• Τσιμπηματα,καρφιτσες.

  • Ανοιχτή συζήτηση πάνω στα ποικίλα συμπτώματα και τις υποτροπές που προκαλεί η ΣΚΠ.
Ανοιχτή συζήτηση πάνω στα ποικίλα συμπτώματα και τις υποτροπές που προκαλεί η ΣΚΠ.
 #134648  από Lena-maria
 Τρί Δεκ 07, 2021 8:15 am
Καλημερα σε ολους,με υγεια και δυναμη.Θα περασω κατευθειαν στο προβλημα που παρατηρησα τευλευταια νιωθω τσιμπηματα,σε διαφορα σημεια κατι σαν καρφιτσες πολυ δυνατο,κραταει δευτερολεπτα και ακομη δεν εχω παει σε γιατρο,αν και ουτε ξερω σε ποιον γιατρο να παρω να κλεισω ραντεβου για κατι τετοιο.Για πεστε μου ποσοι απο σας νιωσατε κατι τετοιο,να σας συμβαινει δηλαδη να νιωθετε σουβλιες,καρφιτσες παντου.Τελευταια τις νιωθω στα δαχτυλα των ποδιων κατα το περπατημα.Ελπιζω να καταλαβαινετε τη εννοω.Ευχαριστω πολυ ολοι να ειστε καλα.Και καλες γιορτες σε ολους με υγεια και ευλογια.
 #134665  από ΜαρίαΚ
 Δευ Δεκ 13, 2021 3:07 pm
Ποσο εντονο ειναι αυτο που αισθανεσαι;; Γιατι κι εγω νομιζω πως ειμαι σε παρομοια θεση με εσενα και δεν ξερω τι να κανω...
 #134668  από Lena-maria
 Δευ Δεκ 13, 2021 6:14 pm
Δεν ειναι πολυ εντονο αλλα ειναι πολυ συχνο.Ας πουμε οτι σου δινει την αισθηση σαν να σε τσιμπαει καπιος και ειναι ενοχλητικο.Παρολα αυτα δε κραταει παρα μονο δευτερολεπτα.Επισης ειναι πολυ συχνο μονο στα ποδια-πατουσες.Ελπιζω να σταματηση καπια στιγμη.
 #134669  από ΜαρίαΚ
 Δευ Δεκ 13, 2021 7:23 pm
Και σε εμενα μια απο τα ιδια και εχω πεθανει απο το αγχος μουυ...εχεις παει σε καποιον γιατρο; εγω παρατηρω το συγκεκριμενο συμπτωμα εδω και 4-5 μερες και συνηθως το αισθανομαι οταν δεν βρισκομαι σε κινηση
 #134670  από Lena-maria
 Δευ Δεκ 13, 2021 8:05 pm
Καταρχην θα σου πω αυτο που ελεγαν και συνεχειζουν να λενε σε μενα,μην αγχωνεσαι γιατι θα καθυστερησουν να σου φυγουν.Εχω παει σε αμετρητους γιατρους ,εχω κανει καμποσες μαγνητικες και διαγνωση καμια.Ετσι και χειροτερα ημουν.εκλαιγα μηνες.Πλεον πιστευω πως οτι ειναι να ερθει θα ερθει και χαλαρωσα καπως.Το αφησα στην ακρη οσο μπορω φυσικα γιατι καθε μερα εχω και κατι καινουργιο και ισως καπια στιγμη να με ξεχασει και αυτο.Ψυχραιμια ευχομαι και καλες γιορτες με υγεια.
 #134671  από ΜαρίαΚ
 Δευ Δεκ 13, 2021 8:24 pm
Αρα απ οτι καταλαβαινω ισως να οφειλεται σε μεγαλο βαθμο σε αγχοςςς...γιατι αλλιως αν ηταν κατι θα φαινοταν και στις μαγνητικεςς...ας ελπισω ολο αυτο που βιωνουμε να οφειλεται απλα και μονο σε αγχοςς..με καθησυχαζεις κατα καποιον τροπο που μου λες οτι οφειλεται μονο σαυτο ...γιατι ολη μερα καθε μερα ειμαι με αγχοςς και δεν μπορω να συγκεντρωθω στο να κανω το οτιδηποτεε.....
 #134672  από Lena-maria
 Δευ Δεκ 13, 2021 8:34 pm
Μακαρι να ειναι αγχος και τιποτα αλλο.Αστο για να σε αφηση.Ζησε οπως πριν.Ολα θα πανε καλα.ΠΙΣΤΕΨΕ ΤΟ.
 #134673  από ΜαρίαΚ
 Δευ Δεκ 13, 2021 8:37 pm
Συγνωμη που σε ζαλιζωω...Μακαριιι ρε συυ να ειναι οπως τα λεςς...Αν εχεις καποιο νεο σε παρακαλω ενημερωσε με...καλες γιορτες, πανω απ ολα με υγειαα!
 #134674  από Lena-maria
 Δευ Δεκ 13, 2021 10:20 pm
Αν θες να ρωτησης κατι παραπανω στειλε προσωπικο μην. Κανενα θεμα με χαρα να βοηθησω αν μπορω.