• θελω την στηριξη σας!!!!!

  • Ανοιχτή συζήτηση πάνω στα ποικίλα συμπτώματα και τις υποτροπές που προκαλεί η ΣΚΠ.
Ανοιχτή συζήτηση πάνω στα ποικίλα συμπτώματα και τις υποτροπές που προκαλεί η ΣΚΠ.
 #103864  από μαμακα
 Τετ Ιουν 18, 2014 11:26 pm
καλησπερα την αλλη βδομαδα θα κανω την πρωτη μου μαγνητικη!πονους σε ολο μου το σωμα σαν πιασιμο σαν ψυξη πονος στο ματι,μου πεφτουν πραγματα απο τα χερια μουδιασμα προσωπου και και και....ολα θα τελιωουν εκει...σε μια μαγνητικη θα διαβασουν εκει ολα τα συμπτωματα μου...ετσι απλα απο την μια μερα στην αλλη!διαγνωση γιατρου αφου δεν ειναι ρευματικο παμε στο νευρολογικο...εκει θα αλλαξει η ζωη μου?εκλαιγα 3 μηνες σε αυτους που μου ελεγαν ψυχολογικο...δεν μπορει ολο αυτο που ζω να ειναι ενα τιποτα...και ομως θα ειναι κατι...θα μεγαλωσω την μπεμπα?θα την βλεπω?θα την καταλαβαινω?
 #103865  από μαμακα
 Τετ Ιουν 18, 2014 11:34 pm
:smile-clapping: ευχαριστω για την απαντηση!!!συγνωμη για την μεγαλη αφηγηση!πριν 7 μηνες γεννησα ενα κοριτσακι υπεροχο!!!καπου στις 60 μερες μετα την γεννα ενω ολα κυλουσαν τελεια αρχισα να νιωθω μια απιστευτη εξαντληση ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ πηγα στο κεντρο υγειας μου ειπαν ειναι υπερκοπωση η ψυχοσωματικο και με εδιωξαν με μια καλη γενικη αιματος στα χερια!καθησα 2 μερες ξαπλα ολα καλα!μετα απο αυτο καθε 15 μερες ενιωθα για δυο μερες απιστευτη καταβολη!!!!μετα εφευγε!!!!!!!κανω μετακομιση με το μωρο ψωφισα!!ενα βραδυ εκει που κοιμαμαι ποναει πολυ το ματι αλλαζω πλευρο κοιμαμαι και ξυπναω το πρωι με σουβλιες στο ματι πηγα στον παθολογο μου λεει ψυξη!5 μερες μετα εφυγε ετσι μονο του!ολα καλα για 10 μερες!οπου ξαφνικα αρχιζουν και με πονανε κοκκαλα μυς τενοντες ματι γονατα μεση,ελαφρη μουδιασμα στα χειλη και στην μια πλευρα του προσωπου,βελονιες χερια ποδια και ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΕΞΑΝΤΛΗΣΗ παω στο κατ εξετασεις αιματος τελειες φωναζουν νευρολογο με εξεταζει μου λεει τιποτα νευρολογικο οφθαλμιατρος μαλλον ψυξη και λιγη μυωπια και μιαωχρη κηλιδα στα πλαισια του φυσιολογικου!παω σε ρευματολογο οπου μου εδωσε εναν πληρη ρευματικο ελενχο ολα καλα!!!!!τωρα ειμαι καλα κανω τα παντα αλλα δεν υπαρχει σημειο που να μην ποναω και ειδικα οι τενοντες!κανουν τριγμο συνεχεια!!!!σημερα πηγα σε εναν νευρολογο του ικα με εξεταση μια γρηγορη και μου λεει μπα δεν ειναι νευρολογικο!!!!τι με συμβουλευετε?πως γινετε να ποναω τοσο?ειμαι 25 εφυγε η εξαντληση και μειναν οι πονοι! :smile-sweating: :smile-sweating:
 #103871  από μαμακα
 Πέμ Ιουν 19, 2014 2:06 am
ηθελα να ρωτησω και κατι αλλο καποιες φορες οι μυς μου για δευτερολεπτα τιναζονατι ειδικα στην κοιλια ειναι σαν να κλωτσαει μωρο!ειναι φυσιολογικο η ειναι συμπτωμα?
 #130695  από Kpoplistener
 Τετ Νοέμ 14, 2018 10:21 am
Καλη μου δεν φανταζεσαι ποσο σε ενιωθα και ακομα σε νιωθω ...ψυχολογικο! Αυτη θα ειναι η μονυμη απαντηση τους...ταχα ειναι και ειδικοι....αλλα δεν βαριεσαι ακομα και οι δικοι σου το πρωτο και το μονο που θα σε ρωτησουν αν σε δουν καπως θα πουν "εχεις ανχος? Εισαι ανχωμενη? Μην στεναχωριεσαι , μην καλψουριζεις , μην εισαι εισαι κλαψομοιρη, ολο γκρινιαζεις δεν μπορω εκεινο δεν μπορω το αλλο. Αυτη ειναι η υποστιριξη των γονιων σου . βασικα του ενος γονιου σου ..αυτη ειναι η υποστιριξη να σε βγαζουν θεατρινα η γκρινιαρα όταν εσυ υποφερεις και απλα δεν μιλας για να μην κουρασεις τον αλλον με την διαμαρτυρια σου. Ποσο σε νιωθω. Αναθεμα αυτη η πάθηση σε βαραει κρυφα οταν κανεις δεν βλεπει? Και μετα ειναι σαν να μην υπαρχει μεσα σου οταν ο αλλος ειναι διπλα σου . Αυτό δεν ειναι αδικο?
 #130718  από hope
 Κυρ Νοέμ 18, 2018 12:40 am
Κορίτσι μου πως είσαι τωρα?