• ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ ΣΚΠ ???

  • Ανοιχτή συζήτηση πάνω στα ποικίλα συμπτώματα και τις υποτροπές που προκαλεί η ΣΚΠ.
Ανοιχτή συζήτηση πάνω στα ποικίλα συμπτώματα και τις υποτροπές που προκαλεί η ΣΚΠ.
 #134042  από Lena-maria
 Τρί Ιουν 22, 2021 9:15 pm
Ναι τελικά μάλλον πρέπει από την αρχή πάλι.Ευχαριστώ θέλω μόνο να ρωτήσω γιατί δεν βρίσκεται κάτι στις μαγνητικές ενώ εγώ είμαι χάλια 2 μήνες τώρα.Πως εξειγητε αυτό.Και αργήσουν να με διαγνώσουν και χάσω χρόνο και οι ζημιές γίνουν μονιμες;Θα τρελαθώ πονάει η ψυχή μου.
 #134043  από Στάθης
 Τετ Ιουν 23, 2021 7:53 am
Lena-maria έγραψε: Τρί Ιουν 22, 2021 9:15 pm Ναι τελικά μάλλον πρέπει από την αρχή πάλι.Ευχαριστώ θέλω μόνο να ρωτήσω γιατί δεν βρίσκεται κάτι στις μαγνητικές ενώ εγώ είμαι χάλια 2 μήνες τώρα.Πως εξειγητε αυτό.Και αργήσουν να με διαγνώσουν και χάσω χρόνο και οι ζημιές γίνουν μονιμες;Θα τρελαθώ πονάει η ψυχή μου.


Οι μαγνητικές από ότι γνωρίζω, δείχνουν το παρελθόν. Σε μένα για παράδειγμα, μετά από υποτροπή στην οποία νοσηλεύτηκα δεν έδειχναν οι μαγνητικές ενεργή νόσο. Αλλά όταν τις επανέλαβα μετά από 2 εβδομάδες, η νόσος φαινόταν ενεργή - αν και εγώ πλέον ήμουν πολύ καλύτερα.

Μπορεί να σου φαίνεται ότι θα μείνουν μόνιμες, αλλά έχει το σώμα μας τον τρόπο να ξεπερνάει τέτοιους είδους προβλήματα. Εμένα η γλώσσα είχε μούδιασμα για 1 μήνα, το οποίο μου έφυγε. Οι εποχές είναι δύσκολες αλλά θα βρεις τον τρόπο να δυναμώσεις και να ξεπεράσεις τα προβλήματα αυτά. Έχει πίστη και αισιοδοξία.