• Παρακέντηση και κεφαλαλγία... :(

  • Συζητήσεις για ιατρικές, διαγνωστικές και άλλες απαραίτητες εξετάσεις της πολλαπλής σκλήρυνσης.
Συζητήσεις για ιατρικές, διαγνωστικές και άλλες απαραίτητες εξετάσεις της πολλαπλής σκλήρυνσης.
 #96018  από nina1972
 Δευ Οκτ 28, 2013 5:05 pm
Άντε να σου δώσει ο εργοδότης σου, 3μέρες άδεια...


Έχω μια ιδέα.....κανόνισε την παρακέντηση Παρασκευή....αν δε, ακολουθεί τριήμερο θα είσαι οκ! Όσο για 7-10 μέρες μετά ταλαιπωρία και πονοκέφαλο, συμβαίνει σε πολύ μικρό ποσοστό των περιπτώσεων....(γνωστή μου κυρία μου ανέφερε ότι υπέφερε 15 και μέρες μετά, αλλά οι γιατροί της είπαν πως είναι πολύ σπάνιο). Εγώ μετά την τρίτη μέρα συνήλθα τελείως!
 #96029  από billios
 Δευ Οκτ 28, 2013 10:14 pm
tassos_m εμενα με κρατησανε μια μερα,μπηκα τεταρτη πρωι βγηκα πεμπτη πρωι.
Προλο που εκατσα ακινητος 24 ωρες σχεδον στο κρεβατι,ειχα δυσκολια την επομενη που βγηκα.
Δεν θυμαμαι να κραταει τοσο πολλυ [1-2 λεπτα],παροτι ο φοβος και το αγχος μετατρεπει τα δευτερολεπτα σε ωρες,υπολογιζω πως εμενα δεν κρατησε πανω απο 30 δευτερα.
 #133564  από Evita
 Δευ Φεβ 22, 2021 5:51 pm
Καλησπέρα! Εγώ είμαι 32 ετών και Προσφατα βρήκαν 3 εστίες ενεργές στην μαγνητική. Έκανα την Παρασκευή παρακέντηση και ακόμα είμαι χάλια με την κεφαλαλγία. Συν το άγχος των εξετάσεων. Δεν έχω συμπτώματα ακόμα... :emojis-35: