• Συμπτώμα ΣΚΠ?

  • Ανοιχτή συζήτηση πάνω στα ποικίλα συμπτώματα και τις υποτροπές που προκαλεί η ΣΚΠ.
Ανοιχτή συζήτηση πάνω στα ποικίλα συμπτώματα και τις υποτροπές που προκαλεί η ΣΚΠ.
 #132815  από kokklaki
 Τρί Μάιος 12, 2020 3:18 pm
Καλησπέρα ομάδα. Νεο μελος 21 χρονών ανδρας, τα τελευταία 2 χρόνια πάσχω απο κρίσεις πανικού - αγοραφοβία - πολύ άγχος, δύσπνοια, 5 φορές αιματολογικές - θύροειδη καρδιάς, τρίπλεξ. Ολα πάντα άψογα παρόλα αυτά ολα συνεχίζονται. Πάντα είχα ενα τρεμουλο στα χέρια, και στα πόδια όταν βρίσκομαι σε κάποια στάση. Τωρα τελευταία παρατηρώ ότι αν αφήσω τα χέρια μου τεντωμένα μπροστά το δάχτυλο το μικρό κυρίως τρέμει ανεξέλεγκτα κυρίως όταν το κάνω να χει καμπύλη. Είναι συμπτώμα της ΣΚΠ; συγνώμη για το μεγάλο ποστ. Να είστε καλά με υγεία
 #132818  από babis frikarismenos
 Τρί Μάιος 12, 2020 9:52 pm
Καλησπερα παιδί. ..προσπάθησε να μην τρελαίνεσαι. ...Αυτό το άγχος τρώει το κόσμο, μπορεί να είναι που δεν στο εύχομαι φυσικά αλλά μπορεί και να μην είναι. ..Πρέπει να κάνεις μια σειρά από εξετάσεις. .μαγνητική και κάτι άλλες! Ψυχραιμία. :emojis-9:
 #132819  από Τάσος λινοσπορης
 Τετ Μάιος 13, 2020 1:23 pm
εγώ φίλε είχα κρίσης πανικού 30 χρόνια. Πριν 22 μέρες κοιμήθηκα καλλα κ ξύπνησα χωρίς να μπορώ να κινήσω πάρα μόνο να σερνω το δεξί πόδι. 32 αιματογικες καθαρές. Τα ερεθίσματα του νευρολογου μια μικρή αποκληση στο δεξί χέρι κ δεξιό πόδι
το οποία σήμερα είναι καλύτερα.εχω παλιά κρανιοεγκεφαλική κάκωση. Με στελνη για.
Μαγνιτικη. Ο νευρολογ με παραπεμπη σε νευροχειρουγο. αλλά η Μαγνιτικη δειχνη απομιελωνικη εστία στο σημείο του τραυματισμού. Εάν λέει ο νόμος νευρολόγος δεν είναι από το χτύπημα κέρδισες Τζόκερ πας για σκλυρινση. Εγώ ειμαι για ψυχιατρείο κ ακόμα περιμένω το ραντεβού του νευροχειρουργου. Ευχωμε από τη καρδιά μου τα καλύτερα σε ολλους κ συγνώμη που κούρασα. Αλλά φοβαμε τόσο που είμαι απελπισμένος.