• ΣΚΠ, Αγχος ή κάτι άλλο???? Please Help!!!

  • Ανοιχτή συζήτηση πάνω στα ποικίλα συμπτώματα και τις υποτροπές που προκαλεί η ΣΚΠ.
Ανοιχτή συζήτηση πάνω στα ποικίλα συμπτώματα και τις υποτροπές που προκαλεί η ΣΚΠ.
 #57425  από ΑΝΝΑ59
 Τρί Αύγ 02, 2011 10:12 am
EFFIE έγραψε:καλησπερες!!ok!να ρωτησω κ εγω κατι μια και εγω εχω μ/ς ενω ο φιλος μας ο κακοφωνιξ προσπαθει να την αποκτησει απο οτι καταλαβα.....
Επειδη ειμαι σε φαση ωσης ενδοφλεβεια κορτιζονη κλπ, υπαρχει περιπτωση σ ολη αυτη φαση της ωσης να δημιουρηθει κ αλλη απο πανω??? μ ενοχλει ρε γαμωτο το ματι μου οπως πριν δυο χρονια που εκανα την πρωτη μου υποτροπη οπτικης νευριτιδας παρ ολο που παιρνω κορτιζονη ακομα..
EFFIE !!!! Καλημερα !!!!! Απ'οσα εχω ζησει ,απ'οσα εχω παθει ,απ'οσα εχω δει απο τη σκπ ,τις ωσεις,την κορτιζονη κλπ......ΣΟΥ ΛΕΩ !!!!! Δεν περνανε αμεσως τα συμπτωματα ,ισως χρειαστει αρκετος χρονος ακομα και μετα τη διακοπη της κορτιζονης !!!!!! Επισης ,και η ιδια η κορτιζονη, εχει παρενεργειες ,που μπορει να μας μπερδεψουν......πχ.θαμπη οραση,ζαλη,μουδιασμενα πελματα κλπ. Κανε υπομονη λοιπον, αν χρειαζεται επικοινωνησε και με το γιατρο σου !!!!! Πες του ακριβως ,πώς αισθανεσαι !!!!!!! Προσεξε,μη σου πει οτι ολα αυτα ειναι ιδεα σου, μη σε βγαλει τρελη !!!! Το συνηθιζουν μερικοι αυτο......Εσυ,ομως εχεις το προβλημα και εσυ μονο ξερεις πώς νοιωθεις !!!!!!!!ΥΠΟΜΟΝΗ ΦΙΛΕΝΑΔΑ :romance-kisscheek: :romance-kisscheek: :romance-kisscheek:
 #57432  από EFFIE
 Τρί Αύγ 02, 2011 4:47 pm
ANNA ΔΕΣΠΟΤΟΠΟΥΛΟΥ έγραψε:
EFFIE έγραψε:καλησπερες!!ok!να ρωτησω κ εγω κατι μια και εγω εχω μ/ς ενω ο φιλος μας ο κακοφωνιξ προσπαθει να την αποκτησει απο οτι καταλαβα.....
Επειδη ειμαι σε φαση ωσης ενδοφλεβεια κορτιζονη κλπ, υπαρχει περιπτωση σ ολη αυτη φαση της ωσης να δημιουρηθει κ αλλη απο πανω??? μ ενοχλει ρε γαμωτο το ματι μου οπως πριν δυο χρονια που εκανα την πρωτη μου υποτροπη οπτικης νευριτιδας παρ ολο που παιρνω κορτιζονη ακομα..
EFFIE !!!! Καλημερα !!!!! Απ'οσα εχω ζησει ,απ'οσα εχω παθει ,απ'οσα εχω δει απο τη σκπ ,τις ωσεις,την κορτιζονη κλπ......ΣΟΥ ΛΕΩ !!!!! Δεν περνανε αμεσως τα συμπτωματα ,ισως χρειαστει αρκετος χρονος ακομα και μετα τη διακοπη της κορτιζονης !!!!!! Επισης ,και η ιδια η κορτιζονη, εχει παρενεργειες ,που μπορει να μας μπερδεψουν......πχ.θαμπη οραση,ζαλη,μουδιασμενα πελματα κλπ. Κανε υπομονη λοιπον, αν χρειαζεται επικοινωνησε και με το γιατρο σου !!!!! Πες του ακριβως ,πώς αισθανεσαι !!!!!!! Προσεξε,μη σου πει οτι ολα αυτα ειναι ιδεα σου, μη σε βγαλει τρελη !!!! Το συνηθιζουν μερικοι αυτο......Εσυ,ομως εχεις το προβλημα και εσυ μονο ξερεις πώς νοιωθεις !!!!!!!!ΥΠΟΜΟΝΗ ΦΙΛΕΝΑΔΑ :romance-kisscheek: :romance-kisscheek: :romance-kisscheek:
αννουλα μου!!! ο ανθρωπος μου!!!
ολα αυτα που λες ολα τα χω!!!!Οσο αφορα περι τρελας τα ξερω..........ολοι στο στομα την εχουν αυτη τη μ.......α!!
το πιστευεις οτι ημουν καλυτερα με την ωση παρα απ οταν ξεκινησα την ενδωφλεβεια???με ξετιναξε η κορτιζονη εμενα μ εχει στειλει στο διαολο κανονικα................ειναι απιστευτα αυτα που νιωθω....απιστευτα....χαλια :( :( Τελος παντων μονο η υπομονη μενει γιατι κ οι γιατροι τα θεωρουν τοσο φυσιολογικα που δεν ασχολουνται.........τι να κανεις ομως.............
αννουλα μου ελπιζω να εισαι καλα!!!!!!!!!!!!!σ΄ευχαριστω και παλι!!!!!!!!!!!!!!!! :text-thankyouyellow: :text-thankyouyellow: :text-thankyouyellow: :text-thankyouyellow:
 #57434  από ΑΝΝΑ59
 Τρί Αύγ 02, 2011 5:24 pm
Ειμαι ''καλα'' ,δηλαδη εχω μονο τα μονιμα προβληματα και οσο μπορω τα κρυβω.....Εχω και μια μαλακωδη αξιοπρεπεια ακομη,βλεπεις.....!!!!! Το περασμενο Σαββατοκυριακο,ομως,ημουν εντελως ΣΚ....!!!!!Κανονικα ,χρειαζομουν πολυθρονα....Παρολα αυτα,πηγα μια μικρη βολτα με την οικογενεια,κρεμασμενη στο μπρατσο του ταλαιπωρου του αντρα μου...Κουραστηκα παρα πολυ,αλλα ηταν ωραια!!!!! ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ Η ΠΑΘΗΣΗ...ΔΕΝ ΜΑΣ ΑΦΗΝΕΙ ΝΑ ΠΛΗΞΟΥΜΕ...Μας εχει συνεχεια στην πριζα!!!!!..Τωρα πια δεν ''μασαω'' με τους γιατρους!!!!!Δεν τους αφηνω καν ,να αμφισβητησουν αυτα που αισθανομαι..Τους το ξεκαθαριζω απο την αρχη....Ξυπνησε πια το ζωονννννν !!!!!ΚΑΝΕ ΥΠΟΜΟΝΗ ΜΕ ΤΗΝ ΚΟΡΤΙΖΟΝΗ...Πινε το νερακι σου κλπ.Ευχομαι να συνελθεις γρηγορα :romance-kisscheek:
 #57437  από EFFIE
 Τρί Αύγ 02, 2011 6:26 pm
:bow-yellow: :bow-yellow: :bow-yellow:
ANNA ΔΕΣΠΟΤΟΠΟΥΛΟΥ έγραψε:Ειμαι ''καλα'' ,δηλαδη εχω μονο τα μονιμα προβληματα και οσο μπορω τα κρυβω.....Εχω και μια μαλακωδη αξιοπρεπεια ακομη,βλεπεις.....!!!!! Το περασμενο Σαββατοκυριακο,ομως,ημουν εντελως ΣΚ....!!!!!Κανονικα ,χρειαζομουν πολυθρονα....Παρολα αυτα,πηγα μια μικρη βολτα με την οικογενεια,κρεμασμενη στο μπρατσο του ταλαιπωρου του αντρα μου...Κουραστηκα παρα πολυ,αλλα ηταν ωραια!!!!! ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ Η ΠΑΘΗΣΗ...ΔΕΝ ΜΑΣ ΑΦΗΝΕΙ ΝΑ ΠΛΗΞΟΥΜΕ...Μας εχει συνεχεια στην πριζα!!!!!..Τωρα πια δεν ''μασαω'' με τους γιατρους!!!!!Δεν τους αφηνω καν ,να αμφισβητησουν αυτα που αισθανομαι..Τους το ξεκαθαριζω απο την αρχη....Ξυπνησε πια το ζωονννννν !!!!!ΚΑΝΕ ΥΠΟΜΟΝΗ ΜΕ ΤΗΝ ΚΟΡΤΙΖΟΝΗ...Πινε το νερακι σου κλπ.Ευχομαι να συνελθεις γρηγορα :romance-kisscheek:
α ρε αννα!!!!!!!!!!
εισαι παλικαρι :bow-yellow: :bow-yellow: :bow-yellow:
 #57438  από ΑΝΝΑ59
 Τρί Αύγ 02, 2011 6:57 pm
EFFIE έγραψε::bow-yellow: :bow-yellow: :bow-yellow:
ANNA ΔΕΣΠΟΤΟΠΟΥΛΟΥ έγραψε:Ειμαι ''καλα'' ,δηλαδη εχω μονο τα μονιμα προβληματα και οσο μπορω τα κρυβω.....Εχω και μια μαλακωδη αξιοπρεπεια ακομη,βλεπεις.....!!!!! Το περασμενο Σαββατοκυριακο,ομως,ημουν εντελως ΣΚ....!!!!!Κανονικα ,χρειαζομουν πολυθρονα....Παρολα αυτα,πηγα μια μικρη βολτα με την οικογενεια,κρεμασμενη στο μπρατσο του ταλαιπωρου του αντρα μου...Κουραστηκα παρα πολυ,αλλα ηταν ωραια!!!!! ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ Η ΠΑΘΗΣΗ...ΔΕΝ ΜΑΣ ΑΦΗΝΕΙ ΝΑ ΠΛΗΞΟΥΜΕ...Μας εχει συνεχεια στην πριζα!!!!!..Τωρα πια δεν ''μασαω'' με τους γιατρους!!!!!Δεν τους αφηνω καν ,να αμφισβητησουν αυτα που αισθανομαι..Τους το ξεκαθαριζω απο την αρχη....Ξυπνησε πια το ζωονννννν !!!!!ΚΑΝΕ ΥΠΟΜΟΝΗ ΜΕ ΤΗΝ ΚΟΡΤΙΖΟΝΗ...Πινε το νερακι σου κλπ.Ευχομαι να συνελθεις γρηγορα :romance-kisscheek:
α ρε αννα!!!!!!!!!!
εισαι παλικαρι :bow-yellow: :bow-yellow: :bow-yellow:
:text-thankyouyellow: Εσυ με λες ετσι και το εννοεις!!!!Το ιδιο και ο αντας μου με την κορη μου :romance-heartsthree: Ολοι οι αλλοι ομως..... :angry-cussing: Λενε συνεχεια οτι ειμαι δυνατη,για να δικαιολογησουν την αναισθησια τους....Για να με πεισουν οτι δεν χρειαζομαι καμια βοηθεια,απο εκεινους,φυσικα!!!Ξερεις τι θα πει,να ξερουν τι ''κοινωνικες'' παροχες δικαιουμαι και να μη λενε κουβεντα???Κι εγω να ψαχνω στα ''τυφλα''????Να τους λεω την απιστευτη απανθρωπη συμπεριφορα που συναντησα διεκδικωντας το ''παραπληγικο'' και να μου λενε ''πηγαινε στον Τριανταφυλλοπουλο''!!!!!!!....αντι να προσφερθουν να ''τρεξουμε'' μαζι...!!!!Και οι γονεις μου,οταν ζουσαν,και εγω,πριν αρρωστησω, εχουμε ''τρεξει'' πααααααρα πολυ για τους ανωτερω!!!!!Τελος παντων!!!!....Βγηκε και κατι ''καλο'' απο την αρρωστια μου....Ειδα ποιος νοιαζεται και ποιος οχι...Και,φυσικα,η κορη μου, εχει βγαλει,και εκεινη αναλογα συμπερασματα,απο μονη της,χωρις να της πω εγω κατι....Να ξερει πώς θα πορευτει στη ζωη της....Να ξερουμε,σαν οικογενεια....ΜΕ ΠΟΙΟΥΣ ΘΑ ΠΑΜΕ ΚΑΙ ΠΟΙΟΥΣ Θ'ΑΦΗΣΟΥΜΕ.....Σε ζαλισα... :confusion-seeingstars: Νοιωθω,ομως οτι τα ειπα σε μια φιλη..... :greetings-waveyellow:
 #57441  από EFFIE
 Τρί Αύγ 02, 2011 7:20 pm
ANNA ΔΕΣΠΟΤΟΠΟΥΛΟΥ έγραψε:
EFFIE έγραψε::bow-yellow: :bow-yellow: :bow-yellow:
ANNA ΔΕΣΠΟΤΟΠΟΥΛΟΥ έγραψε:Ειμαι ''καλα'' ,δηλαδη εχω μονο τα μονιμα προβληματα και οσο μπορω τα κρυβω.....Εχω και μια μαλακωδη αξιοπρεπεια ακομη,βλεπεις.....!!!!! Το περασμενο Σαββατοκυριακο,ομως,ημουν εντελως ΣΚ....!!!!!Κανονικα ,χρειαζομουν πολυθρονα....Παρολα αυτα,πηγα μια μικρη βολτα με την οικογενεια,κρεμασμενη στο μπρατσο του ταλαιπωρου του αντρα μου...Κουραστηκα παρα πολυ,αλλα ηταν ωραια!!!!! ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ Η ΠΑΘΗΣΗ...ΔΕΝ ΜΑΣ ΑΦΗΝΕΙ ΝΑ ΠΛΗΞΟΥΜΕ...Μας εχει συνεχεια στην πριζα!!!!!..Τωρα πια δεν ''μασαω'' με τους γιατρους!!!!!Δεν τους αφηνω καν ,να αμφισβητησουν αυτα που αισθανομαι..Τους το ξεκαθαριζω απο την αρχη....Ξυπνησε πια το ζωονννννν !!!!!ΚΑΝΕ ΥΠΟΜΟΝΗ ΜΕ ΤΗΝ ΚΟΡΤΙΖΟΝΗ...Πινε το νερακι σου κλπ.Ευχομαι να συνελθεις γρηγορα :romance-kisscheek:
α ρε αννα!!!!!!!!!!
εισαι παλικαρι :bow-yellow: :bow-yellow: :bow-yellow:
:text-thankyouyellow: Εσυ με λες ετσι και το εννοεις!!!!Το ιδιο και ο αντας μου με την κορη μου :romance-heartsthree: Ολοι οι αλλοι ομως..... :angry-cussing: Λενε συνεχεια οτι ειμαι δυνατη,για να δικαιολογησουν την αναισθησια τους....Για να με πεισουν οτι δεν χρειαζομαι καμια βοηθεια,απο εκεινους,φυσικα!!!Ξερεις τι θα πει,να ξερουν τι ''κοινωνικες'' παροχες δικαιουμαι και να μη λενε κουβεντα???Κι εγω να ψαχνω στα ''τυφλα''????Να τους λεω την απιστευτη απανθρωπη συμπεριφορα που συναντησα διεκδικωντας το ''παραπληγικο'' και να μου λενε ''πηγαινε στον Τριανταφυλλοπουλο''!!!!!!!....αντι να προσφερθουν να ''τρεξουμε'' μαζι...!!!!Και οι γονεις μου,οταν ζουσαν,και εγω,πριν αρρωστησω, εχουμε ''τρεξει'' πααααααρα πολυ για τους ανωτερω!!!!!Τελος παντων!!!!....Βγηκε και κατι ''καλο'' απο την αρρωστια μου....Ειδα ποιος νοιαζεται και ποιος οχι...Και,φυσικα,η κορη μου, εχει βγαλει,και εκεινη αναλογα συμπερασματα,απο μονη της,χωρις να της πω εγω κατι....Να ξερει πώς θα πορευτει στη ζωη της....Να ξερουμε,σαν οικογενεια....ΜΕ ΠΟΙΟΥΣ ΘΑ ΠΑΜΕ ΚΑΙ ΠΟΙΟΥΣ Θ'ΑΦΗΣΟΥΜΕ.....Σε ζαλισα... :confusion-seeingstars: Νοιωθω,ομως οτι τα ειπα σε μια φιλη..... :greetings-waveyellow:
Ξερεις κατι αννουλα, το απανθρωπο ειναι να αδιαφορουν οι δικοι σου ανθρωποι, η ιδια σου η οικογενεια, να αναγκαζεσαι να τους πεισεις ποσο σοβαρο ειναι αυτο που εχεις,να λες στον αδερφο σου εχει δεντρο εκει που θα παμε για μπανιο γιατι εχω υποτροπιασει κ εχω προβλημα και να σου λεει δικο σου προβλημα μην το κανεις των αλλων....και πολλα αλλα.Να λενε οτι κλαιγεσαι και οτι το παιζεις θυμα...να εισαι χαλια και να σε κανουν χειροτερα, ολοι απλα να συνεχιζουν την ζωη τους και να σαι τελειως στην απεξω.......να θες να γινεις καλα , να ζησεις :romance-adore: και να μη σ αφηνουν...
Εμενα λοιπον αννουλα περα απ τον εαυτο μου που μονη μου τα ψαχνω και τα κυνηγαω και τα μαθαινω ολα, και υστερα τα εξηγω στους αλλους μπας και καταλαβουν τι εχω , οι ξενοι και οι γνωστοι ειναι αυτοι που μ εχουν στηρηξει και μ εχουν βοηθησει ως τωρα, δεν εχω φτασει σε σημειο επιδοματα κλπ αλλα οτι εχω κανει μεχρι τωρα οσο αφορα την μ/σ το πιο καλο το βρηκα απ τους ξενους, κ ειμαι σιγουρη αν ειχα γενικα την ψυχολογικη στηρηξη που θα επρεπε απο οικογενεια και φιλους ΤΩΡΑ ΔΕ ΘΑ ΕΙΧΑ ΤΙΠΟΤΑ.τωρα σ επρηξα κ εγω αλλα ηθελα να δεις και μια αλλη πλευρα για να δεις παρόλα αυτα ποσο τυχερη εισαι....
 #57442  από ΑΝΝΑ59
 Τρί Αύγ 02, 2011 7:24 pm
Kakofonixxxxxxx!!!!!!!....Που εισαι ?????? Πώς εισαι σημερα ????....Συγγνωμη,που πιασαμε αλλο θεμα με την Effie.....Αλλα ετσι ειναι αυτο το φορουμ....Νοιωθουμε,σαν να κανουμε face to face συζητηση...και συχνα....λοξοδρομουμε....Ε!!!!!!!!....Τι να κανουμε.....ΣΥΝΗΛΘΕΣ ?????????? :greetings-waveyellow:
 #57443  από ΑΝΝΑ59
 Τρί Αύγ 02, 2011 7:39 pm
ΚΑΙ......ΞΑΝΑΛΕΩ....οχι μονο στην Effie ,αλλα σε ολους....οταν σου συμβαινει κατι ΚΑΚΟ.....εχει και ενα ΚΑΛΟ....αποφασιζεις ΜΕ ΠΟΙΟΥΣ ΘΑ ΠΑΣ ΚΑΙ ΠΟΙΟΥΣ ΘΑ ΑΦΗΣΕΙΣ....... :romance-heartsthree:
 #57444  από EFFIE
 Τρί Αύγ 02, 2011 9:56 pm
ANNA ΔΕΣΠΟΤΟΠΟΥΛΟΥ έγραψε:ΚΑΙ......ΞΑΝΑΛΕΩ....οχι μονο στην Effie ,αλλα σε ολους....οταν σου συμβαινει κατι ΚΑΚΟ.....εχει και ενα ΚΑΛΟ....αποφασιζεις ΜΕ ΠΟΙΟΥΣ ΘΑ ΠΑΣ ΚΑΙ ΠΟΙΟΥΣ ΘΑ ΑΦΗΣΕΙΣ....... :romance-heartsthree:
τοσο μα τοσο σωστο....και μετα τρως το πακετο οτι εισαι τελικα μονος σου...!!!!
Δε πειραζει ομως, εχει ο Θεος για ολους.........
:romance-kisscheek: :banana-stoner: :banana-stoner: :banana-stoner: :romance-hearteyes: :romance-hearteyes: :romance-hearteyes:
 #57446  από Μιμικαμ
 Τρί Αύγ 02, 2011 10:28 pm
Διαβάζω κορίτσια το διάλογό σας εδω και ώρα, συμφωνώ απόλυτα και με τις δυο σας...
στην τελική νομίζω ο,τι ισχύει η ρήση, ο,πως στρώσεις κοιμάσαι....δυστυχώς Effie...οπως το λες...εχει ο θεος.... είδες προς το παρόν μας κάνει δροσιά...λίγο είναι κι αυτό???

Τουλάχιστον να επιβιώνουμε και να μην σταματάμε να ελπίζουμε...να είστε καλά και οι δυο
σας, αλλά και όλοι οι άλλοι οι οποίοι σηκώνουν τον ιδιο σταυρό... :romance-kisscheek:
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8