• Σκπ και σχεσεις

  • Ανοιχτή συζήτηση πάνω στα ποικίλα συμπτώματα και τις υποτροπές που προκαλεί η ΣΚΠ.
Ανοιχτή συζήτηση πάνω στα ποικίλα συμπτώματα και τις υποτροπές που προκαλεί η ΣΚΠ.
 #128812  από Χριστινα23
 Σάβ Σεπ 16, 2017 12:24 am
Βασω86 έγραψε:Τι να πω ....
Ποτε μού Δεν γνώρισα απόρριψη φιλική η αισθηματική λόγω της σκπ. Εδώ το εχω πει και σχεδόν σε όλους στη δουλειά.... :emojis-28:

Μη σας πω ότι οι φίλοι μου ήρθαν πιο κοντά μου και οι 4 σχέσεις που είχα από τότε ήθελαν να με παντρευτούν και τελικά εγώ μου αυτή που έτρεχα μακριά :emojis-11:
Όλα είναι θέμα αντιμετώπισης από εσένα...
Δεν ένοιωσα ποτέ λιγότερη από τότε που έμαθα για τη σκπ ίσα ίσα ένοιωσα ότι είμαι πιο δυνατή γιατί αντιμετωπίζω περισσότερα από ότι οι υπόλοιποι..... :emojis-9:
Και φυσικά δεν το συζητάω συχνά, Δεν γκρινιάζω για αυτό.(Μόνο σε εσάς γκρινιάζω)
Χαιρομαι πολύ Bασω για τον τροπο που το αντιμετωπιζεις!Υπαρχει και αυτή η πλευρά :-)
 #129115  από Kpoplistener
 Δευ Νοέμ 20, 2017 7:41 pm
Κοίτα Χριστίνα μου και εγώ έχω μια φοβία αλλά οφείλω να πως και να σε ενημερώσω ότι ο Θεός δεν αφήνει κανέναν μόνο του είτε από φίλους είτε από έρωτες ... Πιστευε σε αυτόν διότι θα σου δώσει αυτό που χρειάζεσαι είμαι σίγουρη για αυτό .. αν δεν σε ενοχλεί θα σου πω την δική μου σχέση (γενικά) με ανθρώπους ..

Ο πατέρας μου τα ξαδέρφια μου οι περισσότεροι από το σόι οι μόνη συντροφιά με παράτησαν γιατί? Γιατί δεν έχουν σεβασμό και δεν είχαν ..γιατί ήθελαν να με βλέπουν χάλια και όχι καλά και όποιος το θέλει αυτό για σένα σημαίνει ότι είναι αξιολιπητος και ούτε τον ίδιο του τον εαυτό δεν έχει ψυχαγωγήσει ακόμα...έφυγα από αυτούς προτίμησα την μοναξιά μου μέχρι που ο καλός ο Θεοτόκης μου έφερε την κατάλληλη φίλη μου από τότε είμαστε τόσο δεμένες και μου στέκεται καθώς γνωρίζει για την ασθένεια μου και ζώντας τα σκαμπανεβάσματα μου χωρίς να με κρίνει....είμαι 10000% συγουρη ότι αν ελπίζεις ο Θεός θα σου στείλει τον άνθρωπο σου που θα σας αγαπάει και θα σου στέκεται ..και στο εύχομαι μέσα από την καρδιά μου αυτό είτε φίλος είτε έρωτας

Μην σταματάς να ελπίζεις :emojis-3:
 #129227  από Χριστινα23
 Πέμ Νοέμ 30, 2017 11:56 pm
Kpoplistener έγραψε:Κοίτα Χριστίνα μου και εγώ έχω μια φοβία αλλά οφείλω να πως και να σε ενημερώσω ότι ο Θεός δεν αφήνει κανέναν μόνο του είτε από φίλους είτε από έρωτες ... Πιστευε σε αυτόν διότι θα σου δώσει αυτό που χρειάζεσαι είμαι σίγουρη για αυτό .. αν δεν σε ενοχλεί θα σου πω την δική μου σχέση (γενικά) με ανθρώπους ..

Ο πατέρας μου τα ξαδέρφια μου οι περισσότεροι από το σόι οι μόνη συντροφιά με παράτησαν γιατί? Γιατί δεν έχουν σεβασμό και δεν είχαν ..γιατί ήθελαν να με βλέπουν χάλια και όχι καλά και όποιος το θέλει αυτό για σένα σημαίνει ότι είναι αξιολιπητος και ούτε τον ίδιο του τον εαυτό δεν έχει ψυχαγωγήσει ακόμα...έφυγα από αυτούς προτίμησα την μοναξιά μου μέχρι που ο καλός ο Θεοτόκης μου έφερε την κατάλληλη φίλη μου από τότε είμαστε τόσο δεμένες και μου στέκεται καθώς γνωρίζει για την ασθένεια μου και ζώντας τα σκαμπανεβάσματα μου χωρίς να με κρίνει....είμαι 10000% συγουρη ότι αν ελπίζεις ο Θεός θα σου στείλει τον άνθρωπο σου που θα σας αγαπάει και θα σου στέκεται ..και στο εύχομαι μέσα από την καρδιά μου αυτό είτε φίλος είτε έρωτας

Μην σταματάς να ελπίζεις :emojis-3:
Αγαπητή μου.. έχεις πολύ δικιο!
Το πέρνω ολο αυτο σαν ευλογία και 'καθαρισμα' για ανθρωπους τοξικους, συνήθειες κλπ.Ευχομαι ο θεος παντα να σε εχει καλά και να σ φερνει τετοια ατομα!πολλά φιλια :emojis-5:
 #129386  από Kpoplistener
 Πέμ Δεκ 28, 2017 10:06 am
Χρόνια πολλα λίγο αργά αλλά...σου εύχομαι ότι να ότι καλύτερο να είσαι όσο γίνεται περισσότερο υγειη ελπίζω οι σχέσεις σου είναι όμορφες

Και ξέρεις ε; Πιστεύω ότι πλέον το έχεις μάθει ότι άμα δεν είναι πολύ κοντά σου οι τρίτοι άνθρωποι φίλοι κλπ μην σκας φτάνει να σου δείχνουν αγάπη η οικογένεια σου και οι άνθρωποι που ξέρεις ότι κατανοούν την κατάσταση σου 😃

Ευτυχισμένο να είναι το νέο έτος που θα μπει με λιγότερες πίκρες και περισσότερες χαρές καλή μου να είσαι πάντα καλά! :emojis-4: :emojis-9: :emojis-8: :smile-heart: :smile-sun:
 #130721  από babis frikarismenos
 Κυρ Νοέμ 18, 2018 11:11 am
Δυστυχώς όλοι βιωσαμε και βιώνουμε αυτό το εμπόδιο. Θέλει διαχείριση Καλή. Πρέπει να γίνεις διπλωμάτης Χριστίνα. Αναγκαστικά. Στον εργασιακό σου χώρο μην το διατυμπανιζεις. Αυτοί που το ξέρουν θα το πουν και σε άλλους. Έτσι γίνεται. Οπότε..Στη σχέσεις σου θα αποφασίζεις ευτυχώς η δυστυχώς πού θα το αναφέρεις. .Έτσι είναι ...κάποιοι οι πιο πολλοί θα μας κάνουν λίγο πέρα. Φίλοι θα ρωτούν και και και. Όλοι είμαστε για κάποιον ή κάποια πλασμένοι. Αισιοδοξία πάντα. :emojis-8: