• Ερώτηση για την σπαστικότητα

  • Ανοιχτή συζήτηση πάνω στα ποικίλα συμπτώματα και τις υποτροπές που προκαλεί η ΣΚΠ.
Ανοιχτή συζήτηση πάνω στα ποικίλα συμπτώματα και τις υποτροπές που προκαλεί η ΣΚΠ.
 #61959  από ΑΝΝΑ59
 Κυρ Οκτ 16, 2011 10:05 am
arianne έγραψε:ΙΝΔΙΚΗ ΚΑΝΑΒΗ ΕΕ?ΜΑΛΙΣΤΑ..ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΛΟΙΠΟΝ.ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΠΡΟΜΥΘΕΥΟΜΑΙ Κ ΓΩ ΚΑΤΙ ΤΟΙΣ Κ ΚΑΘΕ ΒΡΑΔΥ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΝΑ ΤΣΙΓΑΡΟ ΝΑ ΗΡΕΜΩ??ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΟ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΑΡΑ ΝΑ ΕΓΚΡΙΘΕΙ ΤΟ ΦΑΡΜΑΚΟ..
Το Sativex,θα το εχεις ΔΩΡΕΑΝ !!!!! Σοβαρα,το περιμενω πώς και πώς !!!!!!! Μηπως και με σωσει απο το βασανο μου....Αλλιως....θα....με χασετε.....Δεν θα αντεξω για πολυ ,ακομα.... :doh:
 #61962  από ΑΝΝΑ59
 Κυρ Οκτ 16, 2011 10:16 am
billios έγραψε::banana-stoner: :obscene-smokingpimp:
:banana-stoner: :banana-stoner: :banana-stoner: :banana-stoner: :banana-stoner: :obscene-smokingpimp: :obscene-smokingpimp: :obscene-smokingpimp: :obscene-smokingpimp: ...Καποτε,ειχα διαβασει οτι στην περιπτωση μας μας βοηθουν.....1) Μαριχουανα! 2)Γιογκα! και 3)Νηστεια !!!!! Αν τα συνδυασεις ολα αυτα , περνας ''σε μια αλλη διασταση'', ουτε σπαστικοτητα ,ουτε ηλεκτρισματα, ουτε ασταθεια...ουτε....ουτε.....Αρα.....θεραπευεσαι :banana-dreads:
 #61969  από Γιάννης
 Κυρ Οκτ 16, 2011 12:07 pm
ΑΝΝΑ59 έγραψε:...Καποτε,ειχα διαβασει οτι στην περιπτωση μας μας βοηθουν.....1) Μαριχουανα! 2)Γιογκα! και 3)Νηστεια !!!!! Αν τα συνδυασεις ολα αυτα , περνας ''σε μια αλλη διασταση'', ουτε σπαστικοτητα ,ουτε ηλεκτρισματα, ουτε ασταθεια...ουτε....ουτε.....Αρα.....θεραπευεσαι
Το μόνο που μένει είναι να πάρεις την Ινδική υπηκοότητα :laughing-rolling:
 #61974  από ΑΝΝΑ59
 Κυρ Οκτ 16, 2011 12:35 pm
:laughing-rolling: :laughing-rolling: :laughing-rolling: ΑΚΡΙΒΩΣ !!!! Και καμποσες ιερες αγελαδες για κατοικιδια....!!! :teasing-neener:
 #62098  από ΑΝΝΑ59
 Τρί Οκτ 18, 2011 5:42 pm
manos81 έγραψε:an den mporeis na parei indiki ipikootita..pare indiki kanavi! :banana-stoner:
:teasing-neener: Ινδικη υπηκοοτητα θελω .....Τι καταλαβα τοσα χρονια με την Ελληνικη ??? :sad-roulette:
 #63321  από arianne
 Παρ Νοέμ 04, 2011 9:26 pm
ΤΕΛΟΣ ΤΟ ΜΙΡΑΠΕΞΙΝ,ΑΡΧΙΖΩ ΕΝΑ ΑΛΛΟ(ΔΕ ΘΥΜΑΜΑΙ ΤΟ ΟΝΟΜΑ)ΠΑΡΟΜΟΙΟ ΜΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΠΕΡΝΑ..ΤΩΡΑ 3 ΜΕΡΕΣ ΕΠΕΡΝΑ 3 ΧΑΠΑΚΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΗΡΕΜΗΣΟΥΝ ΤΑ ΠΟΔΙΑ ΜΟΥ Κ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΕΙΠΕ ΣΤΟΠ..ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΤΑ ΠΑΡΩ Κ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΔΟΥΛΕΙΑ..
 #63459  από Εύα
 Δευ Νοέμ 07, 2011 10:54 pm
ΑΝΝΑ59 έγραψε:
Κάποτε, είχα διαβάσει ότι στην περίπτωσή μας μάς βοηθούν:
1) Μαριχουάνα
Αυτό το έχω διαβάσει κι εγώ. Υπάρχει, όμως, πάντα το ρίσκο με όλα τα της κάνναβης σχετικά να κάνεις ψυχωσικό επεισόδειο, ακόμη και στο άσχετο, ακόμη και χρόνια αφού έχεις σταματήσει το κάπνισμά τους. Μια ματιά στους σημερινούς πολιτικούς και σ' έπεισε. ;-)

2) Γιόγκα
Βοηθάει, αν ξέρεις να την κάνεις σωστά, ώστε να είσαι αρκετά συγκεντρωμένος. Και άλλες μέθοδοι της εναλλακτικής ιατρικής βοηθούν, όπως και η εφαρμογή βιο-ενεργειακών θεραπειών (σε άλλον). Αλλά θέλει εκπαίδευση/εμπειρία για να το πετύχεις. :o

3) Νηστεία
Δεν το έχω ξανακούσει. :think:

Αν τα συνδυάσεις όλα αυτά, περνάς ''σε μια άλλη διάσταση'', ούτε σπαστικότητα, ούτε ηλεκτρίσματα, ούτε αστάθεια... ούτε... ούτε... Άρα... θεραπεύεσαι! :banana-dreads:
Ειδικά ο συνδυασμός των τριών "σκοτώνει" κάθε σπαστικότητα, αφού πραγματικά σταματάς να έχεις επαφή με το περιβάλλον! :drool:
Υ.Γ. Αν ζούσαμε στην Ινδία, μπορεί να πεινάγαμε, μπορεί να είχαμε άλλα προβλήματα, μπορεί να υποφέραμε από κάποιες -κλασσικές- αρρώστιες αλλά ΣκΠ δεν νομίζω ότι θα είχαμε εμφανίσει. Πάντα προσωπική άποψη. ;-)

Εύα

:violin:
 #63510  από ΑΝΝΑ59
 Τρί Νοέμ 08, 2011 7:49 pm
:bow-yellow: :bow-yellow: :bow-yellow: :laughing-rolling: :laughing-rolling: :laughing-rolling: :laughing-rolling: :laughing-rolling:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7