• ΕΡΩΤΗΣΗ ΓΙΑ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΓΙΑΤΡΟ

  • Συζητήσεις για ιατρικές, διαγνωστικές και άλλες απαραίτητες εξετάσεις της πολλαπλής σκλήρυνσης.
Συζητήσεις για ιατρικές, διαγνωστικές και άλλες απαραίτητες εξετάσεις της πολλαπλής σκλήρυνσης.
 #47409  από yiota
 Τρί Φεβ 01, 2011 1:46 pm
ΤΟΝ ΞΕΡΩ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΠΙΣΤΕΨΕ ΜΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΘΟΛΟΥ ΚΑΛΗ ΓΝΩΜΗ ΕΜΕΙΝΑ 3 ΧΡΟΝΙΑ ΠΙΣΩ ΤΗΝ ΖΩΗ ΜΟΥ ΟΣΟ ΠΗΓΑΙΝΑ ΣΕ ΑΥΤΟΝ ....
ΠΟΛΥ ΚΟΡΤΙΖΟΝΗ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΚΟΡΤΙΖΟΝΗ ΚΑΙ ΜΟΛΙΣ ΤΗΝ ΕΚΟΒΑ ΞΑΝΑ ΤΑ ΙΔΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ...
ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΜΕΝΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΑΛΛΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΕΔΩ, ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΣΟΥ ΕΙΧΑ ΠΑΝΤΗΣΕΙ ΑΜΕΣΩΣ.
 #47464  από ΜΑΤΙΝΑ
 Τρί Φεβ 01, 2011 11:22 pm
Δεν πειράζει Γιώτα μου,αλίμονο...Ευχαριστώ που απάντησες.Απλά εμένα μου τον είχαν παρουσιάσει ότι είναι κορυφή αλλά εγώ άλλα διαπίστωσα!Όχι οτι έχω βρει κανέναν της προκοπής...
 #47479  από Μαρία
 Τετ Φεβ 02, 2011 11:49 am
Και ότι ήθελα να ρωτήσω και γω γι αυτο το γιατρό
Γνώρισα την προηγούμενη εβδομάδα μια κοπέλα που την παρακολουθεί και τον έχει θεό
Μου είπε ότι είχε μείνει σε καροτσάκι και σε πολύ άσχημη κατάσταση και τη σήκωσε αλλα παίρνει μόνιμα κορτιζόνη
Επίσης αυτο λέει που της έχει πει και επίσης ήθελα να ρωτήσω αν το έχει ξανακούσει κανείς σας είναι όποτε χρειαστεί να κάνει ναρκώσει να λέει στο γιατρό να είναι χωρίς αδρεναλίνη, γιατι κάτι προκαλεί στ αγγεία και στα νεύρα
Ξέρετε κάτι γι αυτο
 #47481  από yiota
 Τετ Φεβ 02, 2011 11:54 am
ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΚΑΤΙ ΓΙ ΑΥΤΟ ΕΜΕΝΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΠΕΙ ΠΟΤΕ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ, ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΟΡΤΙΖΟΝΗ ΑΛΛΟ ΤΙΠΟΤΑ, ΑΣΕ ΠΟΥ ΜΕ ΕΒΑΖΕ ΝΑ ΠΕΡΝΩ ΚΑΙ ΕΝΕΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ (ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΕΔΩ ΔΕΝ ΕΙΧΑΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΝΕΝΑ ΦΑΡΜΑΚΟ ΔΕΝ ΕΚΑΝΕ) ΚΑΙ ΤΙΣ ΧΡΥΣΟΠΛΗΡΩΝΑ..
ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΟΤΕ ΣΑΝ ΘΕΟ ΜΟΥ ΤΟΝ ΕΙΧΑ, ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΜΟΥ ΑΝΟΙΞΑΝ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΚΑΙ ΠΗΓΑ ΣΕ ΑΛΛΟ ΓΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΜΕΙΝΩ ΚΑΙ ΕΓΚΥΟΣ...
ΜΑΚΡΙΑ ΠΑΙΔΙΑ!
 #47491  από Δημητρα Αρτ
 Τετ Φεβ 02, 2011 2:24 pm
Μαρία έγραψε:Και ότι ήθελα να ρωτήσω και γω γι αυτο το γιατρό
Γνώρισα την προηγούμενη εβδομάδα μια κοπέλα που την παρακολουθεί και τον έχει θεό
Μου είπε ότι είχε μείνει σε καροτσάκι και σε πολύ άσχημη κατάσταση και τη σήκωσε αλλα παίρνει μόνιμα κορτιζόνη
Επίσης αυτο λέει που της έχει πει και επίσης ήθελα να ρωτήσω αν το έχει ξανακούσει κανείς σας είναι όποτε χρειαστεί να κάνει ναρκώσει να λέει στο γιατρό να είναι χωρίς αδρεναλίνη, γιατι κάτι προκαλεί στ αγγεία και στα νεύρα
Ξέρετε κάτι γι αυτο

Ειδικα για την αδρεναλινη, επειδη μου εχει τυχει, να μου χορηγηθει μαζι με τοπικο αναισθητικο, ειναι γεγονος: τα "ειδα ολα", μουδιασα ολοκληρη, απ' την κορυφη μεχρι τα νυχια, ειπα: τωρα τελος, παρελυσες ολοκληρη. Αργοτερα, αρχισα να συνερχομαι αλλα χρειαστηκα σχεδον 24ωρο. Αυτα περι αδρεναλινης. Κατα τ' αλλα: η κορτιζονη σε συνεχη χρηση καταστρεφει τα κοκαλα. Τον γιατρο αυτο δεν τον ξερω. Αυτα...
 #47501  από ΜΑΤΙΝΑ
 Τετ Φεβ 02, 2011 3:50 pm
κορυφή για μένα τουλάχιστον που παραμένω αδιάγνωστη, είναι ο γιατρός που θα μου εξηγήσει με πάσα ΕΙΛΙΚΡΙΝΕΙΑ τι ακριβώς έχω,αυτός που θα καταφέρει να διαβάσει την μαγνητική και μου πει επιτέλους αν οι εστίες που εχω είναι απομιελινωτικής φύσεως ή όχι κι αν όχι τότε τι σκ%$* είναι.Αυτος που θα μου εξηγήσει επιστημονικά γιατί επι 3 μήνες δεν μπορούσα να περπατήσω σε ευθεία και έπεφτα πάνω σε τοίχους,χωρίς βέβαια να τα αποδώσει σε ψυχολογικούς παράγοντες γιατι δεν ''παίζει''.Αυτά....
 #47534  από Afroxilanrhy
 Τετ Φεβ 02, 2011 10:02 pm
Καλησπέρα. Για τον συγκεκριμένο γιατρό δεν έχω προσωπική άποψη απλά εχω ακούσει και θετικά αλλά και αρνητικά σχόλια.
Αυτό που θα ήθελα να ρωτήσω είναι εάν γνωρίζεται κάποιον Ζηκόπουλο, είναι φυσίατρος σε κεντρο αποκατάστασης στην Αθήνα, στην Ανάπλαση. Πήγα πρόσφατα για να ξεκινήσω να κάνω θεραπείες και θα ήθελα εαν κάποιος εχει παει στο κεντρο αυτό, εαν γνωρίζει το συγκεκριμένο φυσιάτρο και απο θεραπειές τι κάνουν, δηλαδή αξίζει να παω?
 #47586  από evoula
 Πέμ Φεβ 03, 2011 5:31 pm
ο Μανωλας ειναι γιατρος στο ικα?αν ειναι....εχω ακουσει καλα λογια,αλλα δεν εχω παει.Εναν Παπαδημητριου τον γνωρίζετε?εχω παει μια φορα αλλα μου ειπε για το τυσαμπρι και φοβηθηκα...οταν κανω μαγνητικη θα παω παλι...τωρα κανω μπεταφερον(το οποιο μου το εδωσαν οι γιατροι στο ριο και καθε εξι μηνες παω απλως για να μου το γραφουν...)...αλλα ειμαι σχετικα καλα μονο κατι μουδιασματα...
 #47644  από panos59
 Παρ Φεβ 04, 2011 11:19 pm
evoula έγραψε:ο Μανωλας ειναι γιατρος στο ικα?αν ειναι....εχω ακουσει καλα λογια,αλλα δεν εχω παει.Εναν Παπαδημητριου τον γνωρίζετε?εχω παει μια φορα αλλα μου ειπε για το τυσαμπρι και φοβηθηκα...οταν κανω μαγνητικη θα παω παλι...τωρα κανω μπεταφερον(το οποιο μου το εδωσαν οι γιατροι στο ριο και καθε εξι μηνες παω απλως για να μου το γραφουν...)...αλλα ειμαι σχετικα καλα μονο κατι μουδιασματα...
ποιόν "Παπαδημητρίου" εννοείς ???
- Dr. Αλέξανδρος Παπαδημητρίου Νευρολόγος (Ερ. Σταυρός κι μετά Δντης Νευρολογίας Πανεπ. Νοσοκ Θεσσαλίας)

ή

- Dr. Γεώργιος Παπαδημητρίου Φυσίατρος (Ερρίκος Ντινάν & Κέντρο Φυσιοθεραπείας & Αποκατάστασης - Παλήνη)

ή κάποιον άλλο ??????
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9