• Υποτροπή σε κύηση, αλλά ο γιατρός απών;;; (!!!)

  • Ερωτήσεις και συζητήσεις για γυναικολογικά και ανδρολογικά θέματα και την πολλαπλή σκλήρυνση.
Ερωτήσεις και συζητήσεις για γυναικολογικά και ανδρολογικά θέματα και την πολλαπλή σκλήρυνση.
 #120949  από Katia R
 Πέμ Σεπ 22, 2016 9:55 am
Καλημέρες σε όλους! Η ερώτηση που εχω να κανω ειναι η εξής:
Τι κανεις όταν ο γιατρός σου, αφου τον βρίσκεις μετα απο 10 ημερες υποτροπής, σου λεει οτι δεν μπορει να κανει τιποτα αλλο και ότι η κορτιζόνη που έλαβες, ειναι αυτη και τέλος;; Και αν εχει αφήσει και κανενα ελαττωματακι ρε αδελφέ, ε δεν πειραζει. Ολα τα υπόλοιπα λειτουργούν κανονικά. Μην εχω και απαιτήσεις μετα απο 18 χρόνια σκλήρυνσης.
Φανταζομαι η απαντηση ειναι, πας σε αλλο γιατρό. Και αν η επόμενη επιλογή γιατρού εχει διαθέσιμο ραντεβου στις αρχες του μηνα;
Τοτε φανταζομαι ότι απλά μενεις με το πρόβλημα σου και ελπίζεις ή οτι δεν θα "χαλάσεις" κι αλλο ή ότι θα βρεθει κατι για να σε επαναφέρει στην πρότερη κατασταση;
Οπότε συνοψίζοντας, η ερώτηση που εχω ειναι η εξής: Αν "χαλάσει" κατι, ενα χέρι ας πουμε όπως εμενα τωρα, επανέρχεται ποτέ; Ή να μην εχω ελπίδες τσάμπα;;

Να πω και ενα πολύ μεγαλο ευχαριστω σε όσους μου έστειλαν τις προτάσεις τους για γιατρούς και την θετική τους ενέργεια βεβαια!