• Φαγουρα και καρφιτσες

  • Ανοιχτή συζήτηση πάνω στα ποικίλα συμπτώματα και τις υποτροπές που προκαλεί η ΣΚΠ.
Ανοιχτή συζήτηση πάνω στα ποικίλα συμπτώματα και τις υποτροπές που προκαλεί η ΣΚΠ.
 #134664  από ΜαρίαΚ
 Κυρ Δεκ 12, 2021 4:54 pm
Καλησπερα...ειμαι 20 χρονων και τις τελευταιες 3-4 μερες νιωθω σε ολο μου το σωμα φαγουρα και κατι σαν καρφιτσες....Φοβαμαι πολυ μηπως πασχω απο σκπ ...ειμαι γενικα πολυ αρρωστοφοβικη και τις τελευταιες μερες εχω πεθανει απο το αγχος και την στεναχωρια μου μηπως πασχω....Σας παρακαλω πολυ πειτε μου τι μπορει να συμβαινειι...Αγχωνομαι πολυυυυ :emojis-24:
 #134739  από Nikos35
 Δευ Δεκ 27, 2021 10:39 pm
Πολύ δύσκολο να σου κάνει κάποιος διάγνωση από εδω. Θα σου πρότεινα να μιλήσεις με τον οικογενειακό γιατρό σου κι αν θέλεις να το δεις με κάποιον ειδικό.
Επειδή αναφέρεις ότι έχεις άγχος υγείας, ίσως να το δεις και αυτό το κομμάτι με διαλογισμό και ίσως και κάποιες συνεδρίες με ειδικό ψυχικής υγείας για το κομμάτι του άγχους. Θα μπορούσαν πολύ εύκολα αυτά τα συμπτώματα να προέρχονται από εκεί είτε από έλλειψη βιταμινών είτε να είναι μυοσκελετικά, οτιδήποτε. Οι γιατροί ξέρουν καλύτερα.