• ΕΡΩΤΗΣΗ ΓΙΑ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΓΙΑΤΡΟ

  • Συζητήσεις για ιατρικές, διαγνωστικές και άλλες απαραίτητες εξετάσεις της πολλαπλής σκλήρυνσης.
Συζητήσεις για ιατρικές, διαγνωστικές και άλλες απαραίτητες εξετάσεις της πολλαπλής σκλήρυνσης.
 #48577  από pelopidas
 Κυρ Φεβ 27, 2011 8:56 am
maraki12 έγραψε:
pelopidas έγραψε:και γι΄αυτο ειναι πολυ συντηρητικος σε φαρμακα οταν εχει να κανει με χρονιες παθησεις

εκτιμησα πολυ για τους παραπανω λογους την καραγεωργιου και την ομαδα της
ειναι ομως αδυνατο να τη συναντησεις , τα ραντεβου ειναι μετα τρεις μηνες
Πωπω εμένα δηλαδή που περίμενα 7 μηνες με έριξε... χμμμ.
Άξιζε η αναμονη.. Αεροπλάνο από Ηράκλειο, όλη μέρα στο νοσοκομείο, αργά το απογευμα 3.5 λεπτά επίσκεψη και εξω από την πόρτα. Μου έγραψε όμως την πρώτη μου ιντερφερόνη, το πρώτο μου κουτι Avonex αμέσως. Και με ενα μόνο επεισόδιο, χωρις την περιφημη διασπορά σε χρόνο. ;) Τότε είχα την εξυπνάδα να μην το πάρω αμφισβητώντας ακριβώς αυτη την έλλειψη.
Γιατι δεν κράτησα αυτη την κριτικη στάση και 6 μηνες αργότερα, είναι μια απορία που θα μου μεινει.. (και δεν έχει και emoticon που να αυτομουτζώνεται!)

λυπαμαι, τελικα ισως να εχεις δικιο

δεν θα ξανασχολιασω τιποτα
πρεπει να γινουμε γιατροι του εαυτου μας!
 #59002  από βικυ
 Παρ Σεπ 02, 2011 2:40 pm
Ο Μυλωνας ειναι αυτος που μου εκανε την διαγνωση για την ms.
Και σε εμενα δεν εδωσε καμια φαρμακευτικη αγωγη.
Κατα την ταπεινη μου γνωμη ειναι ειναι εξαιρετικος γιατρος!
 #59003  από panos dreamer
 Παρ Σεπ 02, 2011 3:29 pm
καλησπερα και απο εμενα. οταν διαγνωστηκα μια φιλη μου γιατρος (γυναικολογος) μου ειπε οτι οι νευρολογοι μεταξυ τους εχουν κοντρα ως προς της αγωγες που δεινει ο καθε ενας. το καλητερο ειναι να μην πας απο γιατρο σε γιατρο.ο γιατρος σου ξερει τι ειναι καλο για εσενα :text-thankyouyellow:
 #59025  από panos dreamer
 Παρ Σεπ 02, 2011 5:57 pm
καμια κακια δεν εχουμε να χωρισουμε τιποτα το αντιθετο εχουμε το ιδιο θεμα.απλος λεω οτι ο καθε γιατρος λει και τα δικα του και εκει ειναι που τρελενεσε
 #59033  από panos dreamer
 Παρ Σεπ 02, 2011 7:55 pm
μαζι σου. αλλα το κακο ειναι οτι μας εχουνε (μαθει) οτι προβλημα εχουμε απο πονοδοντο μεχρι ... να περνουμε διαφορα σκευασματα
 #59085  από FANTOMAS
 Σάβ Σεπ 03, 2011 2:56 pm
panos dreamer έγραψε:μαζι σου. αλλα το κακο ειναι οτι μας εχουνε (μαθει) οτι προβλημα εχουμε απο πονοδοντο μεχρι ... να περνουμε διαφορα σκευασματα
΄
Ήρθε η ώρα να τους ξεμάθουμε , δεν θα γινόμαστε εμείς τα πειραματόζωά τους για να κομάνε αυτοί !!!
 #59174  από pelopidas
 Δευ Σεπ 05, 2011 5:02 pm
θα το πω περιεκτικα:σε μια αλλη χωρα, θα ειχε διαγραφει απο το συλλογο των ιατρων

κανει ας πουμε το κιτρινο φαρμακο (απλες ενεσεις βιταμινης Ε) και σου λεει οτι ειναι ενα φαρμακο που εισαγει ο ιδιος (το ποσο κανει το ξερεις μαλλον)
 #59177  από ΑΝΝΑ59
 Δευ Σεπ 05, 2011 6:11 pm
pelopidas έγραψε:θα το πω περιεκτικα:σε μια αλλη χωρα, θα ειχε διαγραφει απο το συλλογο των ιατρων

κανει ας πουμε το κιτρινο φαρμακο (απλες ενεσεις βιταμινης Ε) και σου λεει οτι ειναι ενα φαρμακο που εισαγει ο ιδιος (το ποσο κανει το ξερεις μαλλον)
Καλααααα.....!!! Ξεκαθαρη απατη !!!!!Δεν γνωριζω τον συγκεκριμενο !!!! Για αλλους ομως γιατρους εχω ακουσει πολλες διαφορετικες αποψεις!!!!!Καθε ασθενης και διαφορετικη γνωμη...!!!!Τι να πω???Ειναι υποκειμενικο το ζητημα???Δεν μας αντιμετωπιζουν ολους με τον ιδιο τροπο???Ο καθενας μας εχει διαφορετικες προσδοκιες απο το νευρολογο του???Μηπως,οσο ''μεγαλωνουμε'' σαν ασθενεις γινομαστε πιο απαιτητικοι??? (αυτο καλο ειναι ) Τον πρωτο μου νευρολογο,τον απερριψα μετα απο 9 χρονια γιατι με απογοητευσε σαν ανθρωπος...σε μια περιπτωση που τον ειχα μεγαλη αναγκη...με εγραψε κανονικοτατα!!!Παρολα αυτα,σαν επιστημονα,τον εχω συστησει σε αρκετους!!!Κατα καιρους επισκεφτηκα τρεις αλλους ιδιωτες,για τους οποιους ειχα ακουσει τα καλυτερα,πηγα συστημενη απο φιλους γιατρους και αλλους ασθενεις!!!!ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ...ΑΓΕΝΕΙΣ...ΑΝΕΥΘΥΝΟΙ!!!Εχω την υποψια οτι δεν γουσταρουν παληους πασχοντες απο σκπ...δεν ξερω γιατι...!!!Σε προηγουμενη σχετικη δημοσιευση διαβασα τα καλυτερα για εναν απ'αυτους....Σε μενα πώς φερθηκε???Ολη την ωρα,σχεδον,μιλουσε στο τηλεφωνο και μαλιστα αναφεροταν σε περιπτωση κυριας με σκπ που ηταν σε αθλια κατασταση :scared-shocked:Δεν ολοκληρωσε την εξεταση,ουτε καταφερα να του πω τι προβληματα αντιμετωπιζω.....τον διεκοπταν συνεχως τα τηλεφωνηματα!!!Ουτε συγγνωμη δεν μου ζητησε!!!Τελος,σηκωθηκε και με αποχαιρετησε...περιμεναν κι αλλοι στο σαλονι...πληρωσα 120 ευρω σαν μ@λ@κ@ς και εφυγα..!!!!!Οχι δεν θα πω το ονομα του...δεν θελω να μπερδεψω εκεινους που τον εχουν....θεο :scared-eek: ΑΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΠΑΙΤΗΤΙΚΟΙ !!!
 #59191  από litsa
 Δευ Σεπ 05, 2011 10:40 pm
ας ξεκαθαρίσουμε αν μιλάμε για μυλωνά ή μαλωνά... .για αθήνα ή για θεσσαλονίκη...??
 #59195  από LL--MM
 Δευ Σεπ 05, 2011 10:53 pm
ANNA ΔΕΣΠΟΤΟΠΟΥΛΟΥ έγραψε:
pelopidas έγραψε:θα το πω περιεκτικα:σε μια αλλη χωρα, θα ειχε διαγραφει απο το συλλογο των ιατρων
Σώπα, βρε γιατρέ, γίνονται τέτοια πράματα στο ΔΙΚΟ ΣΟΥ το Σύλλογο; :scared-eek:
Εκτός αυτού, με πρόφτασε η Λίτσα, ακόμα και ΜΥλωνάδες νευρολόγοι υπάρχουν, φαίνεται, παραπάνω από ένας, οπότε ίσως είναι καλύτερο να γίνεται κάποιος διαχωρισμός... για τις ομονυμίες :doh:
Ενας από αυτούς, καθηγητής στο ΑΠΘ, έγινε και πρόεδρος της ευρωπαϊκής νευρολογικής ομοσπονδίας...

Βέβαια, ένας πρόεδρος της ΔΙΕΘΝΟΥΣ ομοσπονδίας, (ούτε Μυλωνάς αυτός, ούτε έλληνας) έβαλε ΚΑΙ το νοσοκομείο του ΚΑΙ τη Σερόνο να πληρώσουν τις έρευνές "του" για το Ρεμπίφ: Τώρα δε διδάσκει πιά, μα κανένας Σύλλογος δεν τον έδιωξε. Κι ούτε κι η Σερόνο του έκανε μήνυση... Που τις βρηκες, λοιπόν, τις διαγραφές και πράσιν'αλογα; "Περιεκτικά" στο λέω...
viewtopic.php?f=14&t=748&p=12741&hilit= ... %B9#p12741
Για τα υπολοιπα της Αννας, θα έβαζα "copy paste", αλλά...

ΑΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΠΑΙΤΗΤΙΚΟΙ!!! Θα έπρεπε, αλλά εμείς είμαστε που τους ζητιανεύουμε, ΟΧΙ ΑΥΤΟΙ, επομένως, δε μας πολυπαίρνει: κι εγώ θέλω να βλέπω καθέναν τους για θεό, αλλά, απλούστατα, ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ, και δυστυχώς, δεν είναι ούτε άνθρωποι... Και να θεωρούν τους ευτούς τους ανθρώπους, δε φέρονται στους ΑΝΑΠΗΡΟΥΣ έτσι, γιατί, απλούστατα, ΑΥΤΟΙ τους θεωρούν κατώτερα όντα...

Η γιαγιά η Κασσάνδρα
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος LL--MM την Τρί Σεπ 06, 2011 11:51 am, έχει επεξεργασθεί 8 φορές συνολικά.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 9