• ΣΚΠ, Αγχος ή κάτι άλλο???? Please Help!!!

  • Ανοιχτή συζήτηση πάνω στα ποικίλα συμπτώματα και τις υποτροπές που προκαλεί η ΣΚΠ.
Ανοιχτή συζήτηση πάνω στα ποικίλα συμπτώματα και τις υποτροπές που προκαλεί η ΣΚΠ.
 #57397  από ΑΝΝΑ59
 Δευ Αύγ 01, 2011 6:09 pm
Δεν δαγκωνω !!!!! Απλως δεν θελω να βασανιζεσαι με κακες σκεψεις....Αγαπη μου ,τι το περασες το ΙΚΑ ? Αυτοι με το ζορι γραφουν φαρμακα και εξετασεις για υπαρχουσες ασθενειες !!!!!! Αν δεν κανω λαθος ,η εξεταση κοστιζει 350 ευρω !!!! :greetings-waveyellow: :greetings-waveyellow: :greetings-waveyellow:
 #57398  από κωστας
 Δευ Αύγ 01, 2011 6:10 pm
Οχι δυστηχως δεν μας την καλυπτει κανενα ταμειο...που μενεις φιλε?Ξερω εναν πρακτικο που μπορει να βοηθησει !!!
 #57404  από kakophonix
 Δευ Αύγ 01, 2011 7:35 pm
Πειραια μένω,
αυτό που έχω παρατηρήσει και δεν ξέρω αν γενικά έχει σχέση είναι οτι βλέπω και στα χέρια και στα πόδια μου τις φλέβες μου πρησμένες πολύ έντονα, πάντα φαινόντουσαν οι φλέβες μου καθώς ειμαι και αδύνατος αλλα ποτέ έτσι, μάλιστα η αισθησή μου είναι σαν τα χέρια μου και τα πόδια μου να είναι πρησμένα.Σαν να έχεις περπατήσει με τις ώρες με κλείστά παπούτσια και όταν τα βγάλεις δεν νιώθεις ενα πρήξιμο ε κάτι τέτοιο....

Τι ειναι πρακτικος???
 #57407  από κωστας
 Δευ Αύγ 01, 2011 9:52 pm
kakophonix έγραψε:Τι ειναι πρακτικος???


Μου τον ειχε προτεινει ενας φιλος,δεν ξερω τι ορο να βαλω ειναι κατι σαν θεραπευτης με φυσικες μεθοδους και κυριως με τα χερια του(με τον αγκωνα του) δυστηχως πηγα μονο 3 φορες ενω ειχα δει βελτιωση αλλα ειναι μακρυα απο το σπιτι μου(κανενα 2ωρο) αλλιως θα πηγαινα συνεχεια!Ειναι πολυ γνωστος μεχρι και την εθνικη μπασκετ ειχα δει να πηγαινουν σε αυτον για διαφορα προβληματα τραυματισμων!Αυτο που μου ειχε κανει εντυπωση τοτε(πριν 4 χρονια) που με τον αγκωνα του μου μου πιεζε σημεια στον λαιμο και μου ελεγε "τα υγρα σου" δεν μεταφερονται καλα στο σωμα και πριν την θεραπεια παντα μου εδινε να φαω ενα γλυκο για να ανεβουν τα επιπεδα γλυκοζης!Η "θεραπεια" κρατουσε 45 λεπτα περιπου και πριν τον υπνο μου ελεγε να βαζω στην πλατη μου χαμομηλαδο...!Οταν διαβασα πριν 1,5 χρονο για τις στενωσεις στις σφαγιτιδες θυμηθηκα αμεσως αυτον τον πρακτικο(70 χρονων περιπου) που με πιεζε εκει για κανενα τεταρτο!!!
 #57408  από kakophonix
 Δευ Αύγ 01, 2011 10:15 pm
κωστας έγραψε:

Μου τον ειχε προτεινει ενας φιλος,δεν ξερω τι ορο να βαλω ειναι κατι σαν θεραπευτης με φυσικες μεθοδους και κυριως με τα χερια του(με τον αγκωνα του) δυστηχως πηγα μονο 3 φορες ενω ειχα δει βελτιωση αλλα ειναι μακρυα απο το σπιτι μου(κανενα 2ωρο) αλλιως θα πηγαινα συνεχεια!Ειναι πολυ γνωστος μεχρι και την εθνικη μπασκετ ειχα δει να πηγαινουν σε αυτον για διαφορα προβληματα τραυματισμων!Αυτο που μου ειχε κανει εντυπωση τοτε(πριν 4 χρονια) που με τον αγκωνα του μου μου πιεζε σημεια στον λαιμο και μου ελεγε "τα υγρα σου" δεν μεταφερονται καλα στο σωμα και πριν την θεραπεια παντα μου εδινε να φαω ενα γλυκο για να ανεβουν τα επιπεδα γλυκοζης!Η "θεραπεια" κρατουσε 45 λεπτα περιπου και πριν τον υπνο μου ελεγε να βαζω στην πλατη μου χαμομηλαδο...!Οταν διαβασα πριν 1,5 χρονο για τις στενωσεις στις σφαγιτιδες θυμηθηκα αμεσως αυτον τον πρακτικο(70 χρονων περιπου) που με πιεζε εκει για κανενα τεταρτο!!!

Και που είναι αυτός, σε ποια περιοχή??
 #57410  από EFFIE
 Δευ Αύγ 01, 2011 10:33 pm
καλησπερες!!ok!να ρωτησω κ εγω κατι μια και εγω εχω μ/ς ενω ο φιλος μας ο κακοφωνιξ προσπαθει να την αποκτησει απο οτι καταλαβα.....
Επειδη ειμαι σε φαση ωσης ενδοφλεβεια κορτιζονη κλπ, υπαρχει περιπτωση σ ολη αυτη φαση της ωσης να δημιουρηθει κ αλλη απο πανω??? μ ενοχλει ρε γαμωτο το ματι μου οπως πριν δυο χρονια που εκανα την πρωτη μου υποτροπη οπτικης νευριτιδας παρ ολο που παιρνω κορτιζονη ακομα..
 #57411  από pelopidas
 Δευ Αύγ 01, 2011 10:34 pm
εχει ολοκληρο θεμα χενφα, διαβασε λιγο
οχι, δεν την κανεις μεσω ικα
η χενφα και η νευρολογοι εχουν παρει διαζυγιο
ο λιασης παιρνει 350 ευρω
αλλα μεχρι στιγμης ειναι και ο μονος που την κανει σωστα και με τον ειδικο υπερηχο
 #57412  από kakophonix
 Δευ Αύγ 01, 2011 10:53 pm
Ναι τα βρήκα και τα διαβάζω , επίσης κάπου σαν να είδα οτι το κόστος της αποκατάστασης φθάνει τα 5000 € !!!

Πάντως νομίζω οτι βρίσκομαι σε μια συγχηση για το πως πρέπει να κινηθω και σε ποιούς να απευθυνθώ και επειδή και επειδή το κόστος παίζει το ρόλο του δυσκολέυει λιγάκι την κατασταση. Αλλα να κάνω μια υπόθεση ΄εστω οτι βλέπω τον γιατρο και με βάζει για εξέταση και βρεί όντως κάποια στένωση μετά οδηγούμαστε σε διάγνωση και ΣΚΠ ??
 #57423  από ΑΝΝΑ59
 Τρί Αύγ 02, 2011 9:12 am
pelopidas έγραψε:μηπως να κανεις την εξεταση πρωτα?
ΑΚΡΙΒΩΣ !!!!!! Κανε την εξεταση ,πρωτα !!!!! Το κοστος της εξετασης σε ενδιαφερει τωρα, οχι το κοστος αποκαταστασης !!!!!!!......ΚΑΛΗΜΕΡΑ !!!!!!!!!!! :greetings-waveyellow:
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8