• Διπλωπια νυσταγμος ταλαντοψια

  • Ανοιχτή συζήτηση πάνω στα ποικίλα συμπτώματα και τις υποτροπές που προκαλεί η ΣΚΠ.
Ανοιχτή συζήτηση πάνω στα ποικίλα συμπτώματα και τις υποτροπές που προκαλεί η ΣΚΠ.
 #131716  από waterfall
 Τετ Ιούλ 24, 2019 9:01 pm
Ακριβώς το ίδιο έπαθα κι εγώ τον Μάρτιο. Νυσταγμό με διπλωπία όταν κοίταζα δεξιά και αριστερά και ίλιγγο ταυτόχρονα. 'Ηταν υποτροπή της σκλήρυνσης και έκανα 3ήμερη κορτιζόνη. Κράτησε περίπου ένα μήνα.
 #132021  από Ioanna1989
 Κυρ Σεπ 29, 2019 8:25 pm
Μετα απο 2 μαγνητικές πεντακάθαρες κ μετα απο αρκετούς γιατρούς... Λενε οτι εχω εγκεφαλική βλάβη... Ο λογος παραμένει άγνωστος... Το καλο ειναι πως τα συμπτώματα παραμένουν μονο οταν κοιταω δεξια... Αλλα έχω κ την ταλαντοψια κ μια γενικότερη ζαλάδα...επίσης πλεον ο εγκεφάλος μου δεν δέχεται την παραμικρή πίεση διότι με πιανει ημικρανία στο δεξί ημισφαίριο κ η ζαλάδα χειροτερεύει... :emojis-24:
 #132053  από queen_of_my_life
 Πέμ Οκτ 03, 2019 9:27 pm
Καλησπέρα!
Εγκεφαλική βλάβη???? Δηλαδή τι ακριβώς?..
Η ζαλάδα σου έμεινε μόνιμα?

Ξέρεις, εδώ και 2 χρόνια υποφέρω από ζαλάδα που δεν έχει υποχωρήσει ούτε 1 μέρα. Θα έλεγα ότι κάτι τρέχει με τα αυτιά μου γιατί έχω μια περίεργη αίσθηση, και στην αρχή είχα οξύ πόνο , μα με διαβεβαίωσαν ότι λαβύρινθο δεν έχω. Προσπάθησα να το αντιμετωπίσω μέχρι και με αντικαταθλιπτικά, γυμναστική, φυσιατρο, κλπ κλπ όμως τίποτα. Ακόμα έτσι και χειρότερα είμαι.

Τώρα κοιτώ για κροταφογναθικο γιατί έχω ένα θεματάκι με τα δόντια μου που στραβωνουν μετά από σιδεράκια..

Μη σας κουράζω. Απλά ήθελα να ρωτήσω για τη ζαλάδα σου...

Αν βρεις κάτι να σε ανακουφίσει, θα σε παρακαλούσα να μας ενημερώσεις!!!! :emojis-9: :emojis-3:
 #132606  από Ioanna1989
 Κυρ Φεβ 23, 2020 11:49 pm
Εχω μείνει σταθερή κατάσταση... Εκλεισα 1 χρόνο... Δεν σταματάει ποτε... Απλά συνήθισα...ο γιατρός με κοιτάει μια φορά το τρίμηνο κ λέει αφού δεν πας χειρότερα καλά είναι... Αλλά δεν ξέρουμε τι έχω... Περαστικά σας και σε σας... άντε να πεθάνω να ησυχάσω... :emojis-13: