• ΣΚΠ ή Γενικευμένο Άγχος;

  • Συζητήσεις για ιατρικές, διαγνωστικές και άλλες απαραίτητες εξετάσεις της πολλαπλής σκλήρυνσης.
Συζητήσεις για ιατρικές, διαγνωστικές και άλλες απαραίτητες εξετάσεις της πολλαπλής σκλήρυνσης.
 #134097  από Black Cygnus
 Δευ Ιουν 28, 2021 2:27 pm
waterfall και Νίκο ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

Έχω ραντεβού σε ρευματολόγο αυτό τον μήνα.
Πήγα και στη νευρολόγο πάλι προχθές. Μου είπε κάτι για ινομυαλγία και στρες μαζί.
 #136531  από Lilibeth
 Σάβ Μαρ 23, 2024 6:05 pm
Καλησπέρα! Ελπίζω να δεις την απάντηση μου γιατί έχουν περάσει χρόνια. Πως είναι τώρα η τωρινή σου κατάσταση? Ήταν από άγχος τελικά? Βίωσα κι εγω μια έντονη στρεσογονα κατάσταση για 2 μήνες που αφορούσε την υγεία μου. Έχω άγχος υγείας γενικά και όταν παθαίνω κάτι πηγαίνει το μυαλό μου στο χειρότερο. Όταν πέρασαν όλα αυτά με τη γρίπη Που πέρασα και πήγα σε τόσους γιατρόυς πνευμονολογο γαστρεντερολογο ωριλα εξετάσεις καρδιολογικες γιατί κάποια στιγμή είχα εκτσκτες συστολες. Έχω αυπνια εδώ και 3 βδομάδες. Το μεσημέρι δεν μπορώ καθόλου να κοιμηθώ κσι το βράδυ ξυπναω καθε 1 ώρα περίπου . Πήγα σε ψυχίατρο γιατί πίστευα πως είναι από άγχος. Μου είπε πως μπορεί να φταει η γρίπη. Τελευταία έχω κάτι μυρμυγκιασματα στο αριστερό μιυ χέρι. Πριν μέρες θόλωσε το αριστερό μου μάτι για λίγο. Το έπαθα 3 φορές. Από τότε δεν το ξανά παθα. Έχω την αυπνια που δεν δείχνει να βελτιώνεται με αυτά που μου έδωσε ο γιατρός και το ελαφρύ μυρμυγκιασμα. Μου είπε πως πρέπει να κάνουμε κάποιες εξετάσεις μήπως είναι κάτι νευρολογικο . Πήγε το μυαλό μου στη σκλήρυνση. Μπορεί τεκίλα όλα αυτα να είναι από άγχος? Έχω φιβηθει πολυ