• Ζαλαδες

  • Ανοιχτή συζήτηση πάνω στα ποικίλα συμπτώματα και τις υποτροπές που προκαλεί η ΣΚΠ.
Ανοιχτή συζήτηση πάνω στα ποικίλα συμπτώματα και τις υποτροπές που προκαλεί η ΣΚΠ.
 #133412  από justme
 Κυρ Δεκ 20, 2020 2:41 pm
Καλησπέρα και ευχαριστώ για τις απλόχερες απαντήσεις που μου δίνεται διότι βοηθάνε πολύ. Έχω συνέχεια ενα πράγμα το οποίο δεν ξέρω που οφείλεται και με έχει τρελάνει και κουράσει και συνέχεια πάω στο χειρότερο. Έχω συνεχόμενα ζαλαδες με αίσθημα λυποθυμιας. Δεν έχω ιλλιγο ζαλη αλλά αυτό το αίσθημα ζαλης που με κανει να μην μπορω να κανω τίποτα καθώς και ευαισθησία στον αυχενα μου νιωθω αδυναμία ότι ίσως αυτό μου το προκαλεί
Με τις σκπ εξετάσεις έχω μείνει λίγο πίσω λόγο των συνθηκών οπότε δεν έχω εικόνα τι μου συμβαίνει μόνο λίγα στοιχεία. Πήγα σε Ωρλ τσάμπα τα λεφτά που πέταξα διότι δεν με εξέτασε ούτε κλινικα ούτε τπτ μου γράψε μια πανάκριβη εξέταση για μενα τώρα και τπτ αλλο. Εσάς σας συμβαίνουν τέτοιους είδους πράγματα και α ναι έχετε κάποια συμβουλή έστω.Τρομαζω για το χειρότερο..
 #133414  από queen_of_my_life
 Δευ Δεκ 21, 2020 5:42 pm
Καλησπέρα! Εύχομαι να είσαι καλύτερα.

Λοιπόν, εγώ νιώθω όπως λες και πολύ χειρότερα. Εχω χάσει τη δουλειά μου από τις ζαλάδες!Όμως σου γράφω απλά για να σου πω ότι αυτό θέλει πολυυυυυυυ ψάξιμο. Η ζαλάδες μπορεί να οφείλονται σε πολλά πράγματα.

Εγώ έχω ξεκινήσει να το ψάχνω τα τελευταία 3 χρόνια. Φυσικά άκρη δε βρήκα ακριβώς, όμως αποκλείοντας πιθανές αιτίες είμαι πιο κοντά στην κατανόηση του προβλήματος.

Να πω ότι εγώ βέβαια έχω σκλήρυνση κατά πλάκας εδώ και 15 χρόνια.
Να πω ότι αρχικά θεωρήσαμε ότι είναι ψυχολογικό κλπ
Τα πάντα έχω σχεδόν εξετάσει.

Ενδεχομένως είναι πολλοι παράγοντες που το προκαλούν όλο αυτό. Θέλει ψάξιμο και υπομονή.

Εγώ προσωπικά τώρα ανακάλυψα θέμα στη γναθο.

Δε θέλω να σου βάζω ιδέες, ούτε ξέρω τι έχεις ακριβώς. Απλά οι ζαλάδες θέλουν ψάξιμο και υπομονή.