• πονοκεφαλοι και σκπ...

  • Ανοιχτή συζήτηση πάνω στα ποικίλα συμπτώματα και τις υποτροπές που προκαλεί η ΣΚΠ.
Ανοιχτή συζήτηση πάνω στα ποικίλα συμπτώματα και τις υποτροπές που προκαλεί η ΣΚΠ.
 #27429  από Maraki28
 Παρ Μάιος 14, 2010 12:22 pm
Καλημέρα εγώ έκανα παρακέντηση πριν 10 ημέρες. Εντάξει δεν ηταν και το καλύτερό μου αλλά δεν υπέφερα κιόλας. Όταν μπήκε η βελόνα πόνεσα αλλά δεν δάκρυσα απο τον πόνο. Μόλις τελείωσε ο γιατρός έμεινα ξαπλωμένη μπρούμυτα για 2 ώρες και έπρεπε για την υπόλοιπη μέρα να είμαι ανάσκελα και χωρίς μαξυλάρι, πράγμα που δεν έκανα. Γύρω στο απόγευμα σηκώθηκα και άρχισα να στριφογυρνάω στο κρεβάτι. Κάθε φορά όμως που κουνιόνουνα πόναγα πολύ στο σημείο που έγινε η παρακέντηση.
Τέλος πάντων μετά απο 2 μέρες ειχα τρομερό πονοκέφαλο όταν σηκωνόμουνα απο το κρεβάτι και όταν ξάπλωνα μου πέρναγε. Ο γιατρός είπε ότι ήταν παρενέργεια της παρακέντησης. Κράτησε τρεις μέρες και μετά πέρασε.
Θα ήθελα όμως να επισημάνω ότι στη δική μου περίπτωση οι απίστευτοι πονοκέφαλοι με ώθησαν να κάνω μανγητική και να ψαχτώ με το κεφάλι μου και έτσι εντόπισα τις πρώτες εστίες.
Δεν ξέρω αν έχουν σχέση οι πονοκέφαλοθ με τη ΣΚΠ εγώ όμως ετσι ξεκίνησα να ψάχνομαι και να κάνω εξετάσεις.
 #27445  από geor.gia
 Παρ Μάιος 14, 2010 4:35 pm
παιδες σε λιγες μερες θα εχω και εγω να σας πω τις εντυπωσεις μου απο το θεμα διοτι........ στις 19 ειναι παρακεντηση day. οποτε ετοιμαζω τις βαλιτσες μου και παω για ενα μαγευτικο διημερο (τουλαχιστον μου ειπαν) στο ΑΧΕΠΑ resort & spa 8-) .
 #27456  από βικυ
 Παρ Μάιος 14, 2010 6:12 pm
geor.gia έγραψε:παιδες σε λιγες μερες θα εχω και εγω να σας πω τις εντυπωσεις μου απο το θεμα διοτι........ στις 19 ειναι παρακεντηση day. οποτε ετοιμαζω τις βαλιτσες μου και παω για ενα μαγευτικο διημερο (τουλαχιστον μου ειπαν) στο ΑΧΕΠΑ resort & spa 8-) .
Εχω να σου πω πως εγω δεν πονεσα καθολου,την ωρα της παρακεντησης! Τιποτα.....
Ακολουθησα τις οδηγιες της γιατρου,ακινητη 2 ωρες,μετα 24 ωρες ξαπλα και πολυ νερο ,και ολα πηγαν καλα!Πονοκεφαλο ειχα την ημερα που επεστρεψα στο σπιτι,2 ωρες ταξιδι,μιλαμε για μαυρο χαλι γενικα,αλλα μετα που ξαπλωσα 1ωρα περιπου και ηπια πολυυυυυ νερο περασε,χωρις παυσιπονο!
10 ημερες περιπου ειχα ενοχλησεις αν δεν επινα νερο.Στη δουλεια κανονικα αλλα με το νερο παρεα!
Ολα θα πανε καλα! Καλα αποτελεσματα!
 #27498  από geor.gia
 Σάβ Μάιος 15, 2010 9:57 am
να σαι καλα Βικυ μου :D . Σ ευχαριστω πολυ
 #27521  από litsa
 Σάβ Μάιος 15, 2010 11:31 am
αντε με το καλό η διαμονή στο αχεπα ρισόρντ..
:lol:
 #27522  από geor.gia
 Σάβ Μάιος 15, 2010 12:04 pm
8-) κανονισα manikioyr και λοιπες εργασιες αναστηλωσης... ξενοδοχειαρα λεμε τωρα οχι αστεια..!!!!

και για να πιασουμε τα πιο σοβαρα. πιστευετε οτι ισως υπαρχει θεμα κληρονομικοτητας?
 #27525  από Neutralis
 Σάβ Μάιος 15, 2010 2:59 pm
Όταν θέλεις κάτι πολύ, όλο το σύμπαν αδιαφορεί για το αν θα το αποκτήσεις.

Για τη ΧΕΝΦΑ υπάρχει θέμα κληρονομικότητας.
 #27552  από geor.gia
 Κυρ Μάιος 16, 2010 11:30 am
αποφασισα να το ψαξω πολυ σοβαρα το ζητημα ΧΕΝΦΑ. και σε μενα και κυριως στα παιδια μου οταν μεγαλωσουν οσο πρεπει. παντως ομολογω οτι ειστε η καλυτερη παρεα!!!!! :D
 #27556  από Maraki28
 Κυρ Μάιος 16, 2010 11:38 am
Σ'αυτό συμφωνώ απόλυτα μαζί σου Georgia μιλάμε για σούπερ ντούπερ ουάου παρεάκι!! :lol:
 #28048  από geor.gia
 Σάβ Μάιος 22, 2010 8:01 pm
Επαναφερω το θεμα στην επιφανεια γιατι υποσχεθηκα να πω εντυπωσεις. Λοιπον. καταρχην εκανα και προκλητα δυναμικα τα οποια εβγαλαν οτι εκτος απο το δεξι ματι μου που ειχε πειραχτει απο την οπτικη νευριτιδα (το πρωτο μου επεισοδιο) ειναι ελαφρως πειραγμενο και το αριστερο. εκανα και την περιφημη παρακεντηση που τελικα το ονομα της ειναι πιο "βαρυ" απο την ιδια. εκανα οτι μου ειπαν (ειδικα το πρωτο διωρο την επεσα για υπνο ;) ) και κατα τις 4.30 εκανα τις πρωτες βολτες. ως εκει πονοκεφαλος ελαχιστος. τα ζορια αρχισαν την επομενη μερα και ειχα και σημερα ως πριν λιγες ωρες. θελω να πιστευω οτι σ αυτο επαιξε ρολο και το ταξιδι βεβαια... τα αποτελεσματα αναμενονται σε 20 μερες και βλεπουμε........

Υ.Γ. Παντως για resort σκληρα κρεββατια εχει ρε παιδια.... πιαστηκα.... :(