• MEDITATION - ΔΙΑΛΟΓΙΣΜΟΣ

  • Η ψυχική και πνευματική διάσταση της πολλαπλής σκλήρυνσης. Ίαση του σώματος μέσο της Ψυχής.
Η ψυχική και πνευματική διάσταση της πολλαπλής σκλήρυνσης. Ίαση του σώματος μέσο της Ψυχής.
 #100240  από fillcinefil
 Πέμ Φεβ 27, 2014 3:17 am
fillcinefil έγραψε: Είμαι ασθενής (από τα πρώτα συμπτώματα) εδώ και 31 χρόνια (β Λυκείου). Είμαι σε betaferon πάνω από 10 χρόνια. Το ότι η ασθένειά μου, ονομάζετε "πολλαπλή σκλήρυνση κατά πλάκας" το έμαθα τυχαία ένα πρωί :happy-smileyinthebox: αφού είχα σχολάσει από την βραδυνή μου βάρδια, σε μιά συζήτηση στην τηλεόραση, επανάληψη, έτσι για να γλαρώσω και να με πάρει ο ύπνος (από αυτές που δεν βλέπει ποτέ κανείς).
Τέλειωσα τις σπουδές μου, έκανα στρατιωτικό (σε ΜΤΠ σαν Ι4 βέβαια με την αιτιολογία "υπολείματα απομυελινωτικής νόσου"), παντρεύτικα, δούλεψα δυόμιση χρόνια στην Γερμανία (στο γιαπί, ηλεκτρολόγος εγκαταστάσεων (εκεί είχα και μια ψιλή ώση)). Γύρισα Ελλάδα δούλεψα σε πιεστήριο εφημερίδων (ωράρια ατελείωτα, πίεση, κούραση στο φούλ (κάπου εδώ μαθαίνω το οτι λέγεται ΠΣ, και ξανά μια ώση (πιστεύω άσχετο)), απέκτησα την κόρη μου, κατόπιν ξανάλλαξα δουλειά, σαν μάνατζερ σε βενζινάδικα πιστεύοντας ότι θα ηρεμήσω, αλλά χειρότερα, και εδώ ξανά μιά ώση όπου και αποφασίζετε από τους γιατρούς (Αχέπα β΄ νευρολογική) να μπώ στο betaferon.
Να και μιά περίπτωση στο άλλο άκρο. (Χάριν της μάνας μου, η λογική να μην ξέρει το παιδί και στεναχωρηθεί, έπεσε διάνα) φρόντισε να μήν μου ανακοινωθεί το τί έχω. Κατόπιν μπλά μπλά όπως τα λέω. 18 χρόνια μετά με ξαναεπισκεύτηκε, και τότε έκανα μερικά επισόδεια. Είμαι (πιστεύω) σε μιά πολύ καλή κατάσταση χάρην αυτού.
ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΜΑΝΟΥΛΑ ΜΕ ΤΗΝ ΕΜΠΝΕΥΣΗ ΣΟΥ!