• Σύνδρομο ανήσυχων γεννητικών οργάνων

  • Ερωτήσεις και συζητήσεις για γυναικολογικά και ανδρολογικά θέματα και την πολλαπλή σκλήρυνση.
Ερωτήσεις και συζητήσεις για γυναικολογικά και ανδρολογικά θέματα και την πολλαπλή σκλήρυνση.
 #133156  από frida
 Δευ Σεπ 07, 2020 8:04 pm
καλησπέρα σε όλους

Γνωριζει καποιος κατι για αυτο?? νομιζω οτι μου συμβαινει εδω και μια εβδομαδα και ειναι ανυποφορο...και αν υπαρχει κατι για θεραπεια η ανακουφιση οπως για για το συνδρομο ανυσηχων ποδιων το οποιο εχω επισης και με βοηθαει το miorel

ευχαριστω
 #133175  από queen_of_my_life
 Τρί Σεπ 15, 2020 1:37 am
Γεια σου Φρίντα!
Υπάρχει τέτοιο πράγμα?
Εννοώ, έτσι λέγεται?

Δεν ξέρω αν εννοούμε το ίδιο, όμως τα τελευταία χρόνια που έχω επιδεινωθεί και έχω μουδιάσματα έντονα στα πόδια ( από τη μέση και κάτω, μαζί με την ευαίσθητη περιοχή ), νομίζω ότι η ευαίσθητη περιοχή έγινε ευαίσθητη όνομα και πράγμα. Πώς να το πω κομψά να μη μας βάλουν το εικονίδιο 🔞... Λοιπόν. Νομίζω ότι υπάρχει μια αίσθηση μονίμως όπως όταν βρίσκεται δίπλα σου ο σύντροφός σου.. καταλαβαίνεις.

Δεν ξέρω αν λέμε το ίδιο όμως και αυτό που λέω είναι πολύ ενοχλητικό.

Τώρα για το αν υπάρχει κάτι να υποχωρήσει, εγώ δε βρήκα κάτι. Ούτε η κορτιζόνη, ούτε τα μυοχαλαρωτικά βοήθησαν.
 #133193  από frida
 Σάβ Σεπ 19, 2020 7:58 pm
ναι προφανως το ιδιο εννουμε... και εγω τωρα που εχω χειροτεψει και ειδικα με την εντονη ζεστη και ισως την αποτομη αλλαγη με το κρυο νερο αυτο γινεται πιο εντονο και ανυποφορο!!!ειναι ενα γαργαλημα που ξεκιναει βασικα απο την ευαισθητη περιοχη οπως κομψα το εθεσες και φτανει εως και το πελμα στο αριστερο ποδι...και ναι ειναι τρομερα ενοχλητικο και δεν εχω βρει κατι που να βοηθαει...