• ΥΠΟΤΡΟΠΗ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΜΒΟΛΙΟ ΓΙΑ COVID-19???

  • Θέματα που αφορούν την σκλήρυνση κατά πλάκας και τον κόβιντ κορωνοϊό covid εμβόλιο και πολλαπλή σκλήρυνση.
Θέματα που αφορούν την σκλήρυνση κατά πλάκας και τον κόβιντ κορωνοϊό covid εμβόλιο και πολλαπλή σκλήρυνση.
 #134248  από Dora1991
 Παρ Αύγ 06, 2021 1:07 am
Θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει κάποιος που να έπαθε νέα υποτροπή μετά από εμβολιασμό...ο άντρας μου τον Ιανουάριο είχε κάνει μια υποτροπή και χρειάστηκε ενδοφλέβια κορτιζόνη...ο νευρολόγος και σωστά πιστεύω μας συνέστησε να εμβολιαστεί...έκανε και τις 2 δόσεις του εμβολίου τώρα τον Μάιο και 14 μέρες μετά την δεύτερη δόση του εμβολίου έπαθε νέα υποτροπή και μάλιστα πολύ σοβαρή αυτή τη φορά..ο γιατρός λέει ότι αυτή τη φορά είναι άσχημα τα πράγματα και φοβάται ότι μπορεί να υπάρξει και αναπηρία αν ξανασυμβεί υποτροπή..εννοείται ότι θα πάει και για αλλαγή φαρμάκου θα σταματήσει το rebif 44...εκείνος πιστεύει ότι φταίει το εμβόλιο...υπάρχει κάποια η κάποιος με παρόμοιο πρόβλημα...ευχαριστώ και συγνώμη αν εγινα κουραστική
 #134252  από Arage
 Σάβ Αύγ 07, 2021 12:42 pm
Εγω μετα τη πρώτη δοση του εμβολιου ενώ ήμουν 6 χρόνια χωρίς κανένα απολύτως συμπτωμα άρχισα να μουδιαζω σε όλο το σωμα να έχω διαφορα θέματακια ζαλαδες. Ακόμα δεν έχουν φύγει και έχει περάσει 1μισος μήνα από το εμβολιο. Έκανα μαγνητικη δεν βρέθηκε ενεργη εστια αρα μου λενε δεν μου έκανε θέμα το.εμβολιο αλλα εμενα μου έκανε θέματα ότι και να λενε
 #134253  από Arage
 Σάβ Αύγ 07, 2021 12:58 pm
Και ναι δεν μουδιασα σε επίπεδο υποτροπης αλλα δεν είμαι και καλα. Έχω άλλη αίσθηση στα χέρια τα πόδια
 #134261  από Dora1991
 Τρί Αύγ 10, 2021 12:11 am
Ευχαριστώ πολύ.. εύχομαι να πάνε και σε εσένα όλα καλά και να να είναι κάτι περαστικό. Έκανε το εμβόλιο Pfizer και τις δύο δόσεις και ύστερα από την δεύτερη δόση 14 μέρα ξεκίνησαν και τα μουδιάσματα...τι να πω εύχομαι να πάνε όλα καλά για όλους μας...ως το εξής είναι ακόμα μικρός ο άντρας μου 32 γιαυτό ο γιατρός ανησυχεί πολύ γιατί μετά από αυτή τη σοβαρή υποτροπή φοβάται τι θα γίνει μετά.
 #134262  από Dora1991
 Τετ Αύγ 11, 2021 1:01 am
Arage έγραψε: Σάβ Αύγ 07, 2021 12:58 pm Και ναι δεν μουδιασα σε επίπεδο υποτροπης αλλα δεν είμαι και καλα. Έχω άλλη αίσθηση στα χέρια τα πόδια

Το ότι δεν υπήρχε εστία είναι πολύ θετικό τουλάχιστον αν είναι όντως παρενέργεια του εμβολίου λογικά σε λίγο καιρό θα πρέπει να εξαφανιστούν όλα τα συμπτώματα και το εύχομαι πραγματικά..
Τελικά δεν ξέρεις αν κάναμε λάθος ή σωστό τι να πω..εύχομαι να πάνε όλα καλά για όλους μας
 #134264  από Arage
 Τετ Αύγ 11, 2021 4:42 pm
Κ εγω το phizer έκανα. Δεν βρέθηκε ενεργη εστια. Βρέθηκε μια νέα ανενεργή η οποία μου ειπαν ότι λογικά πρέπει να ήταν πριν το εμβολιο γιατι δεν προσλαμβάνει σκιαγραφικο
 #134265  από Dora1991
 Τετ Αύγ 11, 2021 5:31 pm
Οι περισσότεροι που γνωρίζω αυτό έχουν κάνει..εγώ δεν έχω εμβολιαστεί ακόμα ...πάντως ξέρουμε και άλλους που εμφάνισαν νευρολογικά προβλήματα όπως μουδιάσματα κλπ ενώ δεν έχουν σκπ.ελπιζω μόνο να μην μας έκανε τη ζημιά αυτό...αισθάνομαι κ άσχημα γιατί πιεζα και την από την πλευρά μου γισ να πάει να το κάνει
 #134290  από sakisd
 Τετ Αύγ 18, 2021 11:25 am
εγώ θα σου πω ακριβώς τι έγινε ελπίζω να μην το υιοθετήσει κανεις,
ξεκίνησε με το εμβόλιο ακούγονται διάφορα, το έκανα λοιπόν και 2 μέρες ήμουν καλά πήγαινα κανονικά στη δουλειά το πρώτο βράδυ του εμβολίου ξύπνησα με πολύ εφίδρωση και ήπια νερό κοιμήθηκα όλα καλά πήγα στη δουλειά και μου παρουσίασε κάτι σαν ημικρανία, εγώ να πω πως αρωστοφοβικος δεν ήμουν, πάντα έφτανα στο αμήν να πάω σε γιατρό μέχρι κ διάστρεμμα στο αριστερό πόδι είχα κ δν πήγα στο γιατρό πέρασε από μονο του, λοιπόν όσο για την δεύτερη μέρα περίμενα να πάω σπίτι χωρίς να πάρω κάτι γιατί ποτέ στη ζωή μ δεν είχα πονοκέφαλο, κάποια στιγμή δεν άντεξα πήρα ένα ντεπον μου πέρασε μετά από λίγο, στην τρίτη μέρα πάω στη δουλειά, πέρα από τα 40κιλα έχουμε κ άλλο μαγαζί που έχουμε πιο μικρά κιλά, έχετε ένας πελάτης του δίνω 2 10κιλα αυτά εγώ πριν πάθω κάτι τα επερνα κ τα πετούσα για πλάκα ώσπου ήθελα λόγο συνήθειας, ένα μπας περίπτωση τα πιάνω στα χέρια μου κ άρχισα να τα νιώθω πιο βαριά από ότι ήταν, δεν έδωσα σημασία, πήγα στις αποθήκες μετά που έχουμε τα πιο μεγάλα έκατσα την μισή μέρα και εκεί πάνω σε κάτι σακιά π έβαζα άρχισα να καταλαβαίνω ότι δεν έχω τόση δύναμη, τα σακιά να αναφέρω τα περνω στον ώμο, σε κάποια σακιά άρχισα να νιώθω ότι το σακί με γιωνε, λες κ ένιωθα το απόλυτο βάρος δεν το καταλάβαινα, δεν έδινα σημασία, εκεί που καθόμουν κ σηκώθηκα να περπατήσω ένιωσα κάποιο από το πόδι μ βαρύ δεν θυμάμαι ποιο, κ μετά από λίγο όταν περπατούσα εκεί,αρχή σε να μουδιαζει στην όρθια θέση το αριστερό μου πόδι, (εγώ κατάλαβες θρομβωση και τέτοια έλεγα), μου λένε μι το δίνεις σημασία, δεν το έδωσα πάλι πήγα να ξαπλώσω στο σπίτι το βράδυ κ όταν ξάπλωσα άρχισε να μουδιαζει πάλι κ σαν να μουδιαζει κ το χέρι το αριστερό η ήταν ιδέα μου στο χέρι. Τρέχω στα επείγοντα τους τα λέω με βάζουν ορό κάνουν κ τις απαραίτητες εξετάσεις, δεν βρίσκουν τπτ, μόνο ανεβασμένη ck cpk κάτι τέτοιο που είναι για τους μύες ότι κ καλά υπερκόπωση, με αφήνουν φεύγω,κοιμαμε πάω στη δουλειά το πρωί ήμουν έτσι κ έτσι, πάω στο σπίτι ξαπλώνω πάλι άρχισε να μουδιαζει το πόδι, να αναφέρω ότι το πόδι μουδιαζε από κάτω μέχρι την λεκάνη την πρώτη μέρα, την επόμενη από κάτω μέχρι την γάμπα και έκανε κάτι σαν κάψιμο κ μετά από λίγο έφευγε, ωπος βλέπεις πάλι πανικός δεν το δίνω πάλι σημασία πάω βόλτα, αυτό να αναφέρω μ το έκανε 5 μέρες περίπου εγώ πήγα από τότε 3 φορές στα επείγοντα και ωπος κατάλαβες με έμαθαν εκεί κ άρχισαν να με κοροϊδεύουν, σιν ότι το βάφτισαν ψυχοσωματικο, εγώ εκείνο το διάστημα σταμάτησα για λίγο να πηγαίνω στη δουλειά κάνα 15 θημερο, αγχώθηκα φουλ από το πρωί ως το βράδυ σκεφτόμουν ότι άμα πάω στο κρεβάτι θα με πιάσει το μούδιασμα, άφηνα το πόδι σε ένα μαξιλάρι πάνω κ περίμενα να περάσει, εγώ ώμος δεν σταματούσαν να σκευτομε τι μ γινόταν, έφτασα σε σημείο να μην μπορώ να το βγάλω από το μυαλό μου , και κάπου εκεί άρχισα να μπαίνω στο ίντερνετ κ να ψάχνω, να αναφέρω ότι την πρώτη μέρα που πήγα στα επείγοντα είχα κ συσπάσεις, έκανα πόσα ψαξιματα στο ίντερνετ (καθόλου καλό) θα σας μπουν πολλά κ αντε να τα ξεφορτωθείτε, περίπου στην μια βδομάδα έκανα μπάνιο γιατί μου είπαν να μη το βρεξω ωποτε έκανα στεγνό καθάρισμα, μόλις βγήκα από το μπάνιο κ ξάπλωσα ένιωσα ένα ρίγος και άρχισα να σπαρταραω κυρίως τα πόδια και η πλάτη τώρα για χέρια δεν θυμάμαι, εγώ λέω οκ κρίση πανικού θα είναι ήμουν ήσυχος απλά το κοιτούσα τι μου γινόταν, είπαμε να πάμε στα επείγοντα αλλά λέω άσε αφού αυτοί εκεί ψυχοσωματικο θα το βγάλουν, εκείνες τις μέρες με έπιασε ένα απίθανο για εμένα πράγμα οι σκέψεις δεν σταματούσαν λες και πήρε φορά ο εγκέφαλος κ δεν μπορούσα να τον κοντρολαρω, κάποιες νύχτες για κάνα δυο μέρες ένιωθα πάνω στο κεφάλι στο κέντρο στο τριχωτο ένα κάψιμο το οποίο εξεφανιστηκε, πήγα σε ορθοπεδικους, σε νευρολόγο δεν βρήκαν κάτι έκανα εξετάσεις αίματος βιοχημικες τπτ μέχρι και για αυτοανοσα τπτ όλες οι εξετάσεις καθαρές, μόνο έλλειψη d3 που έχει όλος ο κόσμος και β12 στα όρια 275 έκανα και 3 ενεσουλες β12, εν κατακλείδι από την νευρολόγο ήθελα να κάνω αξονική στο κεφάλι, έκανα καθαρή βγήκε, εγώ αυτή την σύγχυση με τις σκέψεις το τι πάθαινα δεν μπορούσα να το σταματήσω, πήγαινα βόλτα όλη την ώρα μπας κ σταματήσει, εκείνες τις μέρες πήγαινα να κοιμηθώ και ένιωθα ότι δεν κοιμόμουν, και κάθε μέρα πήγαινα περπατούσα, 3μερες σερί δλδ εγώ προφανώς κοιμόμουν και νόμιζα ότι είμαι ξύπνιος και μ λεγαν πως γίνεται να κάνεις ολόκληρες βόλτες κ να μην νιώθεις κουρασμένος ενώ λες ότι δεν κοιμάσαι θα ήσουν χώμα.
Έβαλα την μάνα μου να δει άμα κοιμάμαι γιατί εγώ νόμιζα ότι δεν κοιμόμουν, αυτό πήρε αρκετές μέρες ώσπου άρχισα να νιώθω 3 με 4 μέρες μετά την κρίση εκείνη που λέγαμε από το κρανίο μπροστά κάτι σαν νεύρα σαν να πήγαιναν από το κρανίο προς τον αυχένα, εγώ πανό στον πανικό μου λέω πάει πεθαίνω πκαι προσπαθούσα να το κρατήσω κόντρα όσο το έκανα ένιωθα εκείνα τα νεύρα σαν να κρατούνται, αλλά έφυγαν πρως τον αυχένα, δεν ξέρω τι έγινε εκεί προφανώς κάποια νευραλγια που πάνω στον πανικό μου το επεξεργαστικα έτσι, εκ τότε καμία βδομάδα ένιωθα σε ότι κ να σκευτομουν η εκανα εκείνα τα νευρα στον αυχενα αριστερά ή δεξιά, και πάμε στη φάση τον ζαλαδων, δεν ξέρω από τι κ πότε εμφανίστηκαν, όταν με έπιασε εκείνη η σύγχυση με τις σκέψεις το σκευτομουν από το πρωί ως το βράδυ ένιωθα λες και ήμουν μεθυσμένος, πήγα σε ψυχίατρο νοσοκομείου του είπα ακριβώς τι έχω δεν μ μίλησε καν μου έδωσε κάτι αγχολυτικα και υπνωτικά ήπιας μορφής για παιδιά, τι μ έκαναν? τπτ απολύτως ούτε ο ύπνος δεν με έπιανε κ σαν να γινόμουν και χειρότερα, ωπου κ να πήγαινα ένιωθα μια ταραχή προς την καρδιά και υδρωνα στο μέτωπο και λίγο πιο κάτω στον λαιμό εκεί στις κλειδώσεις, εκ τότε πατούσα σε με μεριά κ όταν πήγενα να αλλάξω κατεύθυνση ένιωθα λες κ ήμουν σε τρικυμία, πήγα σε μια φάση στο μπάνιο σήκωσα το ένα πόδι να μπω στην μπανιέρα κ μόλις πήγα να σκυψω να μπω μέσα ένιωσα ένα χάσιμο λίγο πριν πας να λυποθημησεις μια αίσθηση όχι να μαυρίζουν ούτε κ να ασπρίζει κάτι λες και σαν αύρα σε σλοου μοσιον κ ένα πονοκέφαλο ήπιας μορφής για κάτι δεύτερα, το έπαθα αυτό 2 3 φορές μια φορά σε παγκάκι έξω έτσι πως καθόμουν πήγα να γυρίσω πίσω να κοιτάξω μήπως ερχοντε οι φίλοι μ κ μόλις γύρισα πάλι μπροστά πάλι αυτό το χάσιμο, από τότε ένιωθα λες και με κουνάει κάτι ή γη ότι βαθενει κ τέτοια, παρατήρησα στις πρώτες μέρες ενώ κοιμόμουν πήγαινα να αλλάξω μεριά κ δεν μπορούσα να σηκώσω το δεξί χέρι να το πάω στην άλλη μεριά μόνο το μπράτσο ένιωθα και είπα μήπως το πάτησα στον ύπνο και δεν αιματωθηκε γιατί δεν το ένιωθα μουδιασμένο το άφησα λίγο κ ήμουν καλά, μερικές μέρες μετά την αξονική ένιωθα στο κεφάλι από το μέτωπο κάτι σαν πονοκέφαλο λες και είχα συνεφφο μέσα στο κεφάλι 3 4 φορές το έπαθα αυτό κ έφυγε, εν κατακλείδι αυτά που νιώθω τώρα είναι κάτι συσπασεις σε όλο το σώμα ωπου θέλει βαράει οπότε θέλει ήπιας μορφής πλέον γιατί στην αρχή με τιναζε όλο το άκρο οποίο και αν ήταν μετά πήγε σε πιο ήπιο βαθμό αίσθησης και τώρα βαράει μια στο τόσο (δεν πονάει αυτό) απλά είναι σπαστικό και επειδή έκανα και την μαλάκια να ψάχνω σκπ κ τέτοια κ συσπασεις αριστερά βλέφαρά κ τέτοια οτ απόκτησα και στο αριστερό βλέφαρο ωπος και ότι σκευτηκα οκ τουλάχιστον το δεξί δεν έχει πάθει κ πήγε κ εκεί τρολλ αλλά μη σκευτεστε τόσα πολλά ωπος έκανα εγώ, και για να τελειώνουμε εκτός το οτι έχω συσπασεις όταν κάθομαι κάπου νιωθω περιεργα δεν είναι η ίδια αίσθηση είναι λες και δεν έδωσες σημασία που έκατσες κ ξαφνιαστηκες ένα πράγμα. Και νιώθω ότι όταν περπαταω δεν έχω την ίδια αίσθηση σαν να φεύγει κάπως το πάτωμα η δν ξέρω πως να το περιγράψω ναι μεν βλέπω σωστά το πάτωμα κάτω αλλά όταν πατάω έχω μια άλλη αίσθηση, και όταν σηκώνομε από οπουδήποτε μια αίσθηση ότι τότε κυκλοφορεί το αίμα κάπως περίεργα λες κ μετά δεν αιματωνοντε τα πόδια κ μια αδυναμία ότι θα πέσω η άμα μινω ακίνητος δεν αντέχω πολύ κ θα πέσω, κ μια αίσθηση ανακατοσουρας όταν ξυπνάω,ειδικά άμα γυρίζω κεφάλι άστο χάσιμο κάποιες φορές, το χειρότερο είναι πως ότι κ να κάνω κ να μην δώσω σημασία κάπου κάπου πονάει ελφρα το κεφάλι για λίγο και γενικά ο αυχένας όταν γυρνάει η κάνω κάποια κίνηση με αυτόν ένα κρικ κρικ κάτι τέτοιο, να πω πως εγώ πριν όλα αυτά ήμουν σφιγμενος στο σώμα λόγο δουλειάς δεν είχα δε και φουλ μπράτσα αλλά γενικά ήταν σφιγμενο όλο το σώμα σαν πέτρα φάση, δεν ξέρω αν είναι καλό αυτό πάντως μέσα στις 15 μέρες περίπου μαλακωσαν όλοι οι μύες και το σώμα και έχω μινει με τα πιασίματα η την κούραση του κάθε μέλους και είναι δύσκολο ενώ είναι αδύναμα όλα αυτά τα σημεία να έχεις μινει με αυτά τα προβληματάκια η έτσι λέω εγώ, και τέλος εγώ ποτέ στη ζωή μ δεν είχα πονοκέφαλο είμαι 24 και να είχα ήπιο πονοκέφαλο 3 φορές κ αν και δεν καπνίζω, έπινα λίγο και δεν έχω πάρει φαρμακο ποτέ ούτε για πονοκέφαλο και όταν περπαταω τώρα νιωθω συνέχεια ένα σφίξιμο στο αριστερό μάτι γύρω και λίγο πρως την μύτη πιο πάνω από το μάγουλο κ στο κεφάλι σε εκείνη την πλευρά πλάγια και σχεδόν ένα μόνιμο μούδιασμα σαν τράβηγμα κάτι δεξιά πίσω κ πλάγια του κεφαλιού κ άμα το κουνήσω εκείνο το σημείο πιάνει λίγο κ το αυτί, παράλληλα νιωθω ενα βαρύ κεφάλι λες κ δεν μπορώ να το κρατήσω. Αυτά τα ολίγα :emojis-1: δεν ξέρω τώρα αν είναι ψυχολογικά η κάποια πάθηση εγώ πήγα σε 2 ωρλ για την αστάθεια που νιώθω δεν βρήκαν τπτ εκτός τον έναν που του είπα για εμβόλιο κ το έριξε σε ψευτοθρομβωση στον λαβύρινθο το οποίο απέκλεισε ο δεύτερος ωρλ, μαγνητικη έκανα πάλι στο κεφάλι ωπος και αξονική γιατί μου είπαν πως η αξονική δεν βρίσκει κάποια, ακτινογραφία σπονδυλικής και λεκάνης έκανα τπτ, σε καρδιολόγο πήγα αλλά δεν τον είπα για αστάθεια απλά είδε την καρδιά όλα καλά 3 φορές αίμα μ πήραν από το νοσοκομεία τπτ δεν βρήκαν ωπος κ από εργαστήριο για θυροειδη αυτοανοσα καρκίνους κ τέτοια πάλι τπτ σε παθολόγος πήγα πάλι τπτ, σε 2 νευρολόγους πάλι τπτ εκτός τον 2ο π είπε ότι σαν μια αστάθεια βρήκε αλλά στην ακίνητη όρθια θεση ο οποίος πεζει κ να το είπε έτσι μπας και ησυχάσω αλλά σαν εύρημα δεν το είπε ο οποίος με έστειλε να κάνω μαγνητικη στον αυχενα σε λίγες μέρες, η φάση είναι ότι πριν πάθω όλα αυτά στον αυχενα ήθελα συνέχεια να με τρίβουν, πάντως βλέπω ότι έχω έλλειψη συγκέντρωσης που τώρα άρχισε σιγά σιγά να επανέρχεται και μάλλον από τον φόβο ξεχνάω για πλάκα, και σε οφθαλμίατρο πήγα με κάναν και βυθοσκόπηση είχα αστιγματισμό και μυωπία τα οποία ανέβηκαν και δεν φορούσα ποτέ τα γυαλιά μ παραμονο στην οδήγηση πάντως αυτο σαν ιλιγγο που έχω δεν με πιάνει στο αμάξι, και το άλλο ότι γερνω προς το περιβάλλον, σε κουρασα πιστεύω αλλά πραγματικά δεν ξέρω τι να κάνω κ οι γιατροί όταν δεν βρίσκουν τπτ ξέρεις που καταλήγει, τώρα αν το διαβάσει κανείς και έχει κάποια πήρα ασ μ πει και εμενα γιατί αυτό 3 μήνες έχει που έγινε κ γίνετε κ δεν ξέρω τι να κάνω, πάντως όσο για αγχολυτικα εμένα λίγο με βοήθησαν τα όμοιοπαθητικα χωρίς να παίρνω κανονικά χάπια γιατί μετά βγάζεις αλλά η κολας, σοοοοουυυ βλέπεις υπάρχουν και χειρότερα και ακόμα ποιο χειρότερα η ζωή είναι μικρή, και εγώ θέλω τον παλιό μ ανέμελο εαυτό χωρίς να σκευτεστε που θα κάτσει η πως θα σηκωθεί (Αυτό είναι κοπυ από δικιά μ ανάρτηση αυτά έχω μετά το εμβόλιο της j&j και δεν βρίσκουν τπτ εγώ αυτά πάντως δεν τα είχα ποτέ πριν το εμβόλιο)
 #134349  από Dora1991
 Τρί Αύγ 31, 2021 5:56 am
Συγνώμη που άργησα να απαντήσω αλλά σήμερα γύρισα από διακοπές..δεν με κουρασες καθόλου ίσα ίσα χαίρομαι που μοιράστηκες και την εμπειρία σου αυτή.. πολλοί βρίσκονται στην ίδια θέση τελικά...ελπίζω να το ξεπεράσεις γρήγορα γιατί όλα αυτά φέρνουν πρόβλημα καταρχήν σε εσένα στον ίδιο σωματικά αλλά επηρεάζει όλη τη ζωή σου από τη δουλειά μέχρι τα προσωπικά.. εσένα σε πείραξε πολύ όπως και εμάς το μόνο που σκέφτομαι και λέω είναι ότι αν είναι παρενέργειες τελικά κάποια στιγμή περνάνε απλά σε εμάς σίγουρα έκανε ζημιά λόγω της πάθησης..σε εσένα ελπίζω να περάσει χωρίς να σου αφήσει κάτι..δεν ξέρω τώρα που ειμασταν διακοπές έμαθα και λλη περίπτωση από γείτονα ο οποίος είχε του είπαν 2 εστίες πιο παλιές αλλά δεν μπορούν να προσδιόρισαν ακριβώς το πότε οι οποίες βέβαια έχουν σβήσει αλλά τώρα του έκανε νέα υποτροπή και τελικά πιστεύει μήπως του το έκανε το εμβόλιο..ως το εξής 38 χρόνων τώρα του βρήκαν Σκλήρυνση..το μόνο σίγουρο είναι ότι επηρεάζουν το νευρικό σύστημα..εύχομαι να είμαστε υγιείς και ο Θεός να μας βοηθήσει.περαστικα εύχομαι γρήγορη ανάρρωση και πραγματικά να μην είναι τίποτα..πάντως κάνε μια τριπλή μαγνητική εγκεφάλου θώρακα και πλάτης πες σε νευρολόγο να στις γράψει απλά για σκλήρυνση τουλάχιστον να το αποκλίσεις