• Σχέση....

  • Ερωτήσεις και συζητήσεις για γυναικολογικά και ανδρολογικά θέματα και την πολλαπλή σκλήρυνση.
Ερωτήσεις και συζητήσεις για γυναικολογικά και ανδρολογικά θέματα και την πολλαπλή σκλήρυνση.
 #132755  από queen_of_my_life
 Πέμ Απρ 23, 2020 1:39 pm
Καλησπέρα σας!
Λοιπόν, έχω 2 μέρες που βγήκα από 3ημερη κορτιζόνη. Το σώμα μου όλο πονάει. Δε νιώθω χέρια και πόδια.. Η ζαλάδα και ο πονοκέφαλος ασταμάτητα εδώ και 2 χρόνια. Επίσης πονος στο πρόσωπο.. ιδίως στις σιαγονες. ( εννοείται τα 1.000ρικα βροχή για μασελάκια, φυσιοθεραπειες όμως τίποτα).

Πείτε μου παρακαλώ..
Έχει ξεκινήσει κανείς σχέση σε τέτοια κατάσταση; Απευθύνομαι κυρίως στις κοπέλες. Δεν μπορώ να κάνω τα βασικά.. σέρνομαι κυριολεκτικά. Απορώ πώς θα μπορούσα να κάνω έτσι οικογένεια. Πλέον σταμάτησα να εργάζομαι.
Η ειρωνεία είναι ότι ο άνθρωπος που πάντα αγαπούσα αλλά δεν είχαμε ομαλή σχέση, επέστρεψε και μου είπε ότι δε ζούσε χωρίς εμένα και θέλει να είμαστε μαζί έστω και αν είμαι άρρωστη.
Όμως λόγω κατάστασης έχουμε καιρό να βρεθούμε. Εγώ είμαι όλο και χειρότερα.
Πραγματικά δεν ξέρω τι να κάνω..
Ήμουν αποφασισμένη να προχωρήσω όμως βλέπω ότι γίνομαι όλο και χειρότερα. Νιώθω σα να είμαι σε αφασία έτσι που αισθάνομαι. Απίστευτη νωθρότητα και δεν είναι ψυχολογικό. Είναι σα σπαστικοτητα.. κινούμαι και σκέφτομαι αργά..

Λυπάμαι αν σας φορτίζω. Ήθελα απλώς να το μοιραστώ.. Νιώθω απίστευτη λύπη.
Όμως καταλαβαίνω ότι μάλλον πρέπει απλά να το αποδεχθώ..
 #132796  από Panagiotis RX7
 Παρ Μάιος 08, 2020 10:03 am
Ο γιατρός σου τι λέει, ποιό είναι το πλάνο;
Θα αλλάξεις φάρμακο;