• ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΣΥΣΤΗΣΤΕ ΜΟΥ ΙΑΤΡΟ

  • Συζητήσεις για ιατρικές, διαγνωστικές και άλλες απαραίτητες εξετάσεις της πολλαπλής σκλήρυνσης.
Συζητήσεις για ιατρικές, διαγνωστικές και άλλες απαραίτητες εξετάσεις της πολλαπλής σκλήρυνσης.
 #130526  από ΜΑΤΙΝΑ
 Παρ Σεπ 28, 2018 8:55 pm
Καλησπερα ειμαι σε διλημμα οσον αφορα την ληψη αγωγης για την νοσο μας.Παρακαλω συστηστε μου γιατρο που να ειναι πανω απ ολα ανθρωπος και να στοχευει μονο στην καλυτερη υγεια του ασθενη.Πρωτα συμπτωματα και πολλαπλες εστιες στον εγκεφαλο το 2007.Απο το 2007 ως και σημερα 5 υποτροπες με κυριοτερη την ημιπαρεση στην δεξια μερια οπου επανηλθα την 5η μερα κινητικα.Κατοπιν παρακεντηση και διαγνωση σκπ τον Σεπτεμβριο του 2018.Πρωτη φορα ενδοφλεβιο σχημα κορτιζονης μολις σημερα μετα απο αδυναμια παλι στην δεξια μερια.Ειμαι νοσηλευτρια και κατα των επιθετικων αγωγων,αλλα μου την επεσαν 2 γιατροι για να ξεκινησω φαρμακα και λιγο με εβαλαν σε σκεψη.Θα ηθελα και αλλη γνωμη γιατι για προσωπικους λογους,δεν τους εμπιστευομαι...
 #130531  από Panagiota
 Δευ Οκτ 01, 2018 11:32 am
Οταν λενε οι γιατροι οτι πρεπει να αρχισεις αγωγη συνηθως πρεπει να αρχισεις αγωγη εμενα ο γιατρος μου ειναι ο κυριος ν*** φ*** διευθυντης του στρατιωτικου νοσοκομειου 401 στην αθηνα και περιμενε 4 χρονια να μου δωσει φαρμακα και οταν ξεκινησα με επιφυλαξη και αυτα.Γνωμη μου εμπιστευσου τη γνωμη των γιατρων ειδικα.οταν συμπιπτει
 #130533  από Marianna30
 Δευ Οκτ 01, 2018 12:31 pm
Ακολούθησε μια αγωγή που σου συστήνουν οι γιατροί κ όλα θα πάνε καλά!!!Δεν είναι ίωση για να περάσει μόνη της ..τα φάρμακα κρατούν τον οργανισμό σε πολύ καλό επίπεδο, ακόμη κ μετά από ώσεις δύσκολα μένουν "κουσούρια" όπως παλιά.Πιστευω πρέπει να εμπιστευόμαστε τους γιατρους
 #130534  από ΜΑΤΙΝΑ
 Δευ Οκτ 01, 2018 3:01 pm
Ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας,θα ηθελα να μεινουμε ομως σε ο,τι ζηταω.Προφανως και υπαρχουν και γιατροι που μου εχουν πει να ΜΗΝ παρω φαρμακα.Προφανως ειμαι σε συγχηση σε οτι αφορα ολο αυτο.Ειμαι νοσηλευτρια και εργαζομαι 19 χρονια,γνωριζω και κατεχω πολλα,γι αυτο και εχω ενδοιασμους.Παρακαλω,οποιος εχει γιατρο ΑΝΘΡΩΠΟ πανω απ ολα,ας μου στειλει π.μ
 #130712  από AspasiaP
 Σάβ Νοέμ 17, 2018 1:45 pm
Είναι σαν να ζητάς να σου συστήσουν έναν καλό σεισμολόγο , αφού γίνει ο σεισμός να βγει και να σου πει απλά το νούμερο και αυτό αμφισβιτούμενο.