• ΕΝΑ ΔΩΡΑΚΙ ,ΜΗ ΤΟ ΧΑΣΕΤΕ! Your wish is ΥΟUR command!

  • Η ψυχική και πνευματική διάσταση της πολλαπλής σκλήρυνσης. Ίαση του σώματος μέσο της Ψυχής.
Η ψυχική και πνευματική διάσταση της πολλαπλής σκλήρυνσης. Ίαση του σώματος μέσο της Ψυχής.
 #88127  από Κώστας
 Παρ Μαρ 29, 2013 1:33 pm
Δεν τίθεται καν θέμα αλήθειας. Ο άνθρωπος προτείνει μια διαφορετική θεώρηση πραγμάτων, μια διαφορετική προσέγγιση αν προτιμάτε. Δείχνει εμπιστοσύνη στον εγκέφαλό μας, θεωρώντας τον υποκινητή όλων. Από αυτόν ξεκινάνε και σ΄ αυτόν τελειώνουν όλα. Μήπως αυτό δεν είναι αλήθεια;!
Άλλωστε μας δηλώνει ότι στόχος του δεν είναι να μας πείσει για τις λανθασμένες πεποιθήσεις μας σχετικά με την υγεία. Απλά μας προτρέπει να εμβαθύνουμε την έρευνά μας προς την κατεύθυνση αυτή (των ισχυρισμών του)
Πάντως το γεγονός ότι ο ιατρικός σύλλογος της χώρας του, τον έσυρε στα δικαστήρια, λέει πολλά!!!!!!!!!
 #88157  από sofia13
 Σάβ Μαρ 30, 2013 7:37 pm
Ελένη, τρομερά ενδιαφέρον το παρουσιασθέν άρθρο και η άποψη του Δόκτωρος Χάμερ.
Και ναί , πιστεύω απόλυτα ότι στις εκάστοτε διεργασίες των εγκεφαλικά περασμένων δεδομένων,
οι αντιδράσεις μεταφράζονται στις γνωστές ή και άγνωστες ασθένειες που ταλαιπωρούν , ακόμα
και φτανουν στο θάνατο πολλούς .
Θα το ξαναδιαβάσω ξεκούραστη όλο , αν και νομίζω ότι δεν θα βρώ σημείο να διαφωνήσω.
Π'αντως ευχαριστώ για την ενημέρωση που κάθε τόσο κάνεις, όταν ανακαλύπτεις κάτι άξιο λόγου.
:text-thankyouyellow:
 #88168  από billios
 Σάβ Μαρ 30, 2013 11:22 pm
Ψιλοασχετο αλλα επιτρεψτε μου να το δωσω.
Η δυναμικη και οι δυνατοτητες του ανθρωπινου εγκεφαλου ειναι τεραστιες και αγνωστες,θυμαμαι πως καπου διαβασα [ναι αλλα που? :think: ] πως χρησιμοποιουμε μονο το 10% των δυνατοτητων αυτων,ο Α'ι'νσταιν χρησιμοποιουσε το 10,2% η' 12% και ηταν αυτος που ηταν.
 #88169  από sofia13
 Σάβ Μαρ 30, 2013 11:36 pm
Aλλά γιατί ψιλοάσχετο Billio; Αυτό είναι το θέμα. Ο ''γνωστός'' 10% το πολύ του εγκεφάλου όλων
σχεδόν, και ο άγνωστος χ.
Και μετά παίζονται μια χαρά όλα τα παιχνίδια.....
ΟΛΑ.
 #88515  από Στάθης
 Τετ Απρ 10, 2013 10:59 am
Πολύ ωραίο το βιντεάκι Ελένη, ιδιαίτερα σημαντικό στο πως μπορούμε να μεταλλάξουμε κάτι αρνητικό (πόνος) σε κάτι θετικό (δύναμη)... :character-oldtimer:

Τα γράφω για να τα θυμάμαι καλά :techie-studyingbrown:

Πόνος --------------> Δύναμη

Δεν μπορώ --------------> Δεν θέλω
Πρέπει --------------> Μπορώ
Δεν φταίω --------------> Είμαι υπεύθυνος
Είναι πρόβλημα --------------> Είναι μια ευκαιρία
Δεν είμαι ποτέ ικανοποιημένος --------------> Θέλω να μαθαίνω και να γίνομαι σοφότερος
Η ζωή είναι ένας άνισος αγώνας --------------> Η ζωή είναι μια περιπέτεια
Ελπίζω --------------> Ξέρω
Αν --------------> Την επομένη
Τι να κάνω --------------> Μπορώ να το αντιμετωπίσω
Είναι φοβερό --------------> Είναι μια σοφή εμπειρία


Σίγουρα μπορούν να προστεθούν χιλιάδες λέξεις για το πως μπορούμε να μεταλλάξουμε μια έκφραση πόνου, άρνησης, ηττοπάθειας σε μια έκφραση δύναμης, σοφίας και αισιοδοξίας, έτσι μεταλλάσσοντας συνολικά και τον εαυτό μας. :gay-rainbow: :greetings-clappingorange: :banana-rainbow:
 #93581  από eleni POL
 Τετ Ιούλ 31, 2013 11:59 pm
Μάθετε το κρυφό μήνυμα που περιέχει κάθε ασθένεια

Τι γίνονται τα συναισθήματα που καταπνίγουμε ; Πού πηγαίνουν οι ανάγκες μας που καταπιέζουμε; Τι συμβαίνει στα θέλω μας που δεν τολμάμε να εκφράσουμε; Η απάντηση είναι κοινή: βυθίζονται στα βάθη του είναι μας, στις αποθήκες του ψυχισμού μας.Όταν αυτές…


http://www.r-u-sirius.net/neosirius/mai ... m=8543_101

:greetings-waveyellow: