναι ότι κάποιοι δεν θέλουν την γνώση που απλόχερα κάποιοι γνώστες όπως εσύ ΚΑΙ ΑΛΛΟΙ προσφέρετε , και θέλουν να γράφουμε μόνο ''ότι όλα θα πάνε κάλα '' , '' ΈΧΩ ΕΜΠΙΣΤΟΣΎΝΗ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΌ ΜΟΥ '' κ.α τέτοια, δεν θέλω να χαλάσω άλλο το ενδιαφέρον θέμα για το φουμαρικό οξύ.

Συμφωνω απόλυτα μαζί σου :text-+1:
 #111201  από billios
 Κυρ Μάιος 24, 2015 1:54 pm
Μια απο τις πιο ενδιαφερουσες ενοτητες δυστηχως βλεπω οτι παγωσε,ανακατευω λοιπον λιγο τα νερα και ρωτω,ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΚΑΠΟΙΟ ΘΕΤΙΚΟ ΝΕΟ !!!
ΟΕΟ..
 #111204  από kely
 Κυρ Μάιος 24, 2015 9:33 pm
ΑΝΝΑ59 έγραψε:
Κώστας έγραψε:Θα ξεσκίσω τα πλευρώτους, φορώντας φυσικά το γιλέκο, έχοντας προηγουμένως κάνει βλαστοκύταρα και συνεχίζοντας ανελλιπώς ανά διήμερο την ιντερφερόνη, και καθημερινά το simetrel, τις superamin, τις.............., ενώ θα καρτερώ με ανυπομονησία το νέο θαυματουργό χάπι, έχοντας ταυτόχρονα προσφερθεί για πειραματόζωο στο νέο πολλά υποσχόμενο εμβόλιο!!!

Υγ. Άκουσα, πως η έκθεση του ανθρωπίνου σώματος στο απόλυτο κενό του διαστήματος χωρίς διαστημική στολή, επιφέρει πλήρη ίαση στη ΣΚΠ. Δυστυχώς μέχρι στιγμής δεν έχει επιζήσει κανένα από τα πειραματόζωα ποντίκια, αλλά οι επιστήμονες δεν απογοητεύονται. Συνεχίζουν ακάθεκτοι τα πειράματά τους.
Έχει ακούσει κανείς γι΄ αυτή τη μέθοδο να μας πει τη γνώμη του;!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ΣΤΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΛΟΙΠΟΝ ΑΔΕΛΦΟΙ ΜΟΥ !!!ΣΤΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ !!!!!...χωρις διαστημικη στολη...άλλα ρουχαλακια,μπορουμε να φοραμε??? :laughing-rofl: :laughing-rollingred: :laughing-rollingyellow:
 #111205  από kely
 Κυρ Μάιος 24, 2015 9:42 pm
Παιδιά το φουμαρικό κυκλοφόρησε. Κάνεις αίτηση στον εοππυ .
 #111206  από GEORGE
 Κυρ Μάιος 24, 2015 9:55 pm
Kelly για το Tecfiadera o λόγος? Μπορούμε δηλαδή να το προμηθευόμαστε από τα κρατικά νοσοκομεία?
 #111209  από kely
 Κυρ Μάιος 24, 2015 10:50 pm
Σου δίνει ο γιατρός κάποια έντυπα τα συμπληρώνεις και τα καταθέτεις στον εοππυ . Περιμένεις εγκριση . Η μικροβιολόγος που πηγαίνω πάσχει απο σκλήρυνση και το εχει πάρει. Οταν μου το είπε ξαφνιάστηκα. Μου είπε ότι το παίρνουν δύο άτομα ακόμη. Κατεθεσα την αίτηση πριν τρείς ημέρες .
 #111217  από GEORGE
 Δευ Μάιος 25, 2015 1:12 pm
Ευχαριστώ πολύ Kelly.