• Sumptwmata

  • Ανοιχτή συζήτηση πάνω στα ποικίλα συμπτώματα και τις υποτροπές που προκαλεί η ΣΚΠ.
Ανοιχτή συζήτηση πάνω στα ποικίλα συμπτώματα και τις υποτροπές που προκαλεί η ΣΚΠ.
 #133662  από Faye
 Τρί Μαρ 30, 2021 7:17 pm
Καλησπερα παιδια! Θα ηθελα νασας πω τι μου συμβαινει μια και λογω πυρας γνωριζετε καποια πραγματα ! Σας ευχομαι δυναμη!! Εγω απο μικρη ηλικια περιπου εκτη δημοτικου αρχισα να νιωθω μια θλιψη και ενα αγχος χωρις λογο .. και εκ τοτε συνεχεια ιδρωμα στις μασχαλες.. απεφευγα συνεχεια πραγματα να κανω δεν παω βολτες δεν κανω τιποτα μονο με το ζορι καποια πραγματα.. δεν κανω μακρινες αποστασεις γιατι νιωθω μια ανσφαλεια και εναν φοβο ανεξηγητο.. τωρα ειμαι 25 και τελος φεβρουαριου αρχισα να εχω μουδιασματα το πρωι που ξυπνησα κι αυτα οσο περνουσαν οι μερες ανεβαιναν προς τα πανω σε οκο το σωμα αδυναμα ποδια πονο στος γαμπες μουδισμα στην γλωσσα.. τα βραδια ψιλοσυνερχομουν αλλα οχι εντελως και το πρωι ξυπναγα παντα με κατι ακομα μουδιασμενο .. ο ναυρολογος μ ειπε για σωματοποιηση αγχους αλλα πηγα και σε αλλον και του ειπα να κανω μαγνητικη κ μ την εγραψε για να αποκλεισουμε καθε ενδεχομενο... παει ενας μηνας π εχω ολα αυτα αλλα τα μουδιασματα παραμενουν... ειχα και συχνοουρια λιγες μερες διαροια κοπωση οταν ξυπναω και μουδισμα... ο νευρολογος επισης μ εγραψε αντικαταθληπτικο και βιτμαινες β .. τα περνω 20 μερες δεν εζω δει κατι ιδιιτερο.. φοβαμαι πολυ
 #133697  από Nikos35
 Παρ Ιουν 04, 2021 1:55 pm
Όλα αυτά μπορεί να είναι από άγχος, υπάρχουν πάρα πολλοί λογοι. Οι γιατροί και οι εξετάσεις θα δείξουν (κυρίως οι εξετάσεις, δεν έχω πολύ εμπιστοσύνη στο τι θα πει ένας γιατρός πριν να έχει στοιχεία). Εύχομαι περαστικά, το google μπορεί εύκολα να σε αγχωσει και να σε φοβίσει παραπάνω.
Τελευταία φορά σημειώθηκε ως νέο από το μέλος Faye την Παρ Ιουν 04, 2021 1:55 pm.