• Για αυτούς που έχουν απορία αν το κάθε τι είναι από την νόσο , και λύσεις για την δυσκοιλιότητα

  • Ανοιχτή συζήτηση πάνω στα ποικίλα συμπτώματα και τις υποτροπές που προκαλεί η ΣΚΠ.
Ανοιχτή συζήτηση πάνω στα ποικίλα συμπτώματα και τις υποτροπές που προκαλεί η ΣΚΠ.
 #132764  από Kpoplistener
 Τετ Απρ 29, 2020 11:58 am
Χριστός Ανέστη! Πρώτα από όλα και και χρόνια πολλά ο Θεός να μας ευλογεί.

Για εσάς που έχετε απορία για το αν ΕΦΌΣΟΝ με κεφάλαια, ΕΧΕΤΕ ΗΔΗ την ασθένεια ..ξανά λέω εφόσον έχετε διαγνωστεί με την ασθένεια ,αυτά που συμβαίνουν στο σώμα σας τα περίεργα και τα ξαφνικά είναι πο την νόσο.

Ένας καρκινοπαθης ότι περνάει στο σώμα του είναι από τον καρκίνο διότι προσπαθεί να καταστρέψει τα ζωτικά όργανα

Εμείς έχουμε την ΣΚΠ επίσης ΕΠΊΣΗΣ κάνα λέω , είναι μια νόσος πολύ σοβαρή, η οποία καταστρέφει ζωτικά όργανα μέσο των νευρώνων, μην μου πει κάποιος "γιατί τρομάζεις τόσο κόσμο" δεν τρομάζω κανέναν βασικά δεν έχω τέτοιον σκοπο ,απλά ενημερώνω τους συνασθενεις μου όπως ενημερωνομαι και εγώ. Γιατι κι εγώ έχω αυτή την νόσο και πριν την αποκτήσω δεν ειχα ούτε πόνους, ούτε δύσπνοιες, ούτε δυσφαγιες, ούτε απνοιες ούτε τίποτα! Αγχωνομουν φυσιολογικά όπως ο μίσος πλυθισμος και αυτό . Είχα φυσιολογική ζωή. Οπότε ....την ξέρετε την απάντηση για ποιον λόγο παθαίνετε ότι παθαίνετε.
 #132765  από Kpoplistener
 Τετ Απρ 29, 2020 12:04 pm
Και ξανά τονίζω ...αυτό αναφέρεται ΜΟΝΟ για αυτούς που έχουν διαγνωστεί με την νόσο. Για εσάς που λέτε "ΣΚΠ ή όχι?" Άμα δεν βρέθηκε τίποτα στην μαγνητική ζήστε κανονικά την ζωή σας γιατί είναι κρίμα να σπαταλάτε το μυαλό σας στις νόσους
 #132766  από Kpoplistener
 Τετ Απρ 29, 2020 12:12 pm
Αα και για την δυσκοιλιότητα..εγώ τρώω λίγο ψωμί λόγο δυσφαγιας χωρίς γλουτένη και αποφεύγω γενικώς την γλουτένη εκείνη την περίοδο της δυσκοιλιότητας, όπως και τώρα που έχω δυσκοιλιότητα. Στουμπομα κανονικό. Εγώ αυτό κάνω προσωπικά και προτείνω και εσείς αν έχετε πρόβλημα να τρώτε χωρίς γλουτένη αφότου σταματήσει για "λίγο" το συμπτώμα αυτό . Και όταν δείτε ότι πάλι σας εμφανίζεται η δυσκοιλιότητα κάντε πάλι το ιδιο. Και ν μπορείτε να αποφύγετε γενικώς την γλουτένη ...που εγώ δυστυχώς δεν έχω την δύναμη να το κάνω, ακόμα καλύτερα
 #132771  από Kpoplistener
 Παρ Μάιος 22, 2020 12:37 am
Για την δυσκοιλιότητα μερικές φορές όταν είναι έντονη η κατάσταση πίνω βράδυ δύο κουταλιές ντουφαλακ μαζί με δύο ποτήρια νερό. Συγνώμη αυτό το παρελειψα
Τελευταία φορά σημειώθηκε ως νέο από το μέλος Kpoplistener την Παρ Μάιος 22, 2020 12:37 am.