• ΕΘΕΛΟΝΤΙΣΜΟΣ

  • Η ψυχική και πνευματική διάσταση της πολλαπλής σκλήρυνσης. Ίαση του σώματος μέσο της Ψυχής.
Η ψυχική και πνευματική διάσταση της πολλαπλής σκλήρυνσης. Ίαση του σώματος μέσο της Ψυχής.
 #104613  από Elianna
 Κυρ Ιούλ 20, 2014 12:52 pm
Καλημέρα και καλή Κυριακή!!

Αφού πέρασε ένας χρόνος και κάτι από τη διάγνωση και αφού έκανα κι εγώ τους κύκλους μου πιστεύω ότι βρίσκομαι επιτέλους σε ένα σταθερό επίπεδο ψυχολογίας. Θέλω λοιπόν να σας ευχαριστήσω όλους για την συμπαράστασή σας, γιατί χωρίς αυτό το φόρουμ η ΣΚΠ θα ήταν ακόμα για μένα κάτι το άγνωστο και τρομακτικό.
Χάρη σε εσάς όμως κατάφερα να ξεστραβωθώ και να ωριμάσω (επιτέλους). Ποιος θα το πίστευε.

Ο δεύτερος παράγοντας που με έσωσε πάαααρα πολλές φορές από την κατάθλιψη ήταν η εθελοντική εργασία. Νομίζω ότι αν δεν υπήρχε και αυτή η διέξοδος στη ζωή μου θα είχα καταρρεύσει.
Αυτά.

Σας ευχαριστώ και πάλι όλους και κυρίως τον Στάθη που έφτιαξε το φόρουμ! κι αυτό εθελοντική εργασία είναι :smile-flower:

ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΎΜΕ ΣΤΑΘΗ!!!
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Elianna την Τετ Ιουν 10, 2015 8:25 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
 #104615  από Στάθης
 Κυρ Ιούλ 20, 2014 4:02 pm
Σε ευχαριστώ πολύ Elianna, την δύναμη να συνεχίζουμε το δύσκολο έργο μας την αντλούμε από σας και τι χαρά προσδίδει η επίγνωση της βοήθειας που δίνουμε και λαμβάνουμε, που υπό την εθελοντική της σκοπιά, έχει αρχίζει και γίνεται τρόπο ζωής μας.

Προσωπικά, η συλλογή εμπειριών και γνώσεων και προπάντων η γνωριμία και η αλληλεγγύη ανθρώπων μέσα από το φόρουμ, όχι μόνο με έχουν ωριμάσει, με έχουν κυριολεκτικά σώσει.

Μερικές φορές διαπληκτιζόμαστε και δοκιμαζόμαστε, αλλά είμαστε αυτό που είμαστε και προσπαθούμε πάντα για το καλύτερο, με απώτερο σκοπό να ξεπεράσουμε πεποιθήσεις και εγωιστικές ιδιότητες - τις οποίος και εγώ ο ίδιος διαθέτω άφθονα - και να βοηθήσουμε όσο μπορούμε τους συνανθρώπους μας με όποιον τρόπο μπορούμε.

Με ιδιαίτερη εκτίμηση, θέλω να σε συγχαρώ Elianna για την εθελοντική δράση σου, όπως αξίζουν πολλά μπράβο σε πολλούς αφανείς ήρωες του φόρουμ.

Εύχομαι πάντα καλά & καλή δύναμη Elianna
και πορεία πάντα με το ίδιο μόχθο για φιλανθρωπία και αγάπη.

lawof.jpg
lawof.jpg (100.73 KiB) Προβλήθηκε 15574 φορές
 #104616  από ΑΝΝΑ59
 Κυρ Ιούλ 20, 2014 4:12 pm
Elianna έγραψε:Καλημέρα και καλή Κυριακή!!

Αφού πέρασε ένας χρόνος και κάτι από τη διάγνωση και αφού έκανα κι εγώ τους κύκλους μου πιστεύω ότι βρίσκομαι επιτέλους σε ένα σταθερό επίπεδο ψυχολογίας. Θέλω λοιπόν να σας ευχαριστήσω όλους για την συμπαράστασή σας, γιατί χωρίς αυτό το φόρουμ η ΣΚΠ θα ήταν ακόμα για μένα κάτι το άγνωστο και τρομακτικό.
Χάρη σε εσάς όμως κατάφερα να ξεστραβωθώ και να ωριμάσω (επιτέλους). Ποιος θα το πίστευε.

Ο δεύτερος παράγοντας που με έσωσε πάαααρα πολλές φορές από την κατάθλιψη ήταν η εθελοντική εργασία. Νομίζω ότι αν δεν υπήρχε και αυτή η διέξοδος στη ζωή μου θα είχα καταρρεύσει.
Να φανταστείτε κάποια στιγμή σκέφτηκα να ξεκινήσω και κάπου αλλού παράλληλα. Έψαξα στο ίντερνετ αλλά δεν βρήκα και πολλά πράγματα. Γενικά, μάλλον, τα μέρη που έχουν πραγματική ανάγκη από εθελοντές δεν το'χουν και πολύ με το ίντερνετ και συνήθως μαθαίνεις γι'αυτά από στόμα σε στόμα. Αν κάποιος ενδιαφέρεται όμως μπορεί να βρει αυτό που του ταιριάζει, στη δική μου περίπτωση έτυχε να είναι και 5 λεπτά από το σπίτι μου, ούτε κούραση, ούτε ζέστη... Αυτά.

Σας ευχαριστώ και πάλι όλους και κυρίως τον Στάθη που έφτιαξε το φόρουμ! κι αυτό εθελοντική εργασία είναι :smile-flower:

ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΎΜΕ ΣΤΑΘΗ!!!
:smile-kiss: :smile-kiss: :smile-kiss: :smile-kiss: :smile-kiss: :smile-kiss: :smile-kiss: :smile-kiss: :smile-kiss: :smile-kiss: :smile-flower: :smile-flower: :smile-flower: :smile-flower: :smile-flower: :smile-flower: :smile-flower: :smile-flower: :smile-flower: :smile-flower: :smile-flower: