• ΝΕΑ ΥΠΟΤΡΟΠΗ...

  • Ανοιχτή συζήτηση πάνω στα ποικίλα συμπτώματα και τις υποτροπές που προκαλεί η ΣΚΠ.
Ανοιχτή συζήτηση πάνω στα ποικίλα συμπτώματα και τις υποτροπές που προκαλεί η ΣΚΠ.
 #128473  από sofia13
 Δευ Αύγ 14, 2017 1:11 pm
Στάθη , διάβασα την απάντησή σου αλλά δεν μπορούσα ν΄απαντήσω (είμαστε και ευσυγκίνητα άτομα εμείς οι της ms )
Είπες : - Ίσως να είναι και ο υπαρξιακός λόγος ''των υποτροπών'' γιατί άλλο νόημα δεν
βγάζουν στον κόσμο ''των φιλοσοφιών'' ...
Ούτε ο φίλος μου ο ψυχίατρος -στον οποίο απευθύνθηκα δηλόνοντας : -βρές με , ψάξε με δεν μπορώ να διαχειριστώ πιά εμένα - ,
ΚΑΤΑΦΕΡΕ να με κάνει να ΑΙΣΘΑΝΘΩ ότι ΕΣΥ...
Κι΄ας το πήγαμε μισό-μισό . Εγώ σε κείνον , αλλά και εκείνος σε μένα ''τα δικά του''.
Μου χάρισες κόσμο ηλιοφώτιστο , όμορφο , καθαρό ....
Πόσο ψαγμένος είσαι..... Σ΄ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ τόσο ΠΟΛΥ !
Μάλλον είσαι ΣΠΑΝΙΟ ΑΝΘΡΩΠΙΝΟ ; ΠΛΑΣΜΑ !!!
Και σ΄ευχαριστώ για ότι μου έγραψες σχετικά με την εκπομπή που κάνω στο ραδιόφωνο.Ντρέπομαι να τα επαναλάβω.....
Σ΄ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΜΕΣΑ ΑΠ΄ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ !
 #128474  από sofia13
 Δευ Αύγ 14, 2017 1:14 pm
Πόπη κι΄εσένα σ΄ευχαριστώ για όλα !
 #128475  από sofia13
 Δευ Αύγ 14, 2017 1:27 pm
Gianna , ''φιλτράρω , επιφύλαξη , θετικότητα ''
έτσι πορεύομαι κι΄εγώ .
ΧΕΝΦΑ δεν έκανα ακόμα παρόλο που διαβάζοντας εδώ στο δικό μας φόρουμ (που εξακολουθώ να θεωρώ ''ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ'' ) , κάποια στιγμή παλαιότερα είχα κλείσει ραντεβού στη Θεσ/νίκη , αλλά κάτι πήγε στραβά και δεν έγινε .
Ευελπιστώ να καταφέρω κι΄αυτό και νάχω πιά προσωπική εμπειρία.
Ευχαριστώ που μου δίνεις κομμάτια απ΄ το χρόνο σου ουσιαστικά !
η πάντα αισιόδοξη : Σοφία-Δανάη
 #128478  από ποπη
 Δευ Αύγ 14, 2017 3:30 pm
sofia13 έγραψε:Πόπη κι΄εσένα σ΄ευχαριστώ για όλα !

Μην ευχαριστεις, ειμαστε ολοι εδω να συζηταμε το προβλημα και να βρισκουμε λυσεις.
Ολοι ξεκινησαμε δυσκολα με βαριες υποτροπες και στεναχωριες, αλλα με την στηριξη απο τους ανθρωπους μας και τις συζητησεις εδω στο φορουμ πολλοι απο εμας βρηκαμε ακρη να αντιμετωπισουμε πολλες απο τις υποτροπες.
Παντα η αρχη ειναι δυσκολη.

Φιλια πολλα!
 #128483  από Gianna
 Δευ Αύγ 14, 2017 9:24 pm
Σοφία καταρχήν Χρόνια Πολλά για ολους μας!
Η Παναγία μαζί μας!
Το φόρουμ το ευχαριστουμε όλοι μας! Μας εμπνέει, μας καθοδηγεί, μας δίνει τη βαση αφετηρίας και τον προορισμό!! (Βλέπε τους φωτισμένους λόγους του Στάθη) :smile-flower:
Το ενδιάμεσο των δυο ειναι η πυργωση του φόρουμ (αγορά στα Λατινικα). Δηλαδή όλοι εμείς που αναζητούμε τις λύσεις στην σκληρή δοκιμασία που περνάμε.
Με αρετή και τόλμη!!!!
Καλό Δεκαπενταύγουστο!!
:emojis-1:
 #129116  από Kpoplistener
 Δευ Νοέμ 20, 2017 7:51 pm
Θες μια καλή λύση μαζί με τα φυσικά προϊόντα που καταναλωνεις; Προσευχή! Αυτός ο ιατρός των σωμάτων και των ψυχών ...όλοι άνθρωποι είμαστε από σκόνη είμαστε και στην σκόνη θα καταλήξουμε
Λένε λένε λένε και ξανά λένε 1000 δύο πράγματα με φάρμακα με εισαγωγές με με με...πολλά! ..μα και οι ίδιοι δεν θα ζητήσουν βοήθεια από τον εαυτό τους αλλά θα πάνε σε άλλον ειδικευόμενο ...και ο άλλος ειδικευόμενος σε άλλον και πάει λέγοντας..στο βιβλίο του Αγίου Παϊσίου έλεγε καθώς και ο ίδιος υπέφερε αλλα από καρκίνο "τα φάρμακα σε γλιτώνουν από ένα πράγμα και σου δημιουργούν αλλά 1000 δύο" η μόνη σου ελπίδα είναι Αυτός ..ο Θεός μας ..ο Χριστός μας! Θα δεις θα τα περισσότερα θα σταματήσουν να σε ενοχλούν ως συμπτώματα