• ΜΙΑ ΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΜΑΓΝΗΤΙΚΗ

  • Συζητήσεις για ιατρικές, διαγνωστικές και άλλες απαραίτητες εξετάσεις της πολλαπλής σκλήρυνσης.
Συζητήσεις για ιατρικές, διαγνωστικές και άλλες απαραίτητες εξετάσεις της πολλαπλής σκλήρυνσης.
 #131020  από rose81
 Σάβ Ιαν 26, 2019 2:11 pm
Το 2014 εκανα μια μαγνητικη εγκεφαλου λογω πονοκεφαλων που ειχα.Ειχα πιεσει το νευρολογο να μου τη γραψει κ βγηκε καθαρη.Το τελευταιο διαστημα επανηλθαν οι πονοκεφαλοι και ζαλαδες.Φοβηθηκα ξαναπηγα σε νευρολογο.Κλινικη εξεταση αριστη.Μου μιλησε για αγχος.Δεν ηρεμουσα ξανα εκανα μαγνητικη οπου βρεθηκαν2στικτες εστιες ολιγων χιλιοστων με υψηλη ενταση σηματος στις ακολουθιες τ2προσαν./flair 8Ima13κ την υποφλοιωδη λευκη ουσια.Δε συνοδευονταιαπο χωροκατακτηκα φαινομενα κ στερουνται ειδικων απεικονιστηκων χαρακτηρων. Ο νευρολογος δεν ανησυχησε τυχαιο ευρημα μου ειπε.Οι ζαλαδες συνεχιζονται εχω χασει τον εαυτο μου. Εσεις με την εμπειρια σας τι λετε ?Να το ξεχασω?
 #131025  από Στάθης
 Τρί Ιαν 29, 2019 12:00 pm
rose81 έγραψε: Σάβ Ιαν 26, 2019 2:11 pm Το 2014 εκανα μια μαγνητικη εγκεφαλου λογω πονοκεφαλων που ειχα.Ειχα πιεσει το νευρολογο να μου τη γραψει κ βγηκε καθαρη.Το τελευταιο διαστημα επανηλθαν οι πονοκεφαλοι και ζαλαδες.Φοβηθηκα ξαναπηγα σε νευρολογο.Κλινικη εξεταση αριστη.Μου μιλησε για αγχος.Δεν ηρεμουσα ξανα εκανα μαγνητικη οπου βρεθηκαν2στικτες εστιες ολιγων χιλιοστων με υψηλη ενταση σηματος στις ακολουθιες τ2προσαν./flair 8Ima13κ την υποφλοιωδη λευκη ουσια.Δε συνοδευονταιαπο χωροκατακτηκα φαινομενα κ στερουνται ειδικων απεικονιστηκων χαρακτηρων. Ο νευρολογος δεν ανησυχησε τυχαιο ευρημα μου ειπε.Οι ζαλαδες συνεχιζονται εχω χασει τον εαυτο μου. Εσεις με την εμπειρια σας τι λετε ?Να το ξεχασω?
Πονοκέφαλοι και ζαλάδες. Συμπτώματα οξειδωτικότητας, τοξικότητας;;
Εστίες 2, δείχνουν προς τα εκεί. Κάτι δεν αρέσει στο σώμα σου, κάτι πιθανά το οξειδώνει, το ταλαιπωρεί εδώ και καιρό στον πυρήνα του, το Κεντρικό Νευρικό Σύστημα (ΚΝΣ).
Προσπάθησε να προσεγγίσεις το ΚΝΣ σου από μέσα, τι είναι αυτά που το ταλαιπωρούν. Απομάκρυνέ τα, αν δεν μπορείς Άλλαξε τα, αν δεν μπορείς Αποδέξου τα.

Η Ζωή πολλών ανθρώπων περνά σαν μην έζησαν μία μέρα, γιατί ποτέ δεν αφουγκράστηκαν τα μηνύματα των εστιών - διαμαρτυρία του οργανισμού μας στον πυρήνα του. Οι εστίες είναι μηνύματα το οργανισμού μας για καλύτερη πιο εκβαθυμένη επαφή με το Τώρα, το Παρόν. Εξού και το σοκ "Έχασα των εαυτό μου". Τι μένει όταν χάνουμε τον εαυτό μας;;; Το Παρόν, η Ζωή, ο Αληθινός μας "Εαυτός" !