• Αφού εκείνος μπορεί και χαμογελάει, τότε μπορούμε και εμείς

  • Η ψυχική και πνευματική διάσταση της πολλαπλής σκλήρυνσης. Ίαση του σώματος μέσο της Ψυχής.
Η ψυχική και πνευματική διάσταση της πολλαπλής σκλήρυνσης. Ίαση του σώματος μέσο της Ψυχής.
 #77907  από LL--MM
 Πέμ Σεπ 20, 2012 11:05 pm
http://www.disabled.gr/lib/?p=47265
E, εκείνοι ΔΕΝ μπορούν... (να χαμογελάσουν)
Θα τους ρίξουμε την πέτρα; "Ο σκασμένος στα γέλια ανάπηρος πρώτος τον λίθον..."

Και είναι και πρωταθλητής στο άθλημα αυτό το παιδί :lol:

Η γιαγιά η Κασσάνδρα
 #77916  από Κώστας
 Πέμ Σεπ 20, 2012 11:31 pm
ΑΝΝΑ59 έγραψε:Brazil και Sofia !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :bow-yellow: :bow-yellow: :bow-yellow: :bow-yellow: :bow-yellow: :bow-yellow: :bow-yellow: :bow-yellow: :bow-yellow: :bow-yellow: :bow-yellow: :bow-yellow: :bow-yellow: :bow-yellow: :bow-yellow: :bow-yellow: Και για να ''φυγω'', εγω τουλαχιστον, απ'αυτο το θεμα....ΔΗΛΩΝΩ , ξανα, οτι........ΚΟΙΤΑΩ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ !!!!!!!!!!! ΘΕΛΩ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ !!!!!!!! ΠΑΝΤΑ !!!!!!!!!!!! Η....υπαρξη του...χειροτερου.....ΔΕΝ με εμψυχωνει !!!!!!!!!!!!!!! Καθολου !!!!!!!
Κι΄ εγώ!
:bow-yellow:
 #77950  από ΑΝΝΑ59
 Παρ Σεπ 21, 2012 11:10 am
Γιάννης έγραψε:Δίπλα έχει κι αυτό το βίντεο
προφανώς όλα τα άτομα με τόσο σοβαρά προβλήματα είναι συνεχώς με το χαμόγελο στα χείλη
ΒΕΒΑΙΩΣ !!!!!Ετσι ειναι !!!!!! Μονο εμεις ...οι στριμμενοι...ξινοι...παραδοπιστοι...ανικανοποιητοι...αχαριστοι...απιστοι..κακοι...ασθενεις....ΔΕΝ ΧΑΜΟΓΕΛΑΜΕ ΠΟΤΕ !!!!!!!!!!!!! Δεν εκτιμαμε το...καλο που μας ετυχε....!!!!!!! Τι κακοι που ειμαστε !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
 #77964  από sofia13
 Παρ Σεπ 21, 2012 1:41 pm
Μη ξοδεύεις την ενέργειά σου ετσι Αννα, Κώστα , Γιάννη και λοιποί. Κάποιοι χρειάζονται τη μασημένη τροφή για να βρούν ισορροπίες . Τι να κάνουμε; Τα τεντωμένα σκοινιά σε κάποια μάτια φαντάζουν ακροβατικά κόλπα ίσως. !!!
 #77966  από Κώστας
 Παρ Σεπ 21, 2012 1:56 pm
sofia13 έγραψε:Μη ξοδεύεις την ενέργειά σου ετσι Αννα, Κώστα , Γιάννη και λοιποί. Κάποιοι χρειάζονται τη μασημένη τροφή για να βρούν ισορροπίες . Τι να κάνουμε; Τα τεντωμένα σκοινιά σε κάποια μάτια φαντάζουν ακροβατικά κόλπα ίσως. !!!
Τώρα να σου πω ότι το τεντωμένο σχοινί δεν μου φαντάζει ακροβατικό, θα σου πω ψέματα.
Ούτως ή άλλως σε όλους ένα τεντωμένο σχοινί φαντάζει ακροβατικό. Πάνε οι εποχές που το περνάγαμε για πλάκα!
Η μασημένη τροφή, σε ορισμένες περιπτώσεις, ίσως να μην είναι κακό πράγμα, αλλά σίγουρα συνδράμει να ατονίσει και ν΄ αφεθεί το μυαλό μας σε απραξία.
Κι΄αν συμβεί και αυτό, τότε δεν έχουμε καμία ελπίδα να επανεκπαιδεύσουμε τον οργανισμό μας, να παρακάμψει τα χαλασμένα νευράκια του, να φτιάξει καινούργια και να στείλει τις εντολές του από αυτά, ώστε να τρέξουμε κάποια μέρα όλοι μας στα λιβάδια!

Υσ. Δεν ξοδεύω την ενέργειά μου! Υποχρεώνω το μυαλό μου να δουλέψει για να νοιώσω ότι κάτι κάνω (δυστυχώς δεν δουλεύω πλέον και η απραξία είναι κακός σύντροφος!).
 #77967  από sofia13
 Παρ Σεπ 21, 2012 2:58 pm
Aκροβατικά τύπου ΄'' τσιρκο'' εννοούσα. Και δίκιο απόλυτο 'εχεις σε ΟΛΑ, δεδομένο κι' αυτό. Τώρα για τα λειβάδια , καπου-κάποτε, κάποιοι απο μας τα εφευρίσκουμε για να αντέχουμε οσο μπορούμε, ότι μπορούμε και για οσο πάει.... Συγγνώμη .......
 #77976  από Κώστας
 Παρ Σεπ 21, 2012 4:56 pm
Συγνώμη γιατί;
Τι δεν κατάλαβα πάλι;
Για επανεκπαίδευση μυαλού μίλησα η οποία μπορεί ν΄ αποφέρει επιθυμητά αποτελέσματα.
Αν πχ είσαι δεξιόχειρας και πιάσεις μολύβι με το αριστερό χέρι θα νοιώσεις άβολα και δεν θα καταφέρεις να γράψεις στρωτά. Αν όμως το προσπαθήσεις για κάποιους μήνες θα δεις ότι ο εγκέφαλός σου θα επανεκπαιδευτεί και θα γράφεις μια χαρά.
Αυτό εννοούσα μιλώντας για λιβάδια.
Δεν χρειάζεται να τα επινοούμε σαν εικονική πραγματικότητα. Προσπαθούμε να επανεκπαιδευτούμε και κάποια στιγμή δεν αποκλείεται να μαζέψουμε με τα δικά μας χέρια τα Ανοιξιάτικα λουλούδια τους!
 #78082  από Κώστας
 Σάβ Σεπ 22, 2012 2:54 pm
sofia13 έγραψε:ΕΓΩ δεν κατάλαβα......εγώ. Σφηνοτουβλάκια στο κεφάλι μου τον τελευταίο καιρό. Αρα το συγγνώμη δεν πήγε άδικα!!! :text-thankyouyellow:
Κάθε φορά που ζητάμε συγνώμη, εκφράζουμε τη μεταμέλειά μας, ταυτόχρονα όμως δηλώνουμε ότι έχουμε και την ίδια γνώμη με κάποιον! Ετυμολογικά η λέξη προέρχεται από το αρχαίο ρήμα συγγιγνώσκω, που σημαίνει συμφωνώ – αναγνωρίζω, παραδέχομαι.
Ουσιαστικά λοιπόν, δηλώνεις ότι συμφωνείς μαζί μου! Αλλά και να μη συμφωνούσες πάλι η γνώμη σου θα ήταν σεβαστή!

Υσ. Εγώ φταίω που σε ρώτησα γιατί ζητάς συγνώμη, ενώ δεν υπήρχε λόγος