• Μειωμενη αισθητικοτητα sos

  • Ανοιχτή συζήτηση πάνω στα ποικίλα συμπτώματα και τις υποτροπές που προκαλεί η ΣΚΠ.
Ανοιχτή συζήτηση πάνω στα ποικίλα συμπτώματα και τις υποτροπές που προκαλεί η ΣΚΠ.
 #135068  από maria26
 Παρ Απρ 01, 2022 12:00 pm
Καλημέρα σας!!Ειμαι 26 ετών.Το τελευταίο 6μηνο (παλιοτερα δεν ειχα τίποτα απο τα παρακατω συμπτωματα)εχω παρατηρήσει μειωμένη λίμπιντο και μειωμένη αισθητικοτητα(δε έχω ευαισθησία-αίσθηση) στη περιοχη των γεννητικων οργανων(κλειτοριδα,κολπος) καθως και δυσκολια επιτευξης οργασμου(οταν αυτος επιτυγχανεται ειναι πολυ χαμηλης εντασης χωρις συσπασεις).Που μπορει να οφειλεται?Εχω διαβασει στο ιντερνετ για τη δυσλειτουργια πυελικου εδαφους,βλαβη αιδοιικπυ νευρου και τη Σκπ ως αιτίες.Πριν 6 μηνες ειχα κανει εξετασες αιματος (crp κανονική) και ουρων και ολα βγηκαν κανονικα(στα ουρα υπηρχαν αρκετα αλατα και παρουσια λιγων μικροβιων-ασυμπτωματικη βακτηριουρια) που σε επομενη ουρων που εκανα βγηκαν εντελως καθαρες.Ειχα παρατηρησει επισης νυχτουρια(1 φορα το βραδυ) αλλα το απεδωσα στο γεγονος οτι συνηθιζω να πινω νερο πριν τον υπνο και στο γεγονος οτι επαιρνα βιταμινη d και σιδηρο λογω ελλειψης και ισως που δημιουργουσαν αλατα .Εχω ανησυχησει γιατι αυτη η κατασταση παρουσιαστηκε ξαφνικα.Να σημειώσω οτι περασα μια περιοδο στρες λογω σπουδων...Ποιες ειναι οι πιθανες αιτιες ?Σας ευχαριστω πολυ εκ των προτερων!