• Γνωρίζετε κάποιον καλό νευρολόγο? άνθρωπο και επιστήμονα?

  • Συζητήσεις για ιατρικές, διαγνωστικές και άλλες απαραίτητες εξετάσεις της πολλαπλής σκλήρυνσης.
Συζητήσεις για ιατρικές, διαγνωστικές και άλλες απαραίτητες εξετάσεις της πολλαπλής σκλήρυνσης.
 #128093  από φοιβος
 Πέμ Ιουν 01, 2017 12:26 pm
Καλό μήνα σε όλους είμαι νέος εδώ .και φυσικά πολύ προβληματισμενος όπως όλοι πιστεύω. Απο το 2014 τρέχω σε νευρολόγους ,διαγνωστικα με περιφερική πολύ
νευροπάθεια και φλεγμονώδη μυοπάθεια ,έπιασα λόττο ¨)) :emojis-11: Τελικά από τα πολλά ιατρεία - νοσοκομεία μου σύστησαν τον Γκατζωνης Στέργιο - Στυλιανό .
Ξέρει κάποιος αν τελικά είναι άνθρωπος και επιστήμων?
Αν ναι.... σας παρακαλώ πέστε μου η έστω για κάποιον άλλον , τον Κο Γκατζωνη μου τον συνέστησε ο Κος Σακάς Δαμιανός ,όπου οφείλω να πω ότι είχε ένα πολύ ανθρώπινό πρόσωπο ,αλλά ήμουν εκτός ειδικότητος. Έχω πολύ άσχημη εμπειρία από το Λαϊκό ειδικά από μια άξεστη ο θεός να την κάνει γιατρό ,θα έλεγα μακριά από την Ε.Α. παραθέτω μονό τα αρχικά του ονόματος
Ευχαριστώ πολύ
Φοιβος
 #128096  από Gianna
 Πέμ Ιουν 01, 2017 8:22 pm
Φοίβο καλησπέρα και γρηγορα περαστικά εύχομαι!
Ο κ. Σάκκας για τη δική του ειδικότητα θεωρειται κορυφαίος. Είναι και άνθρωπος συνάμα. Οποτε στη γνώμη του δώσε μια βαρύτητα. Επειδή το ψαχνεις το θεμα , θα σου έλεγα να ρωτήσεις και στο Αιγηνητειο μήπως υπάρχει κσι εκεί κάποιο εξειδικευμένο τμήμα. Προσωπική συμβουλή, εκτός απο τη συνιστώσα γιατροί που είναι σημαντικό κομματι θα δεις και ολιστικά την ευεξία σου! Ψυχολογία, υγιεινή και κατάλληλη διατροφή, συμβουλές απο ειδικούς, επίσκεψη σε ειδικα φόρουμ για να μαθαίνεις τις εξελίξεις και πίστη στπ εαυτό σου και στη λογική σου. Σου εύχομαι τα καλυτερα και γρήγορα ο οργανισμός σου να επιστρέψει στην ισορροπία του με σθένος!!!
 #128108  από φοιβος
 Τρί Ιουν 06, 2017 6:09 pm
Σε ευχαριστώ για τον κόπο που έκανες ,δεν έχω λόγια ¨))πραγματικά με βοήθησες πολύ με την συμβουλή σου,θα έλεγα ότι τα έχω παίξει λίγο χμμμμ ίσως και πολύ μιας και οι πόνοι είναι καθημερινοί και η ζωή μου άλλαξε ραγδαία,από τον άνδρα που βούταγε την πέτρα και την έκανε πούδρα τώρα έγινα ( plz can you help me ) δεν λέω πως είναι ντροπή άλλα ο πάρα δίπλα δεν ξέρει τι τρέχει με σένα ,αυτός απλά βλέπει ένα < γομάρι > 1.87 και του κάνει κομμάτι απίστευτο το όλο θέαμα. Ξέρω ότι κουράζω τους γύρω μου γιατί είμαι συνεχώς με ένα< ωχ μανούλα μου> και δεν γίνεται πιστευτό ,ειλικρινά δεν ξέρω τι άλλο να κάνω η που να πάω ,κλείστηκα στο σπίτι μου γιατί δεν θέλω να με βλέπουν και να λένε κρίμα το παλικάρι ...η τι έχει αυτός δεστον...κ.λ.π. νομίζω πως λίγο πολύ τα αντιμετωπιζουν όλοι αυτό ,το δήθεν ενδιαφέρον ..τες πα πολλά τα θέματα ε?? ναι σε όλα όσα μου είπες ,το θέμα είναι σε ποιον μη μαμολαγνο θα πέσω, μια γνωστή μου πήγε σε έναν ολιστικής ιατρό και την έγδαρε ,επίσκεψη στο ιατρείο του <χατιρικά>180 ευρώ ο <βραβευμένος με νόμπελ ιατρικής> μη χέσω ,sorry κιόλας ,και έχει καρκίνο η κοπέλα ,το δε φάρμακο των βοτάνων 380 ευρω ,αν λέω αν τόσα θέλουν αυτοί τότε εγώ πρεπε να ζήσω με αέρα κοπανιστό κ το επίδομα το 2 μηνου δεν φτάνουν ούτε για τα αναγκαία ,αυτά σε ζάλισα ¨)))) σίγουρα θα προσπαθήσω για το καλύτερο άλλα πολλά κτήνη και ελάχιστοι άνθρωποι,χίλια ευχαριστώ και πάλι.............
 #128109  από Gianna
 Τρί Ιουν 06, 2017 7:03 pm
Φοιβε,
Λογικό να είσαι προβληματισμένος. Εμείς δεν έχουμε να ατιμετωπισουμε απλα προβλήματα, αλλά προβλήματα που επηρεάζουν τη ζωή μας απο πολλές πλευρες. Επειδή είσαι νεος άνθρωπος, τώρα που είναι νωρίς, αν και ποτε δεν είναι αργά για κανέναν κατι!, θα βρεις εναν καλό ιατρό να κερδίσει την εμπιστοσυνη σου, θα πάρεις τις απαντήσεις σου και επιπλέον θα προσεξεις ψυχολογία, διατροφή και ο,τι άλλο χρειαζεται! Ο,τι αποφασίζεις θα το σταθμιζεις! Εγώ απο προσωπική εμπειρία εκανα αρκετά λάθη στην αρχή της πάθησης.. Τώρα προσπαθώ να τα ρολαρω.
Σου εύχομαι να καλυτερα!
Το ηθικό ψηλα!
 #128113  από litsa
 Τρί Ιουν 06, 2017 10:23 pm
φίλε Φοίβο..
ότι σου είπε η Γιαννα, και πάρε συμπληρώματα... απο καλές εταιρίες
πολυβιταμίνες, κουρκουμά, vitB1 kai 12- κάνε και καμια εξέταση να δεις που βρίσκεσαι... επίσης τσεκαρε την D3 25 ΟΗ
Πάρε αντιοξειδωτικά, και θα δεις ότι θα νιώσεις καλύτερα

Αν θέλεις για ειδικό, υπάρχει και ειναι καλύτερα να τον επισκεφθείς...
αλλά κυρίως μην το βάζεις κάτω
ααα και όσο για το τι θα πουν οι άλλοι... άστο... εμείς το σκεφτόμαστε πρώτα...
και στην τελική δεν τους αφορά!

καλή συνέχεια
 #128115  από φοιβος
 Πέμ Ιουν 08, 2017 3:35 pm
litsa έγραψε:φίλε Φοίβο..
ότι σου είπε η Γιαννα, και πάρε συμπληρώματα... απο καλές εταιρίες
πολυβιταμίνες, κουρκουμά, vitB1 kai 12- κάνε και καμια εξέταση να δεις που βρίσκεσαι... επίσης τσεκαρε την D3 25 ΟΗ
Πάρε αντιοξειδωτικά, και θα δεις ότι θα νιώσεις καλύτερα

Αν θέλεις για ειδικό, υπάρχει και ειναι καλύτερα να τον επισκεφθείς...
αλλά κυρίως μην το βάζεις κάτω
ααα και όσο για το τι θα πουν οι άλλοι... άστο... εμείς το σκεφτόμαστε πρώτα...
και στην τελική δεν τους αφορά!

καλή συνέχεια
καλό απόγευμα με χαρα και υγεία σε όλους ¨)))ευχαριστώ απλά ενα μεγάλο ευχαριστώ απο καρδιάς ,Λιτσα ναι ο κουρκουμας ανακάλυψα πως ταιριάζει σχεδόν σε όλα τα φαγητά ,ειδικά όσπρια και κρεατικα¨)))η δε D3 είναι πολύ χαμηλά σαν χαμομήλι¨)))) Η βιταμίνη B 1 -12 και αυτή είναι στο μενού,τώρα για ΕΙΔΙΚΟ εδω ειναι το ερώτημα που ...ποιος................?είμαι στο ψάξιμο και στην απογοήτευση από το είδος___)))))))
 #128118  από litsa
 Πέμ Ιουν 08, 2017 11:01 pm
αγαπητέ Φοίβο...

ο κουρκουμάς σε χάπι κάνει την διαφορά... turmeric 1000mg

D3 είναι οπωσδήποτε απαραίτητη... και ότι άλλο νομίζεις...
πάντως έτσι ή αλλιώς, όλα αυτά είναι απαραίτητα...

όσο για τον ειδικό, υπάρχουν πλέον αρκετοί, εγώ έναν έχω επισκεφθεί και είναι άριστος για μένα.!

καλή συνέχεια
 #128127  από φοιβος
 Δευ Ιουν 12, 2017 10:54 am
litsa έγραψε:αγαπητέ Φοίβο...

ο κουρκουμάς σε χάπι κάνει την διαφορά... turmeric 1000mg

D3 είναι οπωσδήποτε απαραίτητη... και ότι άλλο νομίζεις...
πάντως έτσι ή αλλιώς, όλα αυτά είναι απαραίτητα...

όσο για τον ειδικό, υπάρχουν πλέον αρκετοί, εγώ έναν έχω επισκεφθεί και είναι άριστος για μένα.!

καλή συνέχεια
καλημέρα αυτόν τον έναν βρε ψυχή δεν μπορείς να μου τον πεις?ίσως τελικά να είναι καλός και για μένα, (ξέρω πως ο γιατρός είναι το πως θα κάτσει στον κάθε έναν κάτι σαν το κοστούμι ένα πράγμα ¨))αν είναι κακοραμμένο τότε κακός και ο γιατρός , κακός για μένα καλός για σένα ¨))
δε γνώριζα πως υπάρχει και σε χάπι ο κουρκουμας .θα τον αγοράσω,ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ