• ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ???ΘΕΛΩ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ!!!!

  • Συζητήσεις για ιατρικές, διαγνωστικές και άλλες απαραίτητες εξετάσεις της πολλαπλής σκλήρυνσης.
Συζητήσεις για ιατρικές, διαγνωστικές και άλλες απαραίτητες εξετάσεις της πολλαπλής σκλήρυνσης.
 #132326  από Marilian
 Δευ Δεκ 09, 2019 11:00 am
Καλησπέρα σε ολη την παρέα!!!εδω και 4 χρόνια κάτι δεν πάει καλά,μετα τον δεύτερο τοκετό άρχισαν τα μουδιάσματα,σε σημείο να μην μπορώ να κοιμηθώ,,,στην αρχή είπα είναι σύνδρομο καρπιαίου,μετά άρχισε να επεκτείνετε το μούδιασμα στα πόδια στο κεφάλι στο πρόσωπο....κρατάει για καμιά ώρα και φεύγει...την νύχτα είναι δυσκολα νομίζω όλο το βράδυ είμαι μουδιασμένη....έχω διαγνωστεί με ινομυαλγια και αγγυλοποιητικη σπονδυλοαρθροπαθεια....πριν 2 μήνες ήμουν έτοιμη να μπω για βιολογικό παράγοντα αλλα ειχα ενα περιστατικο με εντονο πονοκεφαλο...τυπου να μου κοψουν το κεφάλι να ησυχάσω!!!!πηγα σε νευρολόγο,εκανα μαγνητικη και τσουπ....παρουσια στικτων εστιων υψηλου MR σηματος στις T2-W KAI FLAIR εικονες στην υποφλοιωδη και περικοιλιακη λευκη ουσια καθως και ολιγαριθμες με καθετη πορεια στο μεσολοβιο υποπτες για απομυελυνωτικη νοσο και λογοτερες πιθανοτητες ισχαιμικου τυπου αλοιωσεις.....
Μετα απο μια εβδομαδα με ξαναεπιασε τ κεφαλι μου ηταν ετοιμο να εκραγει...πηγα λοιπον στα επειγοντα με κράτησαν και μου εκαναν παρακεντηση....τα αποτελεσματα βγηκαν μετα απο 15μερες και ειναι αρνητικά για ολιγοκλονικες και το IgGENY ορου 2,04 με φτ 3,3-5,2....μου ειπαν οτι δεν εχω σκληρηνση σιγουρα και να παω στο τμημα κεφαλαλγιας να δω για τους πονοκεφαλους!!!νιωθω πως με ξεπεταξαν ελαφρα τη καρδια....ο ενας γιατρος(ειδικευομενος μου ειπε πως η δεξια μου πλευρα εχει θεμα αλλα στο ειτηριο λεει οτι ημουν αμφιπλευρα φυσιολογικα!!!να πω πως 2-3 φορες που πηρα κορτιζονη για αλλεργιες εγινα αλλος ανθρωπος!!οι πιο ωραιεσ μερες τησ ζωης μου...πετουσα!!!!θα ηθελα την γνωμη σας ανθρωπινα πως τα βλεπετε ολα αυτα να το ψαξω?