• μυγακια χιονια??

  • Ανοιχτή συζήτηση πάνω στα ποικίλα συμπτώματα και τις υποτροπές που προκαλεί η ΣΚΠ.
Ανοιχτή συζήτηση πάνω στα ποικίλα συμπτώματα και τις υποτροπές που προκαλεί η ΣΚΠ.
 #134681  από Σοφία Ρούσα
 Τετ Δεκ 15, 2021 6:21 pm
επισης να ενημερωσω οτι εχω μυωπια.. και αναιμια.. πήγα και σε νευρολογο και με εβαλε να κανω τομογραφιαεγκεφαλου και τριπλεξ καρωτιδων.. εξκαβαν τις εξετασεις και δεν βρηκαν κατι ... αλλα τραβαω ζορια χοντρα δεν γυμναζομαι και δεν ζω κανονικα πλεον με τα μυγακια αυτα .. συνεχια κλαιω και φοβαμια μην επιδυνωθει.................
 #134684  από Στάθης
 Τετ Δεκ 15, 2021 8:43 pm
Σοφία Ρούσα έγραψε: Τετ Δεκ 15, 2021 6:19 pm καλησπερα σας ! ειαι 21 ετων και εδω και δυο μηνες ξαφνικα εμφανισα μυγακια και με κουραζουν πολυ! αναρωτιμαι αν θα περασειι ποτε αυτο.. δεν ζωω φυσιολογικα ετσι........................ πήγα σε οφθαλμιατρο και δεν βρηκε κατι.. αν υπαρχει καποιος που συμπασχει να εμφανιστει παρακαλωωω.... το ξεπερασε αυτο ποτε κανεις??????

Τα μυγάκια τα έχω σχεδόν 19 χρόνια, δεν είναι πρόβλημα όμως, απλά τονίζουν τουλάχιστον στην δικιά μου περίπτωση, την τοξικότητα στην οποία είχα εκθέσει τον οργανισμό μου από τα τσιγάρα, καφέδες, κακή ζωή γενικότερα. Δεν φεύγουν τα μυγάκια, αλλά τα συνηθίζουμε με ευκολία. Η αντιοξείδωση και καλή ζωή βελτιώνει αρκετά την κατάσταση, όπως και το μετρίασμα έκθεσης των ματιών μας σε οθόνης κινητών, τηλεόρασης και υπολογιστών. Τα Ομεγα3 λιπαρά είναι βάλσαμο επίσης για ένα ταλαιπωρημένο οπτικό νεύρο.
 #134736  από Σοφία Ρούσα
 Δευ Δεκ 27, 2021 2:33 pm
Καλησπέρα σε ευχαριστώ για την απάντηση! Έχω πάει σε 3 οφθαλμίατρους , και είπαν ότι η επέμβαση με το λέιζερ δεν γίνεται δεν είναι γνωστή στο ευρύ κοινό παράνομο στην Αμερική την έχουν δοκιμάσει ..με αναμφίβολα αποτελεσματα ...και εγώ είχα έκθεση τον εαυτό μου σε τοξική ζωή ! Τσιγάρα , όχι καλή διατροφή ! Άγχος στρεςς ! Τις οθόνες λόγω σπουδών δεν ξέρω αν μπορώ να τις ελάττωσω ..άσε που το μόνο που με χαλαρώνει είναι οι καλές ταινίες !ένα οφθαλμίατρος είπε ότι μετά από οχτώ με έξι μήνες συνήθως ηρεμούν !! Ξεκίνησα να ξανά παίρνω και τις σκόνες για την αναιμία μου που είχα παρατήσει !καλές γιορτές με υγεία και αγάπη!