• εγκυμοσύνη και επεισόδιο

  • Ερωτήσεις και συζητήσεις για γυναικολογικά και ανδρολογικά θέματα και την πολλαπλή σκλήρυνση.
Ερωτήσεις και συζητήσεις για γυναικολογικά και ανδρολογικά θέματα και την πολλαπλή σκλήρυνση.
 #113683  από nanablue
 Πέμ Νοέμ 05, 2015 8:24 pm
κοπέλες βοήθεια!!
έχω 6 χρόνια που έχω διαγνωσθεί και αφού ξεκίνησα Avonex μια χαρά είχα σταθεροποιηθεί, συνέχισα τη ζωή μου με γυμναστήρια και αθλητισμό, λες και δεν είχα ms. Μέχρι που πριν κανένα μήνα παθαίνω ένα γερό επισόδιο, από τη μέση και κάτω μούδιασα και τα άκρα μου κάτω δεν τα αισθανόμουν. Πάω για πενταήμερη, τελειώνει και αυτή αλλά ελάχιστη βελτίωση. ΚΑΙ καπάκι μαθαίνω ότι είμαι έγκυος...
Εννοείται ότι καταχάρηκα αλλά γιατί έμεινα σταθερά χάλια; τι θα γίνει ρε κορίτσια θα μείνω έτσι μέχρι να γεννήσω; δεν περπατάω καλά ενώ πρίν έτρεχα χιλιόμετρα... πόσο καιρό θα κρατήσει ο εφιάλτης;;;

αυτά, άντε περιμένω τις εμπειρίες σας

xx
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος nanablue την Παρ Δεκ 04, 2015 9:43 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
 #113953  από MARIAAAA
 Τρί Δεκ 01, 2015 12:54 pm
Εγω ειχα στον 5ο μηνα στον 7ο και 8ο υποτροπες.Στον 8ο δεν περπατουσα καθολου. Τους παρακαλουσα να με γεννησουν να μπω σε θεραπρια αλλα τιποτα! και γω πριν την εγκυμοσυνη ετρεχα χιλιομετρα! περιμενω...να γινει θαυμα! γεννησα εχει 3 μηνες αλλα η ιδια κατασταση! και το χειροτερο ειναι που δεν χαρηκα τον ερχομο τουμωρου αφου δεν μπορω να το φροντισω...
 #113964  από nanablue
 Τρί Δεκ 01, 2015 8:52 pm
Λυπάμαι πάρα πολύ γι αυτό που σου συνέβη πραγματικά. Να χαίρεσαι το παιδάκι σου και είμαι σίγουρη ότι όλα θα φτιάξουν γιατί πριν απο την εγκυμοσύνη ήσουν καλά.
 #113965  από MARIAAAA
 Τετ Δεκ 02, 2015 11:50 am
Ευχαριστω! Μακαρι να εχεις και συ μια καλη εγκυμοσυνη και να πανε ολα καλα!
 #113966  από nanablue
 Τετ Δεκ 02, 2015 12:25 pm
εμένα είναι η 2η μου εγκυμοσίνη. Το παιδάκι μου είναι 5. δεν είχα τίποτα στην πρώτη παρα μόνο κάποιες ενοχλήσεις που έσβησαν μετά. Έκανα και φυσιολογικό τοκετό. Είμαι σίγουρη ότι θα συνέλθεις, δοκίμασε και το Neuroaspis και θα έχεις μεγάλες αλλαγές!
 #113967  από MARIAAAA
 Τετ Δεκ 02, 2015 1:29 pm
Ευχαριστω! Εισαι Κυπρια; Εγω ναι! Φοβαμαι την γευση του! Δεν ειναι γιαχ; Εγω ειχα και 2 αποβολες πριν...Μπορει να παιξε και αυτο ρολο!
 #113973  από nanablue
 Τετ Δεκ 02, 2015 3:34 pm
χάλια η γεύση αλλά who cares.. το έπαιρνα σχεδόν 6 μήνες, αν και ήμουν σταθερή είδα σπουδαία αποτελέσματα.. Πιστεύω να το πάρεις. Αναγκάστηκα να το σταματήσω λόγω εγκυμοσύνης. Είσαι μέλος του συνδέσμου;