• fysikotherapeies

  • Βότανα, διατροφή, βιταμίνες, αντιοξείδωση, ευεργετική σωματική άσκηση, δραστηριότητες, κίνηση.
Βότανα, διατροφή, βιταμίνες, αντιοξείδωση, ευεργετική σωματική άσκηση, δραστηριότητες, κίνηση.
 #112731  από Annita
 Σάβ Αύγ 22, 2015 5:04 pm
Ακριβως το ίδιο ειναι ! Πλούσια η Ελληνική γλώσσα
 #125478  από Temaki
 Τετ Ιαν 18, 2017 4:07 pm
michaelz21789 έγραψε:Γεια σου Μαιρη. Ξεκινησα πριν κανα 2 μηνες φυσικοθεραπειες με ειδικο γιατρο για νευρολογικες παθησεις. Εγω εβλεπα διαφορα αμεσως μετα τη συνεδρια και ειμαι πολυ ικανοποιημενος. Ελπιζω, αν αποφασισεις να κανεις, να σου κανουν επισης πολυ καλο, να βελτιωθεις και να αισθανεσαι καλυτερα. Οσο αφορα τις ασκησεις θα συμφωνησω με τον Μανο αλλα εγω θα σου προτεινα φυσικοθεραπειες. :D

Καλησπέρα κι από μένω έστω κι εκ των υστέρων! Παλιό το ποστ όμως τόσο διαχρονικό! Μπορείς μήπως να μου συστήσεις κ μένα κάποιον καλό φυσικοθεραπευτή με ειδίκευση σε νευρολογικές παθήσεις? Μένω νότια, Καλλιθέα, αλλά και Κρήτη ενίοτε. ΑΝ ξερεις κάτι με σώζεις....!
 #125479  από Temaki
 Τετ Ιαν 18, 2017 4:10 pm
Γιούλη Κ. έγραψε:Καλημέρα σε όλους :) Είπα να μπω κι εγώ σ' αυτή τη συζήτηση και να πω την εμπειρία μου. Τις φυσικοθεραπείες τις έχω ξεκινήσει εδώ και τρία χρόνια. Ξεκίνησα ύστερα από προτροπή της νευρολόγου. Ήμουν όρθια, αλλά οι αντοχες μου ήταν πεσμένες και το μυικό σύστημα σε άθλια κατάσταση :cry: Η διαφορά με την πάροδο του χρόνου άρχισε να γίνεται αισθητή :) Ο φυσικοθεραπευτής μου είναι φανταστικός, πολύ ψαγμένος και πραγματικά, το ότι είμαι όρθια, το χρωστάω σ' αυτόν και στη δική μου φυσικά επιμονή :) Η γνώμη μου είναι πως όπου υπάρχει θέληση, υπάρχουν και αποτελέσματα. Βέβαια, επειδή αυτή η πάθηση είναι πολύ ύπουλη :evil: και ποτέ δεν ξέρεις τι σου ξημερώνει, κρατάω πάντα και μία πισινή :cry: Εύχομαι σε όλους το καλύτερο :lol: και καλό μεσημέρι :lol:

Γιούλη μου καλησπέρα κ εύχομαι να είσαι καλά και καλύτερα κι από τότε! Αν και πάει καιρός από αυτό το ποστ, θα ήθελα εν τουτοις κ γω τώρα μια αντίστοιχη βοήθεια από τον κατάλληλο φυσικοθεραπευτή που θα γνωρίζει από νευρολογικές παθήσεις. Ξέρεις κανένα να μου συστήσεις μήπως?
Κάθε βοήθεια πολύτιμη κ ευχαριστώ προκαταβολικά!