• Ίσως η Καλύτερη Ευχή

  • Η ψυχική και πνευματική διάσταση της πολλαπλής σκλήρυνσης. Ίαση του σώματος μέσο της Ψυχής.
Η ψυχική και πνευματική διάσταση της πολλαπλής σκλήρυνσης. Ίαση του σώματος μέσο της Ψυχής.
 #124533  από Στάθης
 Κυρ Ιαν 01, 2017 7:40 pm
Χρόνια πολλά Συμπάσχοντες. Χρόνια καλά να γευτούμε μαζί με τα πολλά.
Ευχές χιλιάδες ακούσαμε ο καθένας μας και δώσαμε, να σαν την παραπάνω. Αλλού Δώσαμε Αληθινά και αλλού μηχανικά όπως προστάζει η εποχή των κινητών και των κομπιούτερ.

Ευχές, τι νόημα έχουν στον καθένα μας, τι κίνητρο μας δίνει για τα πραγματικά Καλά χρόνια που οφείλει η Ζωή να μας δώσει, μόνο να την κοιτάμε στα Μάτια φτάνει.

Πολλά χρόνια;; Ναι γιατί όχι. Αλλά προτιμώ να ζήσω Καλά και μετά πολλά. Αυτό με γαληνεύει, όχι η Αρχή και το Τέλος, αλλά το Ταξίδι.

Να σαν αυτό τον κορμό που βρήκα στον δρόμο μου.

Εικόνα

Ο κορμός, μια μαγική απεικόνιση της Ψυχής του, μέσα από την συνέχεια των πληθώρων χωρίς διακοπή δακτυλίων, τι Υπέροχη Αυτογνωσία μου προσδίδει.

Αυτογνωσία ότι, ότι και αν μου συμβεί, να μην σταματάω ποτέ να προσπαθώ, να βελτιώνω τον Εαυτό μου, να μειώνω των Εγωισμό μου, να Ονειρεύομαι, να Αγαπάω και να Θεραπεύομαι. Σαν τον κορμό, δεν γνωρίζει Αρχή και Τέλος. Το Ταξίδι είναι αυτό που διαγράφεται στα σωθικά του. Τι Μαγεία είναι αυτή, και εκτοξεύεται μόλις αντιληφθώ τον 'Φωτεινό Σταυρό' που διαγραμματίζεται εκεί στην μέση του.

Το Φως της Ζωής, η εν Ζωή (enjoy), το να Ζεις το Παρόν χωρίς τριβή, με αποδοχή, ο Φωτεινός Σταυρός, ο αιώνιος Θεός που δίνει Δύναμη, Αγάπη, Σοφία και Χαρά, ώστε όλες οι Ευχές μας ναι έχουν Ενέργεια από την Ψυχή μας, την Καρδιά μας, από την Παναγία, τον Χριστό, τον ίδιο τον Θεό. Τουλάχιστον, έτσι το καταλαβαίνω 'εγώ'. Καταλαβαίνω ότι το Φως της Ζώης, η Αγάπη και Θετική της Ενέργεια πηγάζει απο την Καρδιά. Να γίνω Καρδιακός όχι λογικός μου είχε προστάξει ένας καλός πάτερ, σαν να αρχίζω να καταλαβαίνω τι εννούσε.

Εικόνα

Το γαλάζιο του Απέραντου ουρανού, η Ψυχή μου θέλει να δαμάσει. Τέτοια Δύναμη έχουμε και το Πιστεύω πολύ. Η Ζωή μας οφείλει. Μας οφείλει όλα αυτά που ορίζουμε ως την Ψυχή μας. Η γρίνια φέρνει γκρίνια, ο φόβος τον φόβο. Η Θετικότητα φέρνει Θετικότητα , η Αγάπη φέρνει Αγάπη και τα Όνειρα φέρνουν μια καινούργια Πραγματικότητα.

Εικόνα

Πόσο Χαρά έχει το Ταξίδι μας όταν βρούμε την Σκεπή μας σε Θετικές σκέψεις, στην Συγχώρεση, στην Ταπεινότητα και την Γενναιοδωρία, την Πραότητα και την Δεκτικότητα. Πόσα ακόμα Θετικά χαρακτηριστικά μπορούμε όλοι διαρκώς να χαρίζουμε σε αυτόν τον Κόσμο που τόσο έχει Ανάγκη.

Ίσως η καλύτερη Ευχή, η πιο Δυνατή, Θεραπευτική και Χαρούμενη Ευχή.
Η Αγκαλιά της Μητέρας της Ζωής, να μας κρατάει σφιχτά και μας δίνει Αγάπη, Σοφία και Δύναμη να μπορούμε με την εν Χριστό Καθαρή Καρδιά μας να Θεραπευτούμε και να Ζήσουμε προσφέροντας Θεραπεία, Χαρά και Ευλογία μέσα μας και έξω μας.

Αγάπη για το Παρόν, Αγάπη για την Ζωή, Αγάπη για τα Πάντα.

Εικόνα

«Ἄνω σχῶμεν τὰς καρδίας»
Στάθης.
 #124537  από Ελιζα
 Κυρ Ιαν 01, 2017 8:05 pm
:smile-clapping: :smile-clapping: :smile-clapping: :smile-clapping: :smile-clapping:
 #124543  από litsa
 Δευ Ιαν 02, 2017 2:13 am
καλή χρονιά!!
όπως ο καθένας την επιθυμεί!! :emojis-1: