• Αφού εκείνος μπορεί και χαμογελάει, τότε μπορούμε και εμείς

  • Η ψυχική και πνευματική διάσταση της πολλαπλής σκλήρυνσης. Ίαση του σώματος μέσο της Ψυχής.
Η ψυχική και πνευματική διάσταση της πολλαπλής σκλήρυνσης. Ίαση του σώματος μέσο της Ψυχής.
 #78102  από LL--MM
 Σάβ Σεπ 22, 2012 9:39 pm
ΑΝΝΑ59 έγραψε:ΒΕΒΑΙΩΣ !!!!! Ετσι ειναι !!!!!! Μονο εμεις ...οι στριμμενοι... ξινοι... παραδοπιστοι... ανικανοποιητοι... αχαριστοι... απιστοι.. κακοι... ασθενεις.... ΔΕΝ ΧΑΜΟΓΕΛΑΜΕ ΠΟΤΕ!!!!!!!!!!!!! Δεν εκτιμαμε το ...καλο που μας ετυχε....!!!!!!! Τι κακοι που ειμαστε !!!!!!!!!! :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Να σας πω, εγώ δεν έχω καταλάβει ακόμα, ποιό είναι, ακριβώς, το καλό που μας έτυχε ΛΟΓΩ ΣΚΠ; :doh: :?: :?: :?:

Αλλά, δε μπορώ και να μην επιπλήξω την Αννα :eusa-naughty: : Την ατάκα "τι κακοί που είμαστε" την ΕΚΛΕΨΕ!!! :scared-eek: ΜΑΛΙΣΤΑ, να σας πω κι απο που: Στα πιο πολλά νοσοκομεία, την επαναλαμβάνουν και καυχιούνται σαν ψωμοτύρι οι θεράποντες: "Α, τι κακός που είμαι!" Νευρολόγοι, "τεχνικοί", και λοιποί κάνοντες χρέη νευροφθαλμιατρικά, αλλά γεμίζοντες το "φέησμπουκ" για το πόσο τους αρέσει ο... Δρ. Χάους και άλλα σαδιστικά σήριαλ κατά ασθενών και πάσης λογης αδύναμων στις κατά τόπους τιβή. Τι σου κάναν οι άνθρωποι και τους ληστεύεις τις ατάκες έτσι άκαρδα καλέ Αννα; :eusa-naughty: :eusa-naughty: :eusa-naughty: :teasing-neener:

Αλλοι βέβαια πάλι, ομολογουμένως πέραν της Μάγχης και του Ατλαντικού, προειδοποιούν τους συναδέλφους τους στα "επιστημονικά" τους περιοδικά: "50% πλήρως εμπεριστατωμένων περιστατικών είναι πάρα πολλά", αλλά (σε άλλο άρθρο) "Ο γιατρός πρέπει να είναι σεμνός και να μην ειρωνεύεται στον ασθενή: Μπορεί η ειρωνεία αυτή να θεωρηθεί ...μεροληψία από το δικαστήριο :royalty-pharaoh: στο οποίο δεν θα παραλείψει να τους καθήσει ο κακός αιτών..."


Ιδίως όταν ο αιτών τους κοιτάει μεσ'τα ματια με την εμπιστοσύνη που θα'δείχνε σε σανίδα σωτηρίας, με τι αντοχές παντός τύπου θα πάει στο δικαστήριο αυτό; :sad-roulette: Αυτη εδώ είμαι εγώ, αν δε με γνωρίσατε...

Εξ άλλου, για τη δικιά μας τη μεριά της Μάγχης, έχουν την αρμοδιότητα αυτήν οι γιατροί, AΠOKΛΕΙΣTIKA μοιρασμένη πια ΜΕ ΤΟΥΣ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟΥΣ: Θυμάστε που τα λέγαμε; viewtopic.php?f=24&t=148 Αρθρο 24 Ν.3402/2005...

Μάλιστα, αυτοί, "έχουν δικαίωμα" να μας ειρωνεύονται: γιατί στην πραγματικότητα, θέλουν όλοι το καλό μας, οπότε το αντίστοιχο δεν ισχύει: Προς γνώση και συμμόρφωση...

Η γιαγιά η Κασσάνδρα
 #84514  από Teo
 Τρί Ιαν 22, 2013 2:22 pm
ΑΝΝΑ59 έγραψε:
Teo έγραψε:Από οτι φαίνεται υπάρχουν κάποιοι οι οποίοι δεν μπορούν να ανεχτούν οτι εμείς παίρνουμε δυναμη από ανθρωπους σαν του βίντεο και προσπαθούν με τεράστια κατεβατά να επιβάλλουν το οτι "δεν πρέπει να παίρνεις δυναμη απο τέτοια πραγματα γιατι ολα είναι σ@#$α".

Ε λοιπόν δεν είναι έτσι και όποιος θέλει να είναι πεσιμιστής θα ήθελα να τον παρακαλέσω να μην προσπαθεί να το μεταφέρει και στους άλλους υποτιμόντας τις απόψεις τους.

Ελεος πια... Κάποιος νομιζει οτι τα ξέρει όλα και οτι έχει το σωστότερο τρόπο σκέψης για να προσπαθεί να διορθώνει οτι πουν και οτι πιστευουν οι υπόλοιποι.

Ελεος πια ειλικρινα... κάποιος να τις πει κατι...
:o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :think: :think: :think: :think: :think: :think: :think: :think: :think: :think: :think: :think: Νομιζα οτι, ο καθενας, γραφει ελευθερα την αποψη του !!!!! Επισης, νομιζα οτι, ο καθενας, εχει την ικανοτητα να κρινει ο,τι διαβαζει, χωρις να επιρρεαζεται !!!!!!!!!! Ετσι νομιζα και νομιζω, ακομα !!!!!!!!!!!ΚΑΙ....ΔΕΝ ΔΙΕΚΔΙΚΩ ΤΟΝ ΣΩΣΤΟΤΕΡΟ ΤΡΟΠΟ ΣΚΕΨΗΣ.......!!! Για μενα,πεσιμισμος ειναι να σκεφτεσαι οτι υπαρχουν και χειροτερα και να λουφαζεις !!!!! Πεσιμισμος ΔΕΝ ειναι , να απαιτεις τα καλυτερα!!!!!!!!!!! :think: :think: :think: :think: :think: :think: :think:
Αν και έχει περάσει αρκετός καιρός. Πρέπει να σου πω οτι δεν αναφερόμουν σε σένα γιατι κάτι τέτοιο νομιόζω πως κατάλαβες. Αλλόυ αναφερόμουν. Από τα δικά σου ποστ μόνο σωστά πράγματα έχω να θυμαμαι.
 #84519  από ΑΝΝΑ59
 Τρί Ιαν 22, 2013 5:19 pm
Teo έγραψε:
ΑΝΝΑ59 έγραψε:
Teo έγραψε:Από οτι φαίνεται υπάρχουν κάποιοι οι οποίοι δεν μπορούν να ανεχτούν οτι εμείς παίρνουμε δυναμη από ανθρωπους σαν του βίντεο και προσπαθούν με τεράστια κατεβατά να επιβάλλουν το οτι "δεν πρέπει να παίρνεις δυναμη απο τέτοια πραγματα γιατι ολα είναι σ@#$α".

Ε λοιπόν δεν είναι έτσι και όποιος θέλει να είναι πεσιμιστής θα ήθελα να τον παρακαλέσω να μην προσπαθεί να το μεταφέρει και στους άλλους υποτιμόντας τις απόψεις τους.

Ελεος πια... Κάποιος νομιζει οτι τα ξέρει όλα και οτι έχει το σωστότερο τρόπο σκέψης για να προσπαθεί να διορθώνει οτι πουν και οτι πιστευουν οι υπόλοιποι.

Ελεος πια ειλικρινα... κάποιος να τις πει κατι...
:o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :think: :think: :think: :think: :think: :think: :think: :think: :think: :think: :think: :think: Νομιζα οτι, ο καθενας, γραφει ελευθερα την αποψη του !!!!! Επισης, νομιζα οτι, ο καθενας, εχει την ικανοτητα να κρινει ο,τι διαβαζει, χωρις να επιρρεαζεται !!!!!!!!!! Ετσι νομιζα και νομιζω, ακομα !!!!!!!!!!!ΚΑΙ....ΔΕΝ ΔΙΕΚΔΙΚΩ ΤΟΝ ΣΩΣΤΟΤΕΡΟ ΤΡΟΠΟ ΣΚΕΨΗΣ.......!!! Για μενα,πεσιμισμος ειναι να σκεφτεσαι οτι υπαρχουν και χειροτερα και να λουφαζεις !!!!! Πεσιμισμος ΔΕΝ ειναι , να απαιτεις τα καλυτερα!!!!!!!!!!! :think: :think: :think: :think: :think: :think: :think:
Αν και έχει περάσει αρκετός καιρός. Πρέπει να σου πω οτι δεν αναφερόμουν σε σένα γιατι κάτι τέτοιο νομιόζω πως κατάλαβες. Αλλόυ αναφερόμουν. Από τα δικά σου ποστ μόνο σωστά πράγματα έχω να θυμαμαι.
:text-thankyouyellow: :romance-caress:
 #88831  από LL--MM
 Πέμ Απρ 18, 2013 6:17 pm
ΑΝΝΑ59 έγραψε: :scared-eek: :scared-eek: :scared-eek: .......Εκει ...οπου , η προσφωνηση '' Κυρία '' ....ακουγεται σαν ....ΒΡΙΣΙΑ...!!!!! Εκει οπου ,η προσφωνηση ''Κυρία'' ...δειχνει.......ΑΠΕΡΑΝΤΟ ΜΙΣΟΣ ....!!!!!! Εκει οπου, η προσφωνηση ''Κυρία'' , σημαινει ..............''ΣΚΟΥΠΙΔΙ'' και ''ΑΠΟΒΡΑΣΜΑ'' ....... :scared-shocked:......ΕΚΕΙ !!!!!!! ΕΚΕΙ ΠΗΓΑΙΝΟΥΜΕ ΓΙΑ ΝΑ ΖΗΤΗΣΟΥΜΕ ΤΑ ΑΥΤΟΝΟΗΤΑ..... :sad-pacing:

Πως τολμάς να μη χαμογελάς, ρε Αννα; (σόρυ, εγω το ξέρω, αλλά όπως βλέπουμε εδώ, οι απόψεις... διίστανται...) ΚΑΙ δεν είσαι ευχαριστημένη που σε λένε και "Κυρία" ΚΑΙ ζητάς μόνο να καταχραστείς το δημόσιο οβολό, που τον θεωρείς κι αυτονόητο... Ο οβολός ανήκει στον Καίσαρα, σ'εσένα θα τον δώσει; Να σε φτάνει που δεν κάθεσαι στο καροτσάκι! Εδώ αυτοί που έκατσαν χαμογελάνε και δε μας ενοχλούν! Γιατί εσύ δηλαδή;
:obscene-hanged: Την τελευταία φορά, εγώ προσφωνήθηκα μ'αυτό τον αισχρο τρόπο απο οφθαλμίατρους και μια ανέραστη οφθαλμοτεχνικό!

Η γιαγιά η Κασσάνδρα