• Δραση κορτιζονης

  • Η κορτιζόνη είναι ένα φάρμακο το οποίο βοηθάει σημαντικά στην καταστολή των ώσεων της ΣΚΠ. Ερωτήματα και συζητήσεις για "Corticosteroids" εδώ.
Η κορτιζόνη είναι ένα φάρμακο το οποίο βοηθάει σημαντικά στην καταστολή των ώσεων της ΣΚΠ. Ερωτήματα και συζητήσεις για "Corticosteroids" εδώ.
 #133600  από Mitsakos91
 Πέμ Μαρ 11, 2021 2:23 pm
Καλησπέρα παίρνω το θάρρος εδώ μετά από πολλές μέρες να γράψω επιτέλους και για μένα
Η σκπ Χτύπησε και την δικιά μου πορτα
Η πρώτη μου επαφή ήταν στα 17 μουδιασαν τα πόδια μου για 3-4 μέρες Αλλά δεν έδωσα σημασία και γενικά στο πέρας του χρόνου μέχρι και σήμερα είχα αρκετά μουδιασμένο σε πλάτη του τύπου μια δυο μέρες που ποτέ δεν τα κοίταγα
Στις 15 δεύτερου μουδιάσε όλη η αριστερή πλευρά του κορμιου μου
Έπειτα από μαγνητικές έχω 1 Μικρή ανενεργή στον εγκέφαλο και μία 1,2 πόντους στον αυχένα που αυτή κάνει τη ζημιά
Το πρόβλημα είναι ότι έχω αδυναμία στο δεξί χέρι ο γιατρός μου λέει πως όλα θα πάνε καλά ότι έχω Καποια βουβη κ αφοβη μορφη Και ότι όλα θα περάσουν και θα είναι όπως πριν
Αφού εχω κάνει πενθήμερο Σχήμα κορτιζόνης και είμαι τώρα στην δεύτερη μέρα medrol Δεν έχω δει καμιά βελτίωση ούτε τα μουδιάσματα αλλά ούτε και στο χέρι
Ο γιατρός μου είπε ότι μετά τις 10-15μερες θα ξεκινήσω να βλέπω σημαδια βελτίωσης
Θα ήθελα να ρωτήσω αν αυτό είναι εφικτό ή μου το λεει γιαπαρηγοριά
Επίσης όταν ξυπνάω το δεξί μου χέρι που είναι λίγο βαρύ και δυσκινητο Το νιώθω λίγο καλύτερα αλλά μετά το πέρας 1 h πάλι τα ίδια ευχαριστώ εκ των προτέρων για όλες απαντήσεις