• Σκπ και εγκυμοσύνη σύσταση γυναικολόγου

  • Ερωτήσεις και συζητήσεις για γυναικολογικά και ανδρολογικά θέματα και την πολλαπλή σκλήρυνση.
Ερωτήσεις και συζητήσεις για γυναικολογικά και ανδρολογικά θέματα και την πολλαπλή σκλήρυνση.
 #116038  από marfou
 Πέμ Μαρ 31, 2016 8:33 pm
Καλησπέρα η διάγνωση της φίλης μας σκπ έγινε το 2009...με σκαμπανεβάσματα. Απο το χάλια με copaxone. .avonex.fabyra. Πέρασα στο μια χαρά και σταθερά με tysabri τα τελευταία 5 χρόνια. Αποφάσισα να διακόψω τη θεραπεία και να παρω το ρίσκο να προσπαθήσω να μείνω έγκυος αφού πήρα την έγκριση των ιατρών μου μιας και μεχρι σήμερα δεν είχα την ευτυχία να γίνω μαμά γιατί ήθελα πρώτα να σταθω στα πόδια μου στην κυριολεξία. .... Η ερώτηση μου σε όσους διαβάσουν το μνμ μου είναι εάν κάποια από εσάς γνωρίζει ενα καλό γυναικολόγο στο νοσοκομείο Έλενα Βενιζέλου γιατί η άποψη που έχω είναι εαν ολα πανε καλά να γεννήσω σε δημόσιο και οχι ιδιωτικό νοσοκομείο. Νιώθω πιο ασφαλής στο δημόσιο μιας και υπάρχουν όλες οι ειδικότητες ενώ στο ιδιωτικό εαν συμβεί κάποια επιπλοκή σε μεταφέρουν άμεσα σε δημόσιο. Ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σας. Ελπίζω να ακούσω τη γνώμη σας ίσως και κάποια σύσταση γιατρού που να έχει αναλάβει γυναίκα με σκπ.