• ΑΣΤΑΘΕΙΑ ΚΑΙ ΣΚΛΗΡΗΝΣΗ ΚΑΤΑ ΠΛΑΚΑΣ

  • Ανοιχτή συζήτηση πάνω στα ποικίλα συμπτώματα και τις υποτροπές που προκαλεί η ΣΚΠ.
Ανοιχτή συζήτηση πάνω στα ποικίλα συμπτώματα και τις υποτροπές που προκαλεί η ΣΚΠ.
 #130788  από emarydi
 Παρ Νοέμ 30, 2018 6:19 pm
θα συμφωνησω με την Ασπασια "Η δική μου αντίληψη είναι ότι δεν χρειάζεται να βιάζεται κανείς να διαγνωστεί, αφού η έγκαιρη "θεραπεία" δε φαίνεται μέχρι τώρα να έχει κανένα μακροπρόθεσμο αποτέλεσμα. " και με τους αλλους φιλους για μια μαγνητικη εγκεφαλου ΑΛΛΑ αλλά :character-oldtimer:
Νικο αγορι μου, μκρο παιδι στα καλυτερα σου συνεχισε γυμναστικη. βγες βολτες. διασκεδασε .απολαυσε τα νιατα σου & μην σκεφτεσαι την σκληρυνση αν (που το απευχομε) ερθει ποτε η ωρα θα σε σκεφτει αυτη. :smile-heart:
 #130790  από νικος1234x
 Σάβ Δεκ 01, 2018 12:18 am
emarydi έγραψε: Παρ Νοέμ 30, 2018 6:19 pm θα συμφωνησω με την Ασπασια "Η δική μου αντίληψη είναι ότι δεν χρειάζεται να βιάζεται κανείς να διαγνωστεί, αφού η έγκαιρη "θεραπεία" δε φαίνεται μέχρι τώρα να έχει κανένα μακροπρόθεσμο αποτέλεσμα. " και με τους αλλους φιλους για μια μαγνητικη εγκεφαλου ΑΛΛΑ αλλά :character-oldtimer:
Νικο αγορι μου, μκρο παιδι στα καλυτερα σου συνεχισε γυμναστικη. βγες βολτες. διασκεδασε .απολαυσε τα νιατα σου & μην σκεφτεσαι την σκληρυνση αν (που το απευχομε) ερθει ποτε η ωρα θα σε σκεφτει αυτη. :smile-heart:
Εχεις δικιο !! Αρχικα ελπιζω να εισαι καλα!! :) τι να πω με την περιπτωση μου δεν ξερω...προσπαθω να το βαλω στο μυαλο μου οτι δεν γινετε να γυμναζομαι τοσο εντονα κλπ και να πασχω απο ΣΚΠ θελω να πιστευω αλλα τιποτα οι αρνητικες σκεψεις με νικάνε....νιωθω χαλια καθω πασχω απο αγχωδης διαταραχή συγκεκριμενα απο καταθλιψη λογο αρρωστοφοβιας...εχω αυπνιες ξυπανω το βραδυ με ταχυπαλμίες βλεπω εφιαλτες δεν εχω ορεξη για τιποτα...σκεφτομαι συνεχως οτι εχω σκληρηνση...μονο με μαγνητικη θα ησυχασω την οποια θα κανω συντομα...
 #130791  από Στάθης
 Σάβ Δεκ 01, 2018 2:01 am
....νιωθω χαλια καθω πασχω απο αγχωδης διαταραχή συγκεκριμενα απο καταθλιψη λογο αρρωστοφοβιας...εχω αυπνιες ξυπανω το βραδυ με ταχυπαλμίες βλεπω εφιαλτες δεν εχω ορεξη για τιποτα...σκεφτομαι συνεχως οτι εχω σκληρηνση...μονο με μαγνητικη θα ησυχασω την οποια θα κανω συντομα...
Μπορείς να δοκιμάσεις κάνναβη (CBD) λάδι θα σε σώσει πιστεύω ως προς το θέμα σου. Αν δεν σου κάνει δοκίμασε το Rhodiola Rosea από κάποιο φαρμακείο.

Τα δύο αυτά βότανα λειτουργούν πάνω στην τρέλα που περιγράφεις. Βοηθούν στην καλύτερη λειτουργία του εγκεφάλου ως προς το άγχος, τις αϋπνίες, κρίσεις και αρρωστοφοβίες.
 #130865  από NansyTh
 Σάβ Δεκ 22, 2018 5:00 pm
Θα ήθελα να συμφωνήσω με το Στάθη όσον αφορά τη παρακέντηση. Την έκανα και εγώ όταν ήμουν πιο μικρή. Δεν ηξερα. Έκανα να συνέλθω μια βδομάδα και. Ο πόνος που ένιωθα το βράδυ στη σπονδυλική στήλη ήταν φοβερός δε μπορούσα να κοιμηθώ τις πρώτες δύο μέρες. Εμετός ,ζαλάδα, ατονια, πονοκέφαλος ήταν φυσικά όλα τα επακόλουθα. Επίσης βουιζε το κεφάλι μου για πολύ καιρό μετα και θεωρώ ότι αυτό το βουητό σε ελαφριά μορφή με ακολουθει ακόμα (είναι κάτι που δε με ενοχλεί) αλλά κανένας γιατρός δε με πιστεύει. Σε όποιον μου λέει για παρακέντηση του λέω κάθετα να μην κάνει ΠΟΤΕ. Η διάγνωση πλέον γίνεται και χωρίς παρακέντηση.