• απορια

  • Ανοιχτή συζήτηση πάνω στα ποικίλα συμπτώματα και τις υποτροπές που προκαλεί η ΣΚΠ.
Ανοιχτή συζήτηση πάνω στα ποικίλα συμπτώματα και τις υποτροπές που προκαλεί η ΣΚΠ.
 #37587  από ese
 Παρ Σεπ 03, 2010 7:39 pm
Γεια σας
ψαχνοντας στο διαδικτυο να βρω μια ακρη-πριν ξεκινησω με γιατρους- για καποια περιεργα ή μαλλον ανεξηγητα συμπτωματα που εχω, επεσα πανω σε αυτη την ιστοσελιδα και το φορουμ...
σας βρισκω ολους πολυ ενημερωμενους και γι ατυτο αποφασισα να ρωτησω καποιες αποριες μου....
Ειμαι 37 χρονων και εδω και λιγο διαστημα ξεχναω- μεχρι βλακειας ομως- τοσα σημαντικα οσο και ασημαντα θεματα....πχ ονοματα μαθητων μου, κατι που σκεφτηκα πριν λιγο ή ακομα γιατι πηγα σε ενα δωματιο κτλ
Εχω μουδιασμα στο αριστερο χερι, σε ολο, και ακαμψια στις κινησεις κυριως των χεριων...οχι παντα...
Νοιωθω πολυ εντονη ατονια χωρις να εχω κουραστει σωματικα απο κατι....
Εχω πονους και βαρος στα ποδια και πολυ συχνα κουραση να περπατησω....
Εχω πολυ συχνες ημικρανιες -και γενικα εντονους πονοκεφαλους...
και ωρες ωρες μια περιεργη μικρη ασταθεια, στα καλα καθουμενα...
Προσπαθησα να κλεισω ενα ραντεβου με νευρολογο σε δημοσιο γνωστο νοσοκομειο αλλα τα ραντεβου αργουν ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ.....

αν ολα τα συμπτωματα δεχτω οτι μπορει να οφειλονται σε στρες, το οτι ξεχναω που οφειλεται?????
:text-thankyouyellow: :scared-shocked:

Ειμαι πολυ νεα για ανοια....και πολυ περιεργο να ξεχνω μεχρι και αυτο που ξεκινησα να λεω η να γραφω........
Εσεις τι συμπτωματα εχετε????
Θα το εκτιμουσα πολυ εαν μου απαντουσατε....
ευχαριστω